KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 20, 14:20 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
C16SE írta:
Amúgy meg indulunk a Bamakon. Jelentkeztünk rá, befizettük a lóvét, most már csak motorozni kell megtanulni. Van rá egy évünk. Én tartok tőle, hogy kevés lesz, de majd meglátjuk. Amúgy valszeg átjelentkezünk a verseny részbe.


Az mérjó nektek???? Mármint a verseny.

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 20, 14:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
Annyi oka van csak, hogy idéntől szétszedték két részre a futamot. Egyrészt, hogy a "bolond rally"-n mindenki, bármilyen autóval elindulhasson, másrészt, hogy a verseny keményebb legyen, az meg ne menjen aszfalton. Mi úgy érezzük, hogy bár Afrikába szafalton - ha az mégoly szakadozott is - is jó lenne ugyan eljutni, de csak KTM motorokkal megyünk, talán be lehet vállalni a keményebb részt is. Pillanatnyilag persze a motorozási tudásunk nem tükrözi az elszántságunkat, messze nem, de majd gyakorlunk. Tehát csak annyi az oka, hogy nem akarunk egy olyan úton végigmenni, ahol egy 7-es busz minden további nélkül végig megy. Már csak abból kiindulva, hogy a Transalpina sem volt olyan vészes, de már ott sem jutott volna végig egy busz. Aztán lehet rábacunk. :D

xerxesz írta:
Az mérjó nektek???? Mármint a verseny.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 20, 21:04 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
C16SE írta:
Tehát csak annyi az oka, hogy nem akarunk egy olyan úton végigmenni, ahol egy 7-es busz minden további nélkül végig megy. Már csak abból kiindulva, hogy a Transalpina sem volt olyan vészes, de már ott sem jutott volna végig egy busz. Aztán lehet rábacunk. :D


Érthető. Hajrá, hajrá! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 20, 22:28 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Kurvajó lesz. Majd már csak Mesternek szólítunk titeket. Azt majd döntsétek el, hogy melyikőtök lesz a nagymester :D Nem feltétlen a fizikai méret a mérvadó :-"

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 21, 11:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
K! már teljesen bele van őrülve. Úgy kell visszafogni. Szerintem már holnap indulna.: :D

Nekem megjött a Touratechtől a másik fejidom, tanktáska, hátsó zsák (ezt Xerxtől lestem elé, hogy jó lehet), alsó védő (talán blokvédő), kormány kapcsoló. Kitaláltam a plusz tankokat, holnap veszem hozzá az aluminiumot stb... Nem lesznek bekötve a rendszerbe, egyelőre csak kanna formájában működnek majd (2*16liter kb.) a hátsó lábtartóra szerelve. A xenon plusz lámpák megvannak, csak fel kell őket szerelni.
Valamikor kimegyek Ócsára, hogy a kopó, fogyó, alapból könnyen elromló (AC pumpa, kuplung munkahenger) alkatrészekből beszerezzek egy szettet. Meg egy új szerszám készletet, mert azt a német nem adta a motorhoz.

faki írta:
C16SE írta:
Tehát csak annyi az oka, hogy nem akarunk egy olyan úton végigmenni, ahol egy 7-es busz minden további nélkül végig megy. Már csak abból kiindulva, hogy a Transalpina sem volt olyan vészes, de már ott sem jutott volna végig egy busz. Aztán lehet rábacunk. :D


Érthető. Hajrá, hajrá! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 21, 12:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
xerxesz írta:
Kurvajó lesz. Majd már csak Mesternek szólítunk titeket. Azt majd döntsétek el, hogy melyikőtök lesz a nagymester :D Nem feltétlen a fizikai méret a mérvadó :-"


Akkor esélytelen vagyok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 22, 8:01 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2006 okt. 16, 19:57
Hozzászólások: 1394
Tartózkodási hely: Halásztelek
ha érdekel februárban a Motorrevű klub kereteiben szokott a Mező élménybeszámolót tartani,ott mindenben szívesen segít,elmondja az "apróbetüsrészt"mutat fotókat,meg végülis elmondhatjuk,hogy már harmadszor csinálja végig..
mennyit kellet befizetni?ha nem titok,.?
A motorokat hogyan hozzátok haza,mert a ti motorjaitok [-X eladhatók ott,.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 22, 9:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
Köszi az ötletet, megpróbálunk majd elmenni rá.

Befizetni eddig fejenként 500 EURO-t fizettünk be, de ha átjelentkezünk a versenybe, akkor még 900-at kell be kell csengetni. Emiatt még kicsit várunk vele, egy igazi úr 300Ft-os árfolyamon fizet. :)

Mi haza szeretnénk jönni a gépekkel. Ez persze még kérdéses, de ez a terv. Sok minden képlékeny még, meg fogalmunk sincs milyen lesz, de ha minden jól megy, akkor esetleg még Dakart is útbaejtjük visszafelé. Vissza mindenképen a túra útvonalon jönnénk.

Még ketten csatlakoztak hozzánk a Kontrás (HGMC) csapatból, de ők nagy valószínűség szerint nem KTM-mel jönnek. Jó arcok, de ez és a sok éves ismertség kell is egy ilyen együtt menetelhez, legalábbis szerintem.

Kami írta:
ha érdekel februárban a Motorrevű klub kereteiben szokott a Mező élménybeszámolót tartani,ott mindenben szívesen segít,elmondja az "apróbetüsrészt"mutat fotókat,meg végülis elmondhatjuk,hogy már harmadszor csinálja végig..
mennyit kellet befizetni?ha nem titok,.?
A motorokat hogyan hozzátok haza,mert a ti motorjaitok [-X eladhatók ott,.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 22, 13:45 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2006 okt. 16, 19:57
Hozzászólások: 1394
Tartózkodási hely: Halásztelek
A jó társaság alapvetően fontos ehez, meg fontos az összetartás is. Sok olyat hallottam a Mezőtől, hogy nagyon jó volt, hogy többen motoroztak együtt. Pl.: kigyulladt a Mező motorja sok száraz fűtől, amit a kerék bevert a blokkhoz, meg elsüllyedtek a homokba és helyi "vállalkozók" 400 euróért nagyon szívesen ki is szedték a motort.
Akkor ez nektek legalább 4-5 hét lesz.
Mit számoltok teljes költségvetésre?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 22, 17:11 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
Szél- és lámpavédelem K-nak:
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=140701&page=5


Csatolmányok:
para Adv Rider.JPG
para Adv Rider.JPG [ 122.83 KiB | Megtekintve 53014 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 22, 17:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008 aug. 31, 14:00
Hozzászólások: 153
faki írta:
Szél- és lámpavédelem K-nak:


Allat, koszi! :)))
Kinek van egy bmw-je, amirol leszerelhetem? :DD
A lampavedelmen is gondolkoztam mar, alubol es plexibol lattam jo megoldast, majd megprobalom kifaragni. :D

K!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 22, 17:37 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
faki írta:


Nem szép, de legalább jó ronda... :D

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 22, 19:07 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2006 okt. 16, 19:57
Hozzászólások: 1394
Tartózkodási hely: Halásztelek
a lámpavédőt még megértem, :-k de minek az a nagy bogárgyüjtő az elejére?terepen kicsit poros lessz,és remekül semmit sem látsz töle,ha esetleg kicsit esne is akkor aztán olyan mintha egy plakátot látnál

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 22, 19:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
Kami írta:
A jó társaság alapvetően fontos ehez, meg fontos az összetartás is. Sok olyat hallottam a Mezőtől, hogy nagyon jó volt, hogy többen motoroztak együtt. Pl.: kigyulladt a Mező motorja sok száraz fűtől, amit a kerék bevert a blokkhoz, meg elsüllyedtek a homokba és helyi "vállalkozók" 400 euróért nagyon szívesen ki is szedték a motort.
Akkor ez nektek legalább 4-5 hét lesz.
Mit számoltok teljes költségvetésre?


Megmondom őszintén, hogy nem számoltam ki. Bár kicsit visszás is lenne, mert ez az első ilyen nagy túra, így a motorok felkészítése (plusz lámpák, védők, plusz tankok stb...) és egyéb alap dolgok megvétele (hálózsák, sátor stb...) is beleszámítanak, amit a következőre (legyen az egy laza Budapest-Ulámbátor :shock: ) már nem kell megtenni. Nekem nem fog ezzekkel együtt 1 milla alatt megállni, de én maximalista vagyok. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 23, 8:44 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2006 okt. 16, 19:57
Hozzászólások: 1394
Tartózkodási hely: Halásztelek
C16SE írta:
Kami írta:
A jó társaság alapvetően fontos ehez, meg fontos az összetartás is. Sok olyat hallottam a Mezőtől, hogy nagyon jó volt, hogy többen motoroztak együtt. Pl.: kigyulladt a Mező motorja sok száraz fűtől, amit a kerék bevert a blokkhoz, meg elsüllyedtek a homokba és helyi "vállalkozók" 400 euróért nagyon szívesen ki is szedték a motort.
Akkor ez nektek legalább 4-5 hét lesz.
Mit számoltok teljes költségvetésre?


Megmondom őszintén, hogy nem számoltam ki. Bár kicsit visszás is lenne, mert ez az első ilyen nagy túra, így a motorok felkészítése (plusz lámpák, védők, plusz tankok stb...) és egyéb alap dolgok megvétele (hálózsák, sátor stb...) is beleszámítanak, amit a következőre (legyen az egy laza Budapest-Ulámbátor :shock: ) már nem kell megtenni. Nekem nem fog ezzekkel együtt 1 milla alatt megállni, de én maximalista vagyok. :)


igen kb reális,.6-7százezret mondtak azok akik már voltak,költöpénzre :!:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 25, 21:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 szept. 24, 16:14
Hozzászólások: 119
Halló kollegák...

Idén erősen gondolkozom befiezetek a 2010-re a kaland részre.

Bár infom az sajna nuku majdnem ezért nem csengettem még ki a belépőt.

Pl. hogyan lehet hazajönni, ha beszarik a moci félúton mi lessz stb...mennyi földút van és mennyi beton stb...meg még sorolhatnám.. #-o

Én elvileg egy nagyobb kocsivan mennék együtt csapatban bár azt se tudom ez is hogy müxik-e??

Milyen brumival mentek, én 640 adv.el indulnék??

Ha nem jön össze akkor megyek a prológokra :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 25, 23:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
okenfold írta:
Halló kollegák...

Idén erősen gondolkozom befiezetek a 2010-re a kaland részre.

Bár infom az sajna nuku majdnem ezért nem csengettem még ki a belépőt.

Pl. hogyan lehet hazajönni, ha beszarik a moci félúton mi lessz stb...mennyi földút van és mennyi beton stb...meg még sorolhatnám.. #-o

Én elvileg egy nagyobb kocsivan mennék együtt csapatban bár azt se tudom ez is hogy müxik-e??

Milyen brumival mentek, én 640 adv.el indulnék??

Ha nem jön össze akkor megyek a prológokra :idea:


Mi egy LC4 Adv. és egy LC8 Adv. 950S-sel. Mi a versenyen agyizunk, hogy ott kellene menni. Csak ahhoz még kell 900EUR és ott talán kellene már a +800EUR-os biztosítás is. (akkor kihúznak állítólag, visszamennek érted stb...) Csak ez már így egy kisebb vagyon. :(

Azt mondják, hogy a versenyen alig van aszfalt. A túra majdnem végig azon megy.

A moci hazahozatal, ha bekakukkol, az még nálunk is kérdés. Én nem szíevesen hagynám ott az biztos. (bár, ha bedöglik a sivatag közepén, akkor lehet a maradék benyával főlgyújtom azt meg van oldva a gond :evil: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 26, 11:56 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
Tanácsok:
http://worldgate.hu/?action=details&cat=97&id=330

Atombiztos, szuperdrága csomagolási lehetőség:
http://worldgate.hu/?action=termekek&cat=67
http://www.youtube.com/watch?v=JgEefnTeOGU


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 29, 21:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
Köszi faki!

faki írta:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 04, 20:20 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
http://4x4online.hu/hir/517


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 10, 13:45 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2006 okt. 16, 19:57
Hozzászólások: 1394
Tartózkodási hely: Halásztelek
az itiner alapu navigációval,hogy álltok?ha kell szivesen segítek benne,..

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 10, 14:33 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
Kami írta:
az itiner alapu navigációval,hogy álltok?ha kell szivesen segítek benne,..


Télleg Kami!

Nem tudom mi a véleményed róla, de egyszer majd ha jobb idők lesznek, nem tartanál egy gyorstalpalót erről az itineresdiről?
Lehet, hogy csak én vagyok hülye hozzá (sőt, tuti), de Te mégiscsak el tudod magyarázni a működési elvét, készítési módját, és azon, hogy mégis hogy a fenébe kell olyan gyorsan értelmezni, ha az ember lánya össze-vissza zötykölődik a terepen.
Mindez megoldható lenne egy hamburger/sör kombó mellett majd?
Lehet, többeket is érdekelne a dolog.

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 10, 17:39 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
pancel írta:
Télleg Kami!

Nem tudom mi a véleményed róla, de egyszer majd ha jobb idők lesznek, nem tartanál egy gyorstalpalót erről az itineresdiről?


Nem akarom elvenni Kami kenyerét, de nem egy nagy durranás az (és nekem nagyon tetszik :m28 ). A sikeressége nagymértékben a készítőn múlik. Sokat számít, hogy nappal vagy sötétben írod vagy járod végig. Teljesen más képet tud mutatni, úgyanúgy még motorral, autóval is sok helyen. Gyakorlatilag kis túlzással, egy jól elkészített itineren pontos méterszámlálóval szinte nem is lehet eltévedni, ha odafigyel az ember. :wink: Van rajta összes km (az indulástól); résztáv, a két pont között; egy ábra a kereszteződésről vagy jellegzetes pontról és jobb oldalra írkálják a rajzra nem férő plusz infókat. A rajzok, jelzésrendszerek általában a készítőtől vagy a céltól is függő dolgok.

Régebben firkáltam, ill. jártam be ilyeneket (a Transdanubia kapcsán) és nekem egyszerűbbnek tűnt, mint a GPS-t nézni a tekergetést leszámítva (de vannak elektromosan tekergetős tartók is). Hátránya volt, ha egy pontot elnéztél, akkor b@szhattad az egészet, amíg nem tudtál visszajutni egy már ismert pontra, addig nem tudtál továbbhaladni, de ezek kivédésére is vannak megoldások. Pl. ha gyakran szerepelnek helységnévtáblák vagy nagyon egyedi, könnyen megtalálható pontok az itineren, akkor oda be tudsz csatlakozni, de így esetleg kihagyhatsz versenyen egy áthaladás ellenőrző pontot. Manapság ilyenre jó lehet még a GPS koordináták beszúrása. Eléggé egy irányba mutató dolog, visszafelé menni rajta általában kudarcra van ítélve, előbb-utóbb úgyis belezavarodik az ember.

A régi, tekergetős napi számlálójú km-órák nullázója totálisan alkalmatlan ilyenre, a nyomkodósak is csak szükségmegoldásra, ellenben egy kalibrálható bicajos órát teljesen jól lehet használni. Összefűzés (ragasztás) előtt még az útvonalat és a fontosabb dolgokat célszerű kihúzni valami jól látható színnel. Még egy nagy hátrány! Gyorsan el tud avulni az egész. Egyszerű, "mindennapos" dolgok, mint pl. egy út megszűnése használahatatlanná teszi, újra kell írni.

http://www.pada.hu/images/Itiner_div_2b.jpg
http://i141.photobucket.com/albums/r46/Motorbiker_photos/NewsPics/oldNewsPics2/Tripy-Road-Book.jpg
http://zitzewitz.com/dakar/wp-images/roadbook-klein.jpg

Kép

(Persze ettől még mehettek hamburgerezni/sörözni! :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 11, 7:15 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2006 okt. 16, 19:57
Hozzászólások: 1394
Tartózkodási hely: Halásztelek
faki írta:
pancel írta:
Télleg Kami!

Nem tudom mi a véleményed róla, de egyszer majd ha jobb idők lesznek, nem tartanál egy gyorstalpalót erről az itineresdiről?


Nem akarom elvenni Kami kenyerét, de nem egy nagy durranás az (és nekem nagyon tetszik :m28 ). A sikeressége nagymértékben a készítőn múlik. Sokat számít, hogy nappal vagy sötétben írod vagy járod végig. Teljesen más képet tud mutatni, úgyanúgy még motorral, autóval is sok helyen. Gyakorlatilag kis túlzással, egy jól elkészített itineren pontos méterszámlálóval szinte nem is lehet eltévedni, ha odafigyel az ember. :wink: Van rajta összes km (az indulástól); résztáv, a két pont között; egy ábra a kereszteződésről vagy jellegzetes pontról és jobb oldalra írkálják a rajzra nem férő plusz infókat. A rajzok, jelzésrendszerek általában a készítőtől vagy a céltól is függő dolgok.

Régebben firkáltam, ill. jártam be ilyeneket (a Transdanubia kapcsán) és nekem egyszerűbbnek tűnt, mint a GPS-t nézni a tekergetést leszámítva (de vannak elektromosan tekergetős tartók is). Hátránya volt, ha egy pontot elnéztél, akkor b@szhattad az egészet, amíg nem tudtál visszajutni egy már ismert pontra, addig nem tudtál továbbhaladni, de ezek kivédésére is vannak megoldások. Pl. ha gyakran szerepelnek helységnévtáblák vagy nagyon egyedi, könnyen megtalálható pontok az itineren, akkor oda be tudsz csatlakozni, de így esetleg kihagyhatsz versenyen egy áthaladás ellenőrző pontot. Manapság ilyenre jó lehet még a GPS koordináták beszúrása. Eléggé egy irányba mutató dolog, visszafelé menni rajta általában kudarcra van ítélve, előbb-utóbb úgyis belezavarodik az ember.

A régi, tekergetős napi számlálójú km-órák nullázója totálisan alkalmatlan ilyenre, a nyomkodósak is csak szükségmegoldásra, ellenben egy kalibrálható bicajos órát teljesen jól lehet használni. Összefűzés (ragasztás) előtt még az útvonalat és a fontosabb dolgokat célszerű kihúzni valami jól látható színnel. Még egy nagy hátrány! Gyorsan el tud avulni az egész. Egyszerű, "mindennapos" dolgok, mint pl. egy út megszűnése használahatatlanná teszi, újra kell írni.

http://www.pada.hu/images/Itiner_div_2b.jpg
http://i141.photobucket.com/albums/r46/Motorbiker_photos/NewsPics/oldNewsPics2/Tripy-Road-Book.jpg
http://zitzewitz.com/dakar/wp-images/roadbook-klein.jpg

Kép

(Persze ettől még mehettek hamburgerezni/sörözni! :D )


ez igy van!a KTM gyári óra tudja ezt,csak be kell állítani,meg lehet hozzá kapni kiegészítőket is ami két gomb...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 12, 18:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 szept. 24, 16:14
Hozzászólások: 119
ma beszéltem ktm-esekkel akik most mentek végig Bamakoig.

Azt mondták nem nagy szám és vannak arra speciálodott autósok akik kb 100e ft-ért haza hozzák a gépet.Ezekkel előre le kkel paktálni azt készz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 19, 9:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
okenfold írta:
ma beszéltem ktm-esekkel akik most mentek végig Bamakoig.

Azt mondták nem nagy szám és vannak arra speciálodott autósok akik kb 100e ft-ért haza hozzák a gépet.Ezekkel előre le kkel paktálni azt készz...



Igen, mi is ezt hallottuk. Ezért is mennénk a verseny részen. Csak ne 310Ft lenne egy Euro. Ki kellene még fejenkén 900-at fizetni hozzá. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 20, 18:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 szept. 24, 16:14
Hozzászólások: 119
Megvannak az itthoni betét futam időpontok:

http://www.bamakochallenge.budapestbama ... 3/lang,hu/

Sztem én elöször ezeket darálom le..valaki??? :003


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 21, 9:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 szept. 24, 16:14
Hozzászólások: 119
Apropó..

az első verseny éjszakai. Nem tudtok valami fejhez vagy motorhoz rögzíthető plussz világítást ami jó is???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 21, 17:29 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
okenfold írta:
Megvannak az itthoni betét futam időpontok:

http://www.bamakochallenge.budapestbama ... 3/lang,hu/

Sztem én elöször ezeket darálom le..valaki??? :003

Ezeket beírom az eseménytaptárunkba, aztán elmehetnénk 1-2-re, ha úgy adódik, engem érdekelne. Sajna az első pont 3-án van, és 4-én lesz a versenyünk, ergo az kiesett...

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 21, 18:05 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
xerxesz írta:
okenfold írta:
Megvannak az itthoni betét futam időpontok:

http://www.bamakochallenge.budapestbama ... 3/lang,hu/

Sztem én elöször ezeket darálom le..valaki??? :003

Ezeket beírom az eseménytaptárunkba, aztán elmehetnénk 1-2-re, ha úgy adódik, engem érdekelne. Sajna az első pont 3-án van, és 4-én lesz a versenyünk, ergo az kiesett...


Húúú, pedig a BP-Baja igen jól hangzik, ha nem is tudunk menni a verseny miatt, igazán koppinthatnánk az útvonalat, hogy egyszer berepüljük, nem?

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 23, 7:08 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2006 okt. 16, 19:57
Hozzászólások: 1394
Tartózkodási hely: Halásztelek
az utvonal megszerezhető,no problem :m29

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 23, 11:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 szept. 24, 16:14
Hozzászólások: 119
No örülök, hogy mást is érdekel...mennék én a 4.ei enduróra is csak hááttt ahhoz az advencsör nem az igazi...
Ha lessz gps-em elvileg tudom rögzíteni, bár még meg sincs véve:)

Még nem neveztem..megvárom a nevezési díjakat meg feltételeket.. addig rágjátok át....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 23, 11:44 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
okenfold írta:
No örülök, hogy mást is érdekel...mennék én a 4.ei enduróra is csak hááttt ahhoz az advencsör nem az igazi...
Ha lessz gps-em elvileg tudom rögzíteni, bár még meg sincs véve:)

Még nem neveztem..megvárom a nevezési díjakat meg feltételeket.. addig rágjátok át....

A 3-i biztos nem játszik. A többi engem érdekelne...

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 23, 17:04 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
xerxesz írta:
okenfold írta:
No örülök, hogy mást is érdekel...mennék én a 4.ei enduróra is csak hááttt ahhoz az advencsör nem az igazi...
Ha lessz gps-em elvileg tudom rögzíteni, bár még meg sincs véve:)

Még nem neveztem..megvárom a nevezési díjakat meg feltételeket.. addig rágjátok át....

A 3-i biztos nem játszik. A többi engem érdekelne...


Sajnos nekem is ki kell lőnöm a 3.-át, mert nagyon ki kellene centizni az időket, plusz a klubos bulin olyan lennék, mint a mosott sz*r.
De az útvonal későbbi időben történő lefutásában részt vennék!

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 03, 18:06 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
http://www.marathonrally.com/gallery2/gallery.php?gid=771


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 03, 19:55 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
Nagyon jó cikk:
http://www.onroad.hu/motor/bemutato/1537/

Csak miért nem merik leírni, hogy KTM? És hogy a francba bírt ennyit egy TKC80??? :o Majd Gumisi megkérdezi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 03, 20:34 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 06, 20:05
Hozzászólások: 502
Tartózkodási hely: Monor
faki írta:
Nagyon jó cikk:
http://www.onroad.hu/motor/bemutato/1537/

Csak miért nem merik leírni, hogy KTM? És hogy a francba bírt ennyit egy TKC80??? :o Majd Gumisi megkérdezi...

Egyik márkanevet sem írják le, pedig azt igérte, hogy mindenütt reklámoz minket is.
(kapott 2 gumit + belsőket)
mondom én, meg Logen is, hogy jó gumi a Conti :thumbsup:

_________________
"A kaland úgy kezdődik, hogy az ember elszökik otthonról."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 09, 12:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
gumisi írta:
faki írta:
Nagyon jó cikk:
http://www.onroad.hu/motor/bemutato/1537/

Csak miért nem merik leírni, hogy KTM? És hogy a francba bírt ennyit egy TKC80??? :o Majd Gumisi megkérdezi...

Egyik márkanevet sem írják le, pedig azt igérte, hogy mindenütt reklámoz minket is.
(kapott 2 gumit + belsőket)
mondom én, meg Logen is, hogy jó gumi a Conti :thumbsup:


Király. Lehet akkor én is rendelek majd belőle. Persze előbb elkoptatom az occón szerzett Karoo-kat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 09, 20:08 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 06, 20:05
Hozzászólások: 502
Tartózkodási hely: Monor
C16SE írta:
gumisi írta:
faki írta:
Nagyon jó cikk:
http://www.onroad.hu/motor/bemutato/1537/

Csak miért nem merik leírni, hogy KTM? És hogy a francba bírt ennyit egy TKC80??? :o Majd Gumisi megkérdezi...

Egyik márkanevet sem írják le, pedig azt igérte, hogy mindenütt reklámoz minket is.
(kapott 2 gumit + belsőket)
mondom én, meg Logen is, hogy jó gumi a Conti :thumbsup:


Király. Lehet akkor én is rendelek majd belőle. Persze előbb elkoptatom az occón szerzett Karoo-kat.

Tök jó! van sok céges matricánk! :001

_________________
"A kaland úgy kezdődik, hogy az ember elszökik otthonról."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 29, 22:53 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
http://4x4online.hu/hir/535


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 13, 21:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 szept. 24, 16:14
Hozzászólások: 119
No vége a Bp-Baja futamnak.

Röviden:

11.50 perc volt nekünk a 360 km-es táv. Volt 18 foktól kezdve hajnalban 3 fokig minden. Volt szaharai homok majd pár óra múlva mocsár majd erdő...szóval minden..de ezt mind este hááttt..nem tudom mégegyszer indulok-e ilyen esti rally-n..nem tudom honnan jött ez a perverz ötlet, hogy este legyen...

Amúgy a szervezés rendben volt..szponzor volt KFC igy vacsora ott ingyéé de akkora adag, hogy azt hittem hárman nem tudjuk megenni.. reggeli Baján.. volt kb 30 motoros és 60 jeep-es a mezőnyben.
Kb fele tudta befejezni.. este még egy más mellett cikkáztunk a monori erdőben de éjfél után már csak ritkán találkoztunk másokkal...

Az igazán élvezetes rész számomra reggel 5 után jött mikor felkelt a nap..addig nagyon kemény volt a sötétben navigálni....utána viszont begyújtuttok a TURBINÁKAT....

Célbe érés után a legtöbb perverz még haza motorozott 12 óra terep rally után..2 óra monoton autópálya..egyesek darabokba vitték a motorjaik elhagyott darabjait...no mi ott aludtunk.. kb 15 órát egy huzamban..utána másnap terepen vissza ahol egy 20 cm-es szögecske találta meg a hátsómat..a helyi srácok segítségével kb 2 óra alatt 3 lyukat befoltozva újra elindultam...

megvan az útvonal is csak ki kell okosodnom, hogy tudom közzétenni..

Ja és ezekután azéé meggondolom a Bamakos túrát.. ott azéé 500-600-at kell menni egy nap, mondjuk talán nem kell ennyit navigálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 14, 19:53 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 06, 20:05
Hozzászólások: 502
Tartózkodási hely: Monor
okenfold írta:
No vége a Bp-Baja futamnak.

Röviden: 11.50 perc volt nekünk a 360 km-es táv.

Gratula! =D>
esetleg képek, valahol?

_________________
"A kaland úgy kezdődik, hogy az ember elszökik otthonról."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 15, 19:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 szept. 24, 16:14
Hozzászólások: 119
jönnek...megvan az útvonal is csak nem tudom hogy lehet közéé tenni:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 15, 20:04 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
okenfold írta:
megvan az útvonal is csak nem tudom hogy lehet közéé tenni:)


http://www.everytrail.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 16, 18:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 szept. 24, 16:14
Hozzászólások: 119
Ez oké csak a tracklogot nem tudom menteni a gépen csak megjeleníteni mapsourcba...vagy csak nagyon béna vagyok haozááá :m17 ..ajaj ez atechnika ejnye bejnye...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 17, 17:11 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
okenfold írta:
Ez oké csak a tracklogot nem tudom menteni a gépen csak megjeleníteni mapsourcba...vagy csak nagyon béna vagyok haozááá :m17 ..ajaj ez atechnika ejnye bejnye...


:arrow: http://www.ktmklub.hu/phpbb3/viewtopic.php?f=9&t=73&p=27538#p27538


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 07, 10:50 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 06, 20:05
Hozzászólások: 502
Tartózkodási hely: Monor
Kérdezném, hogy mi a helyzet a Bamakós csapattal, lassan indulás van.

_________________
"A kaland úgy kezdődik, hogy az ember elszökik otthonról."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 10, 20:54 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
gumisi írta:
Kérdezném, hogy mi a helyzet a Bamakós csapattal, lassan indulás van.


http://bamako.carnation.hu/2010/01/08/egy-het-van-a-rajtig/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 11, 22:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 ápr. 10, 12:52
Hozzászólások: 285
Össze vagyok kérem készülve. Minden felpakolva, felrögzítve, megvéve, csomó lóvé (már nem is számolom) elköltve. Már nagyon indulnék. Remélem a teknics jól fog szuperálni. Végül is ide tervezték vagy mifene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bamako
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 11, 22:08 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
C16SE írta:
Össze vagyok kérem készülve. Minden felpakolva, felrögzítve, megvéve, csomó lóvé (már nem is számolom) elköltve. Már nagyon indulnék. Remélem a teknics jól fog szuperálni. Végül is ide tervezték vagy mifene.


Egy kis promóció:
Nem akarnátok a márciusi klubtalin K-val résztvenni egy kis élménybeszámolóval?

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség