KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 ápr. 27, 18:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Fizetős extreme sportok
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 9:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 nov. 16, 21:45
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Mai helyi lapban olvastam a témáról. Barlangász nyilatkozza,hogy ők pár éve Osztrák szakosztályokba kérik a tagfelvételt évi 50! eurós tagdíj ellenében! amiért cserébe egész éves igen komoly szintű baleseti biztosítást is kapnak cserébe !a helikopteres mentéstől a teljes esetleges műtéti beavatkozásokig.és ezt a világon bárhol elszenvedett balesetek esetén meg is kapják!

ellenben idehaza egy térdszallagsérülésből adódó műtét esetén 500000 forintos számlára számíthat aki így jár.mivel január 1. től már nem fizeti az állam.

példaként hozták föl Fa Nándorunkat a vitorlázással. ugyanis ő is fizet januártól. megemlítik,hogy az állam büszke mikor egy két Magyar a kiemelkedő teljesítményével öregbíti kishazánk hírnevét viszont elutasító magatartást tanúsít ha ezeket az embereket baleset éri és az abszolút elutasító és támogatástól elzárkózó magatartást tanúsít...

ez hihetetlen,hogy ebben az országban minden intézkedés arra irányul,hogy az itt élő emberek nehogy jól érezzék magukat,még azokban a percekben sem mikor nem dolgoznak...

esetleg ,ha valakinek van külföldi ismerőse,megkérdezhetné ezt a szakosztályi dolgot,hogy valóban működik e és ha igen hogyan kivitelezhető?hátha van kiskapu! abban híresek vagyunk! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 11:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
De mennyire érdekes hogy a hétvégenként sörmékőzéseket játszó,egymás lábát szétrugdaló focisták nem tartoznak ebbe a kategóriába!Én hétfőn alig tudtam megmagyarázni hogy hamár belerugtam otthon az ágy lábába,akkor miért csak a lábfejem felső része ment szarrá.és miért nem a lábujjaim.

Egyébként meg nem tudom mit várnak?Ha haza tudsz menni (ha van annyira szerencséd) és leveszed a motoros ruhát,akkor úgyis szemrebbenés nélkül fogsz hazudni a kórházba,hogy te csak megbotlottál!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 11:22 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
A motorozás beletartozik az extrém sportok listájába?
Én úgy tudom, hogy nem.

Szepy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 11:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Valahol a MAMSZ oldalán (ha jól emlékszem) azt olvastam hogy beletartozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 13:27 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
Jimmy írta:
Valahol a MAMSZ oldalán (ha jól emlékszem) azt olvastam hogy beletartozik.


Én úgy tudom, hogy még a pályamotorzás sem! Roncsderbi meg rally az viszont igen.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 16:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Akkor lehet hogy én emlékszem rosszul!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 16:53 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
"Nem fizeti a jövőben a tb azok ellátását, akik vízisí, jet-ski, vadvízi evezés, magashegyi expedíció, hegy és sziklamászás (az V. foktól), barlangászat, bázisugrás, bungee jumping, falmászás, roncsautó (auto-crash) sport, rally vagy hőlégballonozás közben sérülnek meg. Kivételt képeznek az életmentő beavatkozások, azok ugyanis továbbra is ingyenesek maradnak azoknak is, akik extrém sportok közben szenvednek balesetet."

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 18:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 nov. 16, 21:45
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
bizony beletartozik ...még az eljén közzétették,hogy a motocross ill. a terepmotorozás is bekerült. a fene az annyukat!!

jó is az a hazudós módszer csak akkor van gáz ,ha úgy jár valaki mint a haverom,hogy a mentő vitte el a pálya mellől eszméletlenül. akkor maximum emlékezetkiesésre lehet hivatkozni :)meg alkoholos befolyásoltságra...mármint,hogy nem emlékszem hol voltam és hogy kerültem ide mivel nagyon bebasztam! :lol:

a focistáknál meg érdekes ez a "hirtelen halál" összeesek és meghalok a pályán betegség...különös hogy motoros így még nem járt...vajon mit esznek amitől ezek történnek velük??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 19:03 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Nemtom Dani honnan idézett, de én a törvény/rendelet szövegét tartom véglegesnek, nem azt amit ezek a szerencsétlen barmok össze-vissza dumálnak - még semmi sem lett úgy, ahogy "tervezték". Bár ezt inkább kókányolásnak tartom, mint megalapozott munkának...

Ha a motorozásban akkora pénz lenne, hidd el a motorosok is sorban halnának. :(

Szepy

Gabesz írta:
bizony beletartozik ...még az eljén közzétették,hogy a motocross ill. a terepmotorozás is bekerült. a fene az annyukat!!

jó is az a hazudós módszer csak akkor van gáz ,ha úgy jár valaki mint a haverom,hogy a mentő vitte el a pálya mellől eszméletlenül. akkor maximum emlékezetkiesésre lehet hivatkozni :)meg alkoholos befolyásoltságra...mármint,hogy nem emlékszem hol voltam és hogy kerültem ide mivel nagyon bebasztam! :lol:

a focistáknál meg érdekes ez a "hirtelen halál" összeesek és meghalok a pályán betegség...különös hogy motoros így még nem járt...vajon mit esznek amitől ezek történnek velük??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 19:18 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
KTMSzepy írta:
Nemtom Dani honnan idézett, de én a törvény/rendelet szövegét tartom véglegesnek, nem azt amit ezek a szerencsétlen barmok össze-vissza dumálnak - még semmi sem lett úgy, ahogy "tervezték". Bár ezt inkább kókányolásnak tartom, mint megalapozott munkának...

Ha a motorozásban akkora pénz lenne, hidd el a motorosok is sorban halnának. :(

Szepy

Gabesz írta:
bizony beletartozik ...még az eljén közzétették,hogy a motocross ill. a terepmotorozás is bekerült. a fene az annyukat!!

jó is az a hazudós módszer csak akkor van gáz ,ha úgy jár valaki mint a haverom,hogy a mentő vitte el a pálya mellől eszméletlenül. akkor maximum emlékezetkiesésre lehet hivatkozni :)meg alkoholos befolyásoltságra...mármint,hogy nem emlékszem hol voltam és hogy kerültem ide mivel nagyon bebasztam! :lol:

a focistáknál meg érdekes ez a "hirtelen halál" összeesek és meghalok a pályán betegség...különös hogy motoros így még nem járt...vajon mit esznek amitől ezek történnek velük??


Én úgy tudom, hogy egyelőre az egész dolog csak tervezet.
Viszont az a szopi benne, hogy a tv-ben nincsenek megnevezve az extrém sportok, arra valami külön rendelet lesz, amit mondanom se kell, bármikor kényük-kedvük szerint módosíthatnak ezek a vérszopók :(
Ha a tv-ben lennének felsorolva, azt sokkal nehezebb lenne változtatni. Erre kéne most ráfeküdjenek az érdekvédelmi szervezetek szvsz.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 19:44 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 24, 15:39
Hozzászólások: 184
Tartózkodási hely: állandóan váltotó
Nekem most Szeptember elején nyílt szét a térdem, és eléggé érdekes volt hogy már kissé szédültem a vérhiánytól, de amint megtudták az orvosok hogy motoroztam, abban a pillanatban visszaültek megenni az elkezdett szendvicsüket! (ez halál komoly!!!)
Itt tökmindegy lessz hogy mitmond a törvény, ők arra fognak hovatkozni hogy extrémsport és kész. Aztán vakargathatom a fejem hogy egyeltalán érdemes-e beperelni őket...
(én megsem mertem nyikkanni, örültem hogy eljutottam a kórházba)

_________________
Grind your mind forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 20:19 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Na csak próbálják ezt meg velem...

Csörögj rám!

Laca 13 írta:
Nekem most Szeptember elején nyílt szét a térdem, és eléggé érdekes volt hogy már kissé szédültem a vérhiánytól, de amint megtudták az orvosok hogy motoroztam, abban a pillanatban visszaültek megenni az elkezdett szendvicsüket! (ez halál komoly!!!)
Itt tökmindegy lessz hogy mitmond a törvény, ők arra fognak hovatkozni hogy extrémsport és kész. Aztán vakargathatom a fejem hogy egyeltalán érdemes-e beperelni őket...
(én megsem mertem nyikkanni, örültem hogy eljutottam a kórházba)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 21:59 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
KTMSzepy írta:
Na csak próbálják ezt meg velem...
Laca 13 írta:
Nekem most Szeptember elején nyílt szét a térdem, és eléggé érdekes volt hogy már kissé szédültem a vérhiánytól, de amint megtudták az orvosok hogy motoroztam, abban a pillanatban visszaültek megenni az elkezdett szendvicsüket! (ez halál komoly!!!)
Itt tökmindegy lessz hogy mitmond a törvény, ők arra fognak hovatkozni hogy extrémsport és kész. Aztán vakargathatom a fejem hogy egyeltalán érdemes-e beperelni őket...
(én megsem mertem nyikkanni, örültem hogy eljutottam a kórházba)


Asszem nálam is hamar kiderülne, hogy nemcsak motorozok, de lövök is... :twisted:

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 12, 22:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Lehet hogy a következő motorozást a doki hátán tenném meg!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 14, 12:36 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 24, 15:39
Hozzászólások: 184
Tartózkodási hely: állandóan váltotó
Én örültem hogy már jó helyen vagyok. Kinnt a város másik felén még kicsit jobban fostam, hogy egyáltalán hogyan jutok be a korházba.(mentőthívni nemakartam, nameg így motoroztam még egy utsót mielött bekötötték... :) ) Kicsit paráztam, de gondoltam hogy túlnagybaj nemlehet, max majd falábbal motorozok a továbbiakban!

_________________
Grind your mind forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 18, 20:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
És mi a helyzet, ha nem terepen hanem mondjuk aszfalton egy supermotoval ér baleset???TOM(már nekem is rövidebb a jobb lábam 2cm rel)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 18, 20:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2007 jan. 18, 11:39
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Onga
Nekem a karom...vagy 4 fokkal "másabb".

:idea:

_________________
I don't wanna be an angel, I just wanna be God !!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 18, 21:35 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Úgy hallottam, hogy talán a MAMS? elérte, hogy a pályamotorozás _SEM_ számít extrém sportnak.

Ennyit a rémhírekről. Tessék fizetni a TB-t rendesen és nyugodt szívvel törhetitek magatokat. :)

Szepy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség