KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 

Szoktál erdőben motorozni?
Csak ott! 11%  11%  [ 3 ]
Csak kijárt enduro útvonalon. 81%  81%  [ 22 ]
Nem! 7%  7%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 27
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Motorosok vs. Erdészek
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 03, 17:55 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
Hali Mindenkinek!

Úgy tűnik mostanában elég top-on van a téma, ide jöhetnek a motorosok, erdészek, vadászok, természetvédők álláspontjai....

...hajrá!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kope68 2007 máj. 17, 22:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 03, 20:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Ez mindíg aktuális téma,legalálább is a mi környékünkön.A probléma csak az hogy itt nincsenek engedélyezett útvonalak.Mindenki úgy áll hozzá,hogy tök mindegy hol mész,csak ne az én területemen,vagy körzetembe menj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 03, 22:02 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
Itt is van egy "gyöngyszem" kezdésképp:

http://okoturizmus.hu/node/322


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 04, 7:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
kope68 írta:
Itt is van egy "gyöngyszem" kezdésképp:

http://okoturizmus.hu/node/322


A cikkben is egy mondat szól a legális pályák kijelöléséről,az összes többi meg arról hogy hogyan büntessük halálra a jónépet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 04, 9:02 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Jimmy írta:
A cikkben is egy mondat szól a legális pályák kijelöléséről,az összes többi meg arról hogy hogyan büntessük halálra a jónépet.


Kicsit ez az, ami engem is zavar. Valamilyen okból elsőszámú közellenség lett az enduros, quados emberke. Persze, az alapgondolatot megértem, hogy mondjuk nem jó úgy megfigyelni a réti poszáta násztáncát, hogy ha közben 3 enduros ugrat át a fejem felett. De erre talán pont az lenne a megoldás, hogy azt mondjuk a köcsögmotorosnak, hogy ott motorozhatsz, azt csinálsz amit akarsz, és akkor már joggal mondhatnák, hogy viszont a kerítésen kívül halálnak halálával holsz. Szóval asszem az okos népek megint fordítva ülnek a lovon. Azzal együtt szerintem csak akkor lesz megoldás, ha lesz valami csoportosulás, aki pénzt és energiát nem kímélve ötletekkel áll elő a mi oldalunkról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 04, 11:51 
sziasztok!
át lettem csoportosítva az index forumról :) nem is vok motoros, hanem turista-bringás miegymás (nem hatóság!).
szóval ott vetettem fel a témát, azzal az indíttatással, hogy tényleg zavaró a motoros/quados az erdőkben, de a megoldás nem az ökölharc.
KI KELL JELÖLNI NEKTEK IS HELYET, AHOL NYOMULHATTOK!!!
érdekes, hogy ezzel a kérdéssel senki nem akar foglalkozni. közületek vki próbálkozott már, vagy van erre szervezetetek?! akkor lehet kilincselni a hatóságnál.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 04, 14:52 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Hali!
Nem lettél áttelepítve, hanem az ott off. Itt lehet nyugodtan ezzel kapcsolatban irogatni. Éééés, hogy mennyire nem vagytok ti sem biztonságaban (biciklisek, túrázók) itt a vadászfórumról egy hsz.

"Tegnap délelőtt beszélgettem az itteni erdészet vezető-helyettesével. Esküszöm, nem én hoztam szóba, de a beszélgetés pillanatok alatt a motorosokra terelődött. Mint már írtam valahol, ők régebben kötöttek egyezséget a motorosokkal, adtak is egy területet nekik. A mai napig használják is, krosszoznak rajta. A gond ott van, hogy néhány kilométerrel odébb a motorosok egy másik alkalmas helyet is elkezdtek önkényesen használni, mindenféle engedély nélkül. Már teljesen kigyúrták az aljnövényzetet azon a helyen. Mindkét pályát természetesen az erdőn végigszáguldozva közelítik meg. A helyzet odáig fajult, hogy tavaly bőgésben azért ment haza vendég idő előtt, zsákmány nélkül, mert közölte, hogy ő nem hajlandó krosszpályának használt erdőben, állandó motorzúgás közepette vadászni. A helyzetet súlyosbítja, hogy montain bike-osok a figyelmeztetés ellenére betekernek a disznóhajtás közepébe, akárcsak a sífutók, motoros szánkósok.
Már azon gondolkodnak, hogy hivatalosan lezárják az egész erdőt, mindenhová kiteszik a figyelmeztető és a tiltó táblákat, és rendőrséget kérik fel arra, hogy rakjanak rendet, mert áldatlan állapotok uralkodnak.
Hát ennyit ér a megegyezés, a jó szándék. Mindig akad, aki azt hiszi, neki bármit szabad, és úgy is viselkedik."
"Jó vadászatot!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 04, 14:57 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Jimmy, hallottál erről? A vadász fórumon találtam.

"Bizonyára így van, de sem az erdészet, sem a vadászok nincsenek arra berendezkedve, hogy hónapról hónapra felkutassák az újonnan feltűnő motorosokat, és mindegyikkel újra meg újra megpróbáljanak egyezkedni.
Itt Győrben például az erdészet minden motorosboltban kifüggesztett egy hirdetményt, amelyben leírták a pálya kijelöléséről szóló egyezményt, a pálya pontos helyét, megközelítési útvonalát. Mellé még térképet is csatoltak, magam láttam több boltban is. Itt az eredménye, amit lejjebb írtam.
"Jó vadászatot!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 04, 18:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
mic71 írta:
Jimmy, hallottál erről? A vadász fórumon találtam.

"Bizonyára így van, de sem az erdészet, sem a vadászok nincsenek arra berendezkedve, hogy hónapról hónapra felkutassák az újonnan feltűnő motorosokat, és mindegyikkel újra meg újra megpróbáljanak egyezkedni.
Itt Győrben például az erdészet minden motorosboltban kifüggesztett egy hirdetményt, amelyben leírták a pálya kijelöléséről szóló egyezményt, a pálya pontos helyét, megközelítési útvonalát. Mellé még térképet is csatoltak, magam láttam több boltban is. Itt az eredménye, amit lejjebb írtam.
"Jó vadászatot!"


Tavaly volt egy közös kerekasztal beszélgetés (katonaság,erdészet,közlekedés felügyelet,rendőrség,vadászok és természetesen a motorosok) aminek ez lett az eredménye.Kijelöltek egy cross pályát (amitKB 5 évvel ezelött egy helyi motorosklubb saját költségén kitakaríttatott,és utána környékben lakó nyomására a katonaság eldózerolt).Én nem láttam még ezt a térképet,de igazából nem is figyeltem.Arról tudok hogy ennek az engedélyezett pályának a karbantartási költségeit,egy helyi KTM kereskedőnél megvásárolható,a pálya használlatára feljogosító matrica megvásárlásából szeretnék fedezni.Hogy ez a matrica ügy is hol tart arról nem tudok.De ettől még kijelölt endúró útvonalak nincsenek."Bezzeg Ausztriába" szokták mondani.Ausztriába,Olaszországba vannak minden igényt kielégítő enduro pályák,így nem kell a természetet gyalázni.Aki mégis a tiltott útra téved,azt büntetik,méghozzá nagyon keményen és jogosan!!!!!!És itt nálunk,amit már írtam-Mindegy hogy hol mész,csak ne itt menj!!!!

U.I. Én tudom milyen a motoros kontra vadász párbeszéd,apám 35 éve vadászik!És ha valaki kíváncsi a szóbanforgó területen kigyúrt aljnövényzetre,eltudom neki küldeni a képeket a kivágott erdőről,és a munkagépek álltal szétcseszett területről!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 04, 19:03 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
Jimmy
Idézet:
U.I. Én tudom milyen a motoros kontra vadász párbeszéd,apám 35 éve vadászik!És ha valaki kíváncsi a szóbanforgó területen kigyúrt aljnövényzetre,eltudom neki küldeni a képeket a kivágott erdőről,és a munkagépek álltal szétcseszett területről!


Srácok!
Én Pécsen lakom, van a városnak egy hőerőműve, melyben két kazán földgázzal, kettő pedig biomasszával üzemel.
A biomasszát elméletileg hulladékfából és más szerves anyagokból állítják elő, amivel fűtik a két kazánt.
Látnotok kellene azokat a tarvágásokat, erdő pusztításokat amit a környéken végeznek, melynek következtében milyen és mennyi "hulladékfa" van felhalmozva az erőmű területén!
Persze megmagyarázzák azzal, hogy frissíteni kell az erdőt, de a telepítésre nemigazán fordítanak nagy energiákat.
Ebből a "hulladékfából" óránként állítólag 2 azaz kettő vagonnal füstölnek el a levegőbe, mert a szénnek amivel sokáig fűtöttek nagyon magas volt a kéntartalma, ezért magas a károsanyag kibocsátása is,
ami biztosan igaz, de megfelelő technológiával tisztítható lenne a füstgáz is. Bezárták a bányákat, cserébe kiirtják az erdőket.
Ilyenkor azok a híres környezetvédők, akik kidobják a kocsi ablakán a nylon zacskót, meg a lépcsőn tapossák el a csikket miért nem nyüzsögnek?
Ezt még a végtelenségig lehetne fokozni ilyen-olyan példákkal.
A lényeg szerintem, hogy nagyon sokára jön el az az idő, mikor olyan komoly szemlélet váltás lesz ebben az országban, hogy ezek a dolgok megváltozzanak!
Bocs a terjedelemért, de bosszant, hogy mindenki csak a saját érdekeit tartja szem előtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 04, 23:56 
a lényeg igen jól látható! marhán mindegy, hogy mit is űz az ember, magán az emberen múlik az egész. elhihetitek, hogy bringások között is vannak igazán barmok!
viszont minél többen gondoljuk úgy, hogy normálisan rendeződjön a helyzet, annál inkább meg is fog oldódni. igazából a hatóság szerepe max. a területek kijelölésében segíthet, hogy utána ki hol megy, az csak rajtunk áll. pl. ha a haveri körben egyre az terjed, hogy csak a kijelölt helyeket használják, akkor egy idő után "égő" lesz nem ott menni és kilógni a sorból. és akkor talán nyugati szinten leszünk! :)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 05, 12:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
m82hun írta:
a lényeg igen jól látható! marhán mindegy, hogy mit is űz az ember, magán az emberen múlik az egész. elhihetitek, hogy bringások között is vannak igazán barmok!
viszont minél többen gondoljuk úgy, hogy normálisan rendeződjön a helyzet, annál inkább meg is fog oldódni. igazából a hatóság szerepe max. a területek kijelölésében segíthet, hogy utána ki hol megy, az csak rajtunk áll. pl. ha a haveri körben egyre az terjed, hogy csak a kijelölt helyeket használják, akkor egy idő után "égő" lesz nem ott menni és kilógni a sorból. és akkor talán nyugati szinten leszünk! :)


Na igen,csak ugye először kikéne jelölni valami terepet,vagy körzetet,aztán számonkérni! Mert ugye ti sem a bokrokon,vagy az fákon keresztül mentek,hanem az erdészek vagy a munkagépek álltal kigyúrt utakon,ösvényeken. Arról senki nem beszél,hogy olykor maguk a motorosok rakatják vissza az erdőben a szemetelőkkel a ramatyot az autóra,vagy fordítják vissza (rendszám felírása után) az ép szemetelni készülőket.Szóval először kultúrát és lehetőséget kéne teremteni ezeknek a sportoknak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 05, 20:02 
:)
alakulunk.
mivel pécs környékén vok, - remélem lesz rá időm - az itteni erdészekkel konzultálni fogok. először e-mailben, azt megnézzük mi lesz.
nem kell aggódni, tudom én, hogy a motorosok nagy része teljesen normális, van crossos haverom, apja endurozott, stb.
utánanézek a jövő héten, hogy hogyan lehet végigvinni egy területkijelölést.
a hatóság válaszaiból majd kiderül, hogy mit tudunk és mit kéne tennünk!
addig is jó 7végét! :)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 14, 8:11 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
Azoknak akik nem olvassák az enduro lev.listát:
http://lista.netstudio.hu/pipermail/end ... 08713.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 14, 9:49 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
faki írta:
Azoknak akik nem olvassák az enduro lev.listát:
http://lista.netstudio.hu/pipermail/end ... 08713.html


Én olvasom. Elég durva....

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 14, 13:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Aztán meg csodálkoznak az erdészek,ha a motorosok szájon vagdalják őket!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 14, 17:25 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
Jimmy írta:
Aztán meg csodálkoznak az erdészek,ha a motorosok szájon vagdalják őket!!!


Én azért nem vagyok meggyőződve arról maradéktalanul, hogy ez erdészek műve, mivel láttam már enyhébb kivitelben ilyeneket turistaúton a biciklisek ellen, amit szinte biztos, hogy nem erdész csinált. De nem normális dolog az biztos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 14, 21:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
faki írta:
Jimmy írta:
Aztán meg csodálkoznak az erdészek,ha a motorosok szájon vagdalják őket!!!


Én azért nem vagyok meggyőződve arról maradéktalanul, hogy ez erdészek műve, mivel láttam már enyhébb kivitelben ilyeneket turistaúton a biciklisek ellen, amit szinte biztos, hogy nem erdész csinált. De nem normális dolog az biztos.


Tökéletesen igazad van!!!! Miután beírtam,már én is elgondolkoztam rajta hogy hülyeséget írtam! Régi vágyam amúgy hogy valakit rajtakapjak amint ilyeneket csinál!!!! Ez a kötélkihúzás egyébként egy mocskosul sunyi gusztustalan dolog!! Ezeket biztos hogy valami töketlen f@sz rakosgatja ki,aki még a saját árnyékától is összecsinálja magát!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 16, 9:20 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
http://www.fn.hu/gazdasag/0705/gyilkoss ... 162875.php

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 16, 10:10 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
http://nol.hu/cikk/442511/#

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 16, 11:55 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
http://www.fn.hu/gazdasag/0705/gyilkoss ... 162875.php

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 16, 14:30 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
gencsydani írta:
http://www.fn.hu/gazdasag/0705/gyilkossagba_fullad_quadhaboru_162875.php


hüjerídónli :twisted:

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 16, 21:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2007 feb. 15, 22:22
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: VAJDASÁG-SZERBIA
xerxesz írta:
gencsydani írta:
http://www.fn.hu/gazdasag/0705/gyilkossagba_fullad_quadhaboru_162875.php


hüjerídónli :twisted:


[-o<


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 17, 21:05 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
Ez volt a Lánchíd Rádióban:
http://faki2.uw.hu/tmp/radio_32.mp3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 17, 21:45 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
faki írta:
Ez volt a Lánchíd Rádióban:
http://faki2.uw.hu/tmp/radio_32.mp3


A hallottak alapján sajnos ebből soha nem lesz semmi, mármint a békés egymás mellett élésből!
A Zsembery nagyon korrektül nyilatkozott, ezeket ecsetelte a kereskedői értekezleten is!
Viszont az a sok habzószájú barom eltántoríthatatlan a begyöpösödött érveitől.
Kompromisszumkésség abszolút 0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 18, 10:55 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
faki írta:
Ez volt a Lánchíd Rádióban:
http://faki2.uw.hu/tmp/radio_32.mp3


A 2 utolsó emberke azért elég jellemző volt. Az első közölte, hogy márpedig hazudnak, mert nem is az úton ment. A második közölte, hogy az enduro nem sport, hanem szándékos környezetrongálás. Király.

Viszont Barna kimondta azért a lényeget: A földútra is a KRESZ vonatkozik. Tehát ha befordulok egy földútra, ahol semmi sem tilja a behajtást, akkor miért is ne?

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 05, 20:59 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Talán ide tartozik a leginkább.

Ma voltunk a KTM Hungériánál, ahol elkezdődött - megint - egy beszélgetés a legális, korrekt terepmotorozásról. Miccel és Szepyvel képviseltük a klubot, aztán majd meglássuk.

Ezzel kapcsolatban van Pásztor Ottónak 1-2 hozászólása itt:
http://greenfo.hu/forum/topic.php?topic=112

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xerxesza 2007 jún. 06, 11:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 06, 11:38 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Én meg túl távol ültem tőletek, mi? :)

Szepy

xerxesz írta:
Talán ide tartozik a leginkább.

Ma voltunk a KTM Hungériánál, ahol elkezdődött - megint - egy beszélgetés a legális, korrekt terepmotorozásról. Miccel és Szepyvel képviseltük a klubot, aztán majd meglássuk.

Ezzel kapcsolatban van Pásztor Ottónak 1-2 hozászólása itt:
http://greenfo.hu/forum/topic.php?topic=112


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 06, 11:40 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Javítottam.

KTMSzepy írta:
Én meg túl távol ültem tőletek, mi? :)

Szepy


_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 06, 11:53 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
Ez most a mi részünkről történő megbeszélés volt vagy már kétoldalú eszmecsere a zöldekkel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 06, 12:28 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Ez a szervezet megalapításáról egy induló megbeszélés. Alapvető célok, stb.
Most sajnos nincs időm hosszan írni róla, röviden:

Irányvonal: Védett területeken kívűl legyen közút minden, ami térképen jelölt, közterület és/vagy nincsen egyéb módon lezárva. Így lehetővé válna, hogy egyértelmű szabályozással elejét vegyék a jogtalan attrocitásoknak.

Ami ehhez kell: regisztrált, műszakilag közúti forgalomra alkalmas járművek.

Motorosok részéről: csak a közúti forgalomnak megfelelő (vizsga, műszaki állapot (gumik, dobok) állapotban mehessen közutakra a terepgép is. Ha közutakon megy, akkor nem megy le róluk, nem megy bele a vetésbe-szántásba sem, stb. A szabályokat addig van esélyünk számunkra legalább valamilyen szinten kedvező irányba befolyásolni, ha betartjuk őket - ez esetben minden deviáns viselkedés alattunk vágja a fát.

Quadosok részéről: a probléma ott kezdődik, hogy nem kaphatnak rendszámot. Ezt kell első körben megoldani, a továbbiakban ua. mint a motorosokra vonatkozóan.

Egyéb terephasználat: zárt pályákon, "zárt" útvonalakon a helyi erőkkel és terület tulajdonosokkal egyeztetve, normálisan élve a lehetőségekkel - ez valószínűleg nem lenne ingyen, de vélhetően pl. az egyesületi tagdíj erre is alkalmas lenne, legalább részben - de ez már csak az én feltételezésem, erről nem esett szó.
Ha rájönnek, hogy ebben a fajta "túrizmusban" mekkora lehetőségek vannak vélhetően kevésbé zárkóznak el a lehetőségtől a helyi önkormányzatok, terület tulajdonosok.

Az egyesület alkalmasint akár egy belső adatbázist is üzemeltethetne a tagjairól (motorról/tulajdonosról/védőfelszereléséről), ami _nagyon pozitívum a hatóságok szemében, hiszen nekik egy ilyen adatbázis fenntartása rengetegbe kerülne.

Aki az egyesület tagja kíván lenni, az alávetné magát akár egy "belső" vizsgálatnak is, ahol alapdolgokat (pl. kipufogó) saját hatáskörön belül ellenőrizne az egyesület és aki ezen nem felel meg, vagy az egyesület alapcéljaval ellentétesen viselkedne, azt a tagságától megfoszthatnák.

A tagságival vélhetően könnyebben és elfogadottabban juthatna le terepre az illető, sőt a helyi hivatalos személyek is máshogyan állnának hozzá - de az, hogy ez hogyan valósulna meg még ötletelés tárgya. Külső, jól látható ismertetőjegyekkel pl...

Nagy vonalakban ennyi, az ötletelés továbbra is folyik.
Lehet, hogy egyeseknek ezek nagyon szigorú feltételeknek látszanak, az én személyes véleményem azonban az, hogy már ezekkel is lehet, hogy elkéstünk és csak egyre rosszabbul járhatunk.

Szepy



faki írta:
Ez most a mi részünkről történő megbeszélés volt vagy már kétoldalú eszmecsere a zöldekkel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 06, 12:32 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
KTMSzepy írta:
Most sajnos nincs időm hosszan írni róla, röviden:


Kösz, ez éppen elég volt! :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 06, 13:00 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
faki írta:
KTMSzepy írta:
Most sajnos nincs időm hosszan írni róla, röviden:


Kösz, ez éppen elég volt! :twisted:


Nekem is pont az jutott eszembe, hogy még szerencs :P

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 06, 13:44 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
,,I,,

Osszátok be!

:)

Szepy

xerxesz írta:
faki írta:
KTMSzepy írta:
Most sajnos nincs időm hosszan írni róla, röviden:


Kösz, ez éppen elég volt! :twisted:


Nekem is pont az jutott eszembe, hogy még szerencs :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 22, 18:36 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=16169/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 22, 18:39 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Elég szűkszavú, de tőlem aztán nem hallotok ennél többet, nem érdemeltek meg! :)
Majd a többiek "szűkszavúbban" leírják... :)

faki írta:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 22, 22:17 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
KTMSzepy írta:
Elég szűkszavú, de tőlem aztán nem hallotok ennél többet, nem érdemeltek meg! :)
Majd a többiek "szűkszavúbban" leírják... :)

faki írta:


Nemtom, nekem elég hosszúnka tűnt, mondjuk nem olvastam végig :D

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 07, 17:19 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
http://www.hetivalasz.hu/showcontent.php?chid=16132

"...szervezett túra keretében Kárpátalja hegyeit, köztük a Vereckei-hágót is legyalulhatják az Árpád nyomát motorral kereső magyar turisták..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 07, 23:55 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
faki írta:
http://www.hetivalasz.hu/showcontent.php?chid=16132

"...szervezett túra keretében Kárpátalja hegyeit, köztük a Vereckei-hágót is legyalulhatják az Árpád nyomát motorral kereső magyar turisták..."


Állatok ezek mind! Én mondom.

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szept. 22, 20:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Emberek,ma véletlenül belecsöppentem egy vadász,rendőr,földtulajdonos (valmi 500 hektár földje van) sima mezei polgár,motoros (ez én voltam) vitába.Bánom hogy nem volt nálam kamera vagy legalább diktafon.Berosálnátok hogy milyen üvöltözés lett a végére a vadriasztásból,meg a vadkárról,na és a motorozásból! CEFETÜL élveztem,hogy úgy vitatkozhattam velük,hogy nem kellett attól fosnom hogy miért fognak megbüntetni,vagy feljelenteni. Istencsászárkirályüberfaszvolt!!!!! :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szept. 22, 21:46 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Egyik havernál éppen múlt héten volt ilyen vita. Neki is sok földje van és a kukoricában úgy néz ki, hogy 50%-os a vadkár. Éppen rajtakapott egy vadászcsapatot, akik a magaslesről a tábla közepén lelőtt vadat a kukoricában keresztben dzsippekkel becsörtetve akarta kivinni. Nekik szabad sz@rni a magántulajdonra és kárt okozni benne...

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség