KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: erdő
HozzászólásElküldve: 2008 feb. 28, 21:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008 feb. 27, 12:34
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Gyúró / Sóskút / Martonvásár
Szevasztok jómultkor történt velem gondoltam megosztom veletek. Vidéken lakom környékünkön rengeteg lovardával és természetesen lóval és lovasával akik minket a természetben erdőn, mezőn motorozókat kifejezetten utálnak(ez tapasztalat). A lényeg hogy a megszokott lószaros gyalogösvényen mentem keresztűl egy haverral az erdőn amikor kiértem a tiztásra egy lovas fogadott intgetéssel. Gondoltam megállok hátha akar valamit, hát kérlekszépen lekezelően azt mondta nekünk : "idefigyeljetek srácok egyezzünk meg abban mi lovasok erre járunk Ti meg menjetekvalaholmáshol." hát én erre kaján vigyorral a bukómban gondoltam meg az "anyád". Kérdem én milyen jogon mondja ezt ő nekem ? .Ő ugyan úgy nem jogosúlt arra ,hogy ott menjen mint ahogy én. Annyira szeretem mikor emberek kisajátítanak helyeket önkényesen maguknak. A másik ilyen eset ugyszint lovarda melletti közút . A közútba torkollik egy másik közút aminek a túloldalána kedves lovardások a hatalmas trágyájukat tárolják jogtalanúl a kereszteződést meg leláncolják kis táblácskával fémjelezve ,hogy magánterület. Csodálkoznak ha az arra járó traktoros , motoros levágjaa láncot mert az út az még dédapáink korában is ott volt amin kijártak a földekre és pincéikhez. Kijön a városból egy ilyen ficsúr felhúzza az 50 millás házát épít egy nyaralót + egy lovardát és azt hiszi hogy az övé minden , hozáteszem idézem azt mondta nekem ezen a ehylen a tulaj" lebaszlak a motorról, menjetek a szaraitokkal másfelé" . Én értelmes embernek tartom magam ,lehet velem beszélni de ez az illető szóhoz se hagyott jutni. Havert lapáttal akarta leütni a quadról. Még nincs vége a történetnek majd jön a folytatás........

_________________
EXC 2t power!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 feb. 29, 9:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Mi is szoktunk lovarda mellett eljárni,majdnem minden vasárnap.Egyszer amikor a lovarda melletti uton vártuk a lemaradtakat,odajött hozzánk a tulaj,és normálisan megkért,hogy ha lehet finoman menjünk a környéken. Azóta sincs semmi gond!! De volt olyan is amikor tsz földek között találkoztunk lovasokkal,finoman elgurultunk mellettük,mi intettünk nekik,ők meg a kalapjukat megemelve köszöntek nekünk. Ha meg esetleg valaki mégis kiállna elém és "le akarna baszni" a motorról,biztos hogy lenne hozzá egy-két "kedves" szavam!! Olyan már történt velünk is,hogy lapáttal integetett az ember,de megfordultam,és visszamentem megkérdezni hogy mi a gondja. Csak hebegett habogott!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 feb. 29, 10:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 okt. 06, 10:26
Hozzászólások: 325
Tartózkodási hely: Budaörs
Én konkrétan elég soxor járok arra, Sóskút és Zámor között. Találkoztam is sűrűn lovasokkal, eddig sosem volt gondom velük. Ha van mód rá, igyexem bőven kitérni az útjukból, ha nincs lehetőség kitérni, akkor leállítom a gépet és jelzem, hogy jöjjenek. Ha integet, hogy én jöjjek, akkor sem megyek, megvárom, hogy ők induljanak el, nehogy megriadjanak a lovak. Nagyon hálásak szoktak lenni. Ez a pali valami igazi köcsög lehetett, de általában működik, hogy ha agresszív fellépésre még agresszívebb választ kap, akkor befosik, és leereszt a mellénye. Jó az, ha látja a határozottságot. Nagyon nem tud úgysem kárt tenni benned a védőcuccok miatt, vélhetően ő húzná a rövidebbet ha tetlegességre kerülne a sor. Részeg vadásszal nem kell kezdeni, ott mindig neki van igaza, egyébként meg nincs gond ha észnél vagy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 feb. 29, 12:41 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 máj. 19, 15:17
Hozzászólások: 539
zsore írta:
Én konkrétan elég soxor járok arra, Sóskút és Zámor között. Találkoztam is sűrűn lovasokkal, eddig sosem volt gondom velük. Ha van mód rá, igyexem bőven kitérni az útjukból, ha nincs lehetőség kitérni, akkor leállítom a gépet és jelzem, hogy jöjjenek. Ha integet, hogy én jöjjek, akkor sem megyek, megvárom, hogy ők induljanak el, nehogy megriadjanak a lovak. Nagyon hálásak szoktak lenni. Ez a pali valami igazi köcsög lehetett, de általában működik, hogy ha agresszív fellépésre még agresszívebb választ kap, akkor befosik, és leereszt a mellénye. Jó az, ha látja a határozottságot. Nagyon nem tud úgysem kárt tenni benned a védőcuccok miatt, vélhetően ő húzná a rövidebbet ha tetlegességre kerülne a sor. Részeg vadásszal nem kell kezdeni, ott mindig neki van igaza, egyébként meg nincs gond ha észnél vagy.

Ugyan igy teszek en is mindig. Lovasokkal soha semmi gond. Egy futo szolt egyszer be kb 10-el mentem el mellette alapjaraton.
"Ez nem crosspalya"
"Ez meg nem crossmotor"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: nem crosspálya
HozzászólásElküldve: 2008 feb. 29, 19:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008 feb. 27, 12:34
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Gyúró / Sóskút / Martonvásár
Én Gyúrón lakom és itt fordult elő hogy a DT vel parkoltam a park viakolor kövén hozzáteszem a parkot suhancok eléggé szétcseszték az elmúlt 5 évben az nem számít hoyg nincs fű ,tuják és a szökőkút is össze van cseszve. odajött az ipse a az 500 as mercivel és ugatott nekem hogy nem cross pálya, még jó hogy nem ismert meg maszkban. Az ő fiacskáját illett volna annó megnevelni mert a faluházban tartott hétvégi ifjusági klubb is részben miatta zárt be mert előszeretettel betörte az üveget.Csak én vagyok olyan szerencsétlen hülye hogy mindig engem baxnak le mert éppen engem látnak ott, hozzáteszem én benne voltam abban a 20 emberben aki a park építésénél dolgozott és szívvel lélekkel csináltam.

_________________
EXC 2t power!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 feb. 29, 19:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008 feb. 27, 12:34
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Gyúró / Sóskút / Martonvásár
zsore írta:
Én konkrétan elég soxor járok arra, Sóskút és Zámor között. Találkoztam is sűrűn lovasokkal, eddig sosem volt gondom velük. Ha van mód rá, igyexem bőven kitérni az útjukból, ha nincs lehetőség kitérni, akkor leállítom a gépet és jelzem, hogy jöjjenek. Ha integet, hogy én jöjjek, akkor sem megyek, megvárom, hogy ők induljanak el, nehogy megriadjanak a lovak. Nagyon hálásak szoktak lenni. Ez a pali valami igazi köcsög lehetett, de általában működik, hogy ha agresszív fellépésre még agresszívebb választ kap, akkor befosik, és leereszt a mellénye. Jó az, ha látja a határozottságot. Nagyon nem tud úgysem kárt tenni benned a védőcuccok miatt, vélhetően ő húzná a rövidebbet ha tetlegességre kerülne a sor. Részeg vadásszal nem kell kezdeni, ott mindig neki van igaza, egyébként meg nincs gond ha észnél vagy.


Én Sóskút és Pusztazámor között az erdőn járok és ott voltez az eset hogy kisajátította magának a fószer. A másik eset haveromék motoroztakés az erdőben fát vágtak és lassan haladtak el az autó mellett és megkérdezték tőlük hogy mit keresnek erre motorral. Haver benyögte miért maguk mért vágjáka fákat mert enyém ám az erdő. Erre a krapek abba ishagyta a dumát.

_________________
EXC 2t power!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: nem crosspálya
HozzászólásElküldve: 2008 feb. 29, 19:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
enjoy87 írta:
Én Gyúrón lakom és itt fordult elő hogy a DT vel parkoltam a park viakolor kövén hozzáteszem a parkot suhancok eléggé szétcseszték az elmúlt 5 évben az nem számít hoyg nincs fű ,tuják és a szökőkút is össze van cseszve. odajött az ipse a az 500 as mercivel és ugatott nekem hogy nem cross pálya, még jó hogy nem ismert meg maszkban. Az ő fiacskáját illett volna annó megnevelni mert a faluházban tartott hétvégi ifjusági klubb is részben miatta zárt be mert előszeretettel betörte az üveget.Csak én vagyok olyan szerencsétlen hülye hogy mindig engem baxnak le mert éppen engem látnak ott, hozzáteszem én benne voltam abban a 20 emberben aki a park építésénél dolgozott és szívvel lélekkel csináltam.


Arra még nem gondoltál,hogy neked van valami ilyen kisugárzásod,hogy mindíg téged találnak meg? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 01, 21:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008 feb. 27, 12:34
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Gyúró / Sóskút / Martonvásár
Általában az embereknek semmi bajuk nincs velem szimpatikus srác vagyok azt mondják. Akkor van a gond ha motoron beöltözve vagyok na akkor már csak a motoros társakközt vagok szimpi, szerintem ez lehet.

_________________
EXC 2t power!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 01, 22:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
enjoy87 írta:
Általában az embereknek semmi bajuk nincs velem szimpatikus srác vagyok azt mondják. Akkor van a gond ha motoron beöltözve vagyok na akkor már csak a motoros társakközt vagok szimpi, szerintem ez lehet.


Az a baj,hogy az emberek nagyrésze elő itélettel van a motorosok iránt. Pedig lehet hogy százszor normálisabb,vagy inteligensebb vagy mint az,aki belédáll.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 02, 12:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008 feb. 27, 12:34
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Gyúró / Sóskút / Martonvásár
Jimmy írta:
enjoy87 írta:
Általában az embereknek semmi bajuk nincs velem szimpatikus srác vagyok azt mondják. Akkor van a gond ha motoron beöltözve vagyok na akkor már csak a motoros társakközt vagok szimpi, szerintem ez lehet.


Az a baj,hogy az emberek nagyrésze elő itélettel van a motorosok iránt. Pedig lehet hogy százszor normálisabb,vagy inteligensebb vagy mint az,aki belédáll.


Az valóban így van az én tapasztalatom szerint is hoyg a legtöbb terepmotoros nem túl iskolázott eszement emberfajta.

_________________
EXC 2t power!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 25, 22:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 okt. 29, 11:07
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Szeva Józsi!!
Látom itt is jelen vagy :) Hozzászolva a témához én már tesztelem az embereket mert rengetegen ugatnak be amikor motorozok és rájöttem ha lassabban megyek méginkább ugatnak nekem :? Én már azt csinálom hogy ha szólnak mindig megállok és elmesélem az én álláspontom :!:Nagyon sok dolog van ami fontosabb annál szerintem hogy minket baszogassanak.Csak minket könnyű észrevenni.Aki illegálisan vágja a fát meg aki telehordja a szemétjével az erdőt az úgylátszik nem olyan nagy bűn mostanában :(

_________________
KTM HARDCORE EXC 525 ('06)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 25, 23:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008 feb. 27, 12:34
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Gyúró / Sóskút / Martonvásár
Nah itt is jelen vagyok igen, Jó tesztelgetést, amúgy én is észrevettem amit Te írsz deén nem állok meg dumálni velük, de lehet kipróbálom majd.


BUGIC írta:
Szeva Józsi!!
Látom itt is jelen vagy :) Hozzászolva a témához én már tesztelem az embereket mert rengetegen ugatnak be amikor motorozok és rájöttem ha lassabban megyek méginkább ugatnak nekem :? Én már azt csinálom hogy ha szólnak mindig megállok és elmesélem az én álláspontom :!:Nagyon sok dolog van ami fontosabb annál szerintem hogy minket baszogassanak.Csak minket könnyű észrevenni.Aki illegálisan vágja a fát meg aki telehordja a szemétjével az erdőt az úgylátszik nem olyan nagy bűn mostanában :(

_________________
EXC 2t power!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ,.
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 05, 8:11 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2006 okt. 16, 19:57
Hozzászólások: 1394
Tartózkodási hely: Halásztelek
na,nagyon mérges lettem,minket baszogatnak,hogy motorozunk az erdőben,most meg a "Bükki nemzeti parkból kivágtak egy 12m es fenyőt az országház elé.."

-ahoz a fához mennyi idő kellett,hogy megnőjjön 12m esre?? :furesz: kb 20 év :?:
ja és minket konkrétan azért zaklatnak mert a ku**a kis talajon lévő növényekben kárt teszünk

-azt a fát "speciális katonai járművel"kellett szállítani,annak oda kellett menni,.néztem 8 tengelyes autó volt,kb 16 tonna,tényleg mi kártékonyabbak vagyunk :wink:

-arra az autóra nem mászott fel magától az a fa,kellett hozzá egy 60tonnás Liebherr daru,4 tengelyes autó az önsuly ua. mint a teherbírása..
itt is megjegyezném megint,mivel teszünk nagyobb kárt egy 500-vagy 1000 köbcentis motorral,vagy 14000köbcentis nehézgépekkel :?:

Most hol volt a Natura 2000 kft :?:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 05, 8:55 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
A fa 18 méteres és 90 éves. Én is kíváncsi vagyok, hol vannak most a zöldek...

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 11, 16:46 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
Hova tart a világ :Think

http://kirandulas-tura.blog.hu/2011/01/ ... yes_utakon

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 feb. 20, 16:56 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
Sétáltunk ma kicsit a kutyákkal a mecsekben, két komplett első futóművet is láttunk az erdő mélyén gólyalábbal-fékkel-gumival-lengőkarral egymástól nem túl messze, láthatóan egy személyautó tartozékai voltak, biztosan a szél fújta oda :m17
Ezeket meg biztos a természetkárosító motorosok hagyták hátra, miután elkoptak már:
Csatolmány:
Magyarázat: Erdő mélyén
Erdő mélyén.jpg
Erdő mélyén.jpg [ 191.33 KiB | Megtekintve 44303 alkalommal. ]

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 feb. 20, 18:29 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
szabcsab írta:
Sétáltunk ma kicsit a kutyákkal a mecsekben, két komplett első futóművet is láttunk az erdő mélyén gólyalábbal-fékkel-gumival-lengőkarral egymástól nem túl messze, láthatóan egy személyautó tartozékai voltak, biztosan a szél fújta oda :m17
Ezeket meg biztos a természetkárosító motorosok hagyták hátra, miután elkoptak már:

Szép képek. Remélem zsebre vágtad, és a legközelebbi kukatárolóba helyezted az oda nem illő elemeket. :lol:

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 feb. 20, 19:06 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
xerxesza írta:
szabcsab írta:
Sétáltunk ma kicsit a kutyákkal a mecsekben, két komplett első futóművet is láttunk az erdő mélyén gólyalábbal-fékkel-gumival-lengőkarral egymástól nem túl messze, láthatóan egy személyautó tartozékai voltak, biztosan a szél fújta oda :m17
Ezeket meg biztos a természetkárosító motorosok hagyták hátra, miután elkoptak már:

Szép képek. Remélem zsebre vágtad, és a legközelebbi kukatárolóba helyezted az oda nem illő elemeket. :lol:



Egy B-Fiesta-s nyergest hamar meglehetne tölteni azzal, amit azalatt az egy óra alatt láttam :-(

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 16:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Sziasztok. Egy-két gondolatomat én is megosztanám veletek a témában.
A vadász megállít meg el akar zavarni dologgal kapcsolatban: Magyarországon ma szinte minden erdő magántulajdon, de. A legritkább esetben a vadászoké. Vannak persze vadásztársasági tulajdonú erdők is azonban a bennük található utakat (ha az útként van nyilvántartva) nem zárhatják le, sajátíthatják ki akkor sem ha a területbe bele van mérve. Sőt még a tulajdonosnak karban is kéne tartani hogy használható legyen. Tudom mert nekem is van egy darab, és ezt a földárverésen nyomatékosan elmondták. Természetvédelmi területen köthetnek belénk, de ott vadászni is tilos. Tavaly elkaptak minket is rendőrrel nógrádban, A vadász hisztizett hogy büntetni mindet. A rendőr jófej volt, egy büntit kaptunk 20000Ft amit hatan szétdobtunk. Hiányos okmányért! Merthogy nem tiltotta semmi az ott közlekedést csak a vadász. Elmondták hogy szó sics természetrombolásrol meg ilyesmi, amúgy a szarjaikkal ők vadabbul lerendezik az utat erdőt bármit, hanem hogy ők sok bevételtöl esnek el ha a német vendég nem lő semmit. Hát a tahó német lövöldözzön otthon. Tőlem még sose kérdezte meg a Mogyoródi vadásztársaság hogy vadászhat e az én földemen és mástol sem. Ők a bitorlók és ha nem vagy tisztában a helyi viszonyokkal simán elküld a francba pedig legtöbbször nincs több köze a területhez mint neked. Természet károsítás? Vadparasztok részegen, vagy józanul lőnek mindenre ami mozog. Felénk ha sok disznótúrás van valahol mindjárt dobnak mellé egy lest és tíz méterröl lövik a szerencsétleneket hogy esélyük sincs. Aztmondják a sok vadkár miatt az állományt tizedelni kell. De akkor minek etetik őket egész télen? Ezért van több vad mint amit az adott terület eltartani képes. A vadászokat senki nem cseszegeti. Miért? mert szinte minden volt rendőr, miniszter, meg nagyfejű vadászik. Nem csinálunk mi nagyobb kárt mint bárki csak zavarjuk a hobbijukat. Sajnos a vadakat nem lehet megkérdezni mit szeretnének jobban. Megijedni néha a motorzajtol vagy futni az életükért. A lovasokrol meg annyit hogy kijönnek a városbol, csinálnak egy "jurassik" parkot ami körül trágya meg szétrohadt szalma hegyek vannak, és azt hiszik hogy még a környező őt hektár is az övék. Melegben be lehet okádni arra amerre ők járnak, nesze neked kirándulók. Az a nyolc tíz kutya pedig ami szabadon kószál, az még Blikk címlapra juttat egy párat mert elöbb utóbb valakit széttépnek. Hát ennyi egyenlőre.


Ha nem motorozol nem is értheted


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Solyka 2011 márc. 01, 17:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 17:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Sziasztok. Egy-két gondolatomat én is megosztanám veletek a témában.
A vadász megállít meg el akar zavarni dologgal kapcsolatban: Magyarországon ma szinte minden erdő magántulajdon, de. A legritkább esetben a vadászoké. Vannak persze vadásztársasági tulajdonú erdők is azonban a bennük található utakat (ha az útként van nyilvántartva) nem zárhatják le,sajátíthatják ki akkor sem ha a területbe bele van mérve. Sőt még a tulajdonosnak karban is kéne tartani hogy használható legyen. Tudom mert nekem is van egy darab, és ezt a földárverésen nyomatékosan elmondták. Természetvédelmi területen köthetnek belénk, de ott vadászni is tilos. Tavaly elkaptak minket is rendőrrel nógrádban, A vadász hisztizett hogy büntetni mindet, a rendőr jófej volt, egy büntit kaptunk 20000Ft amit hatan szétdobtunk. Kresz szabájszegésért! Merthogy nem tiltotta semmi az ott közlekedést csak a vadász. Elmondták hogy szó sics természetrombolásrol meg ilyesmi, amúgy a szarjaikkal ők vadabbul lerendezik az utat erdőt bármit, hanem hogy ők sok bevételtöl esnek el ha a német vendég nem lő semmit. Hát a tahó német lövöldözzön otthon. Tőlem még sose kérdezte meg a Mogyoródi vadásztársaság hogy vadászhat e az én földemen és mástol sem. Ők a bitorlók és ha nem vagy tisztában a helyi viszonyokkal simán elküld a francba pedig legtöbbször nincs több köze a területhez mint neked. Természet károsítás? Vadparasztok részegen, vagy józanul lőnek mindenre ami mozog. Felénk Ha sok disznótúrás van valahol mindjárt dobnak mellé egy lest és tíz méterröl lövik a szerencsétleneket hogy esélyük sincs. Aztmondják a sok vadkár miatt az állományt tizedelni kell. De akkor minek etetik őket egész télen? Ezért van több vad mint amit az adott terület eltartani képes. Sajnos a vadakat nem lehet megkérdezni mit szeretnének jobban. Megijedni néha a motorzajtol vagy futni az életükért. A lovasokrol meg annyit hogy kijönnek a városbol, csinálnak egy "jurassic" parkot ami körül trágya meg szétrohadt szalma hegyek vannak, és azt hiszik hogy még a környező őt hektár is az övék. Melegben be lehet okádni arra amerre ők járnak, nesze neked kirándulók. Az a nyolc tíz kutya pedig ami szabadon kószál, az még Blikk címlapra juttat egy párat mert elöbb utóbb valakit széttépnek. Hát ennyi egyenlőre.


Ha nem motorozol nem is értheted

Ezt a sok baromságot te találtad ki vagy súgtak?
Mielőtt kiosztod azt a kevés eszet, javasolnám, nézz utána egy kicsit a jogszabály háttérnek meg némi statisztikát is lapozgathatsz ráérő idődben...mert így csak hülyét csinálsz magadból...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 17:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 dec. 29, 12:55
Hozzászólások: 500
Solyka írta:
Sziasztok. Egy-két gondolatomat én is megosztanám veletek a témában.
A vadász megállít meg el akar zavarni dologgal kapcsolatban: Magyarországon ma szinte minden erdő magántulajdon, de. A legritkább esetben a vadászoké. Vannak persze vadásztársasági tulajdonú erdők is azonban a bennük található utakat (ha az útként van nyilvántartva) nem zárhatják le,sajátíthatják ki akkor sem ha a területbe bele van mérve. Sőt még a tulajdonosnak karban is kéne tartani hogy használható legyen. Tudom mert nekem is van egy darab, és ezt a földárverésen nyomatékosan elmondták. Természetvédelmi területen köthetnek belénk, de ott vadászni is tilos. Tavaly elkaptak minket is rendőrrel nógrádban, A vadász hisztizett hogy büntetni mindet, a rendőr jófej volt, egy büntit kaptunk 20000Ft amit hatan szétdobtunk. Kresz szabájszegésért! Merthogy nem tiltotta semmi az ott közlekedést csak a vadász. Elmondták hogy szó sics természetrombolásrol meg ilyesmi, amúgy a szarjaikkal ők vadabbul lerendezik az utat erdőt bármit, hanem hogy ők sok bevételtöl esnek el ha a német vendég nem lő semmit. Hát a tahó német lövöldözzön otthon. Tőlem még sose kérdezte meg a Mogyoródi vadásztársaság hogy vadászhat e az én földemen és mástol sem. Ők a bitorlók és ha nem vagy tisztában a helyi viszonyokkal simán elküld a francba pedig legtöbbször nincs több köze a területhez mint neked. Természet károsítás? Vadparasztok részegen, vagy józanul lőnek mindenre ami mozog. Felénk Ha sok disznótúrás van valahol mindjárt dobnak mellé egy lest és tíz méterröl lövik a szerencsétleneket hogy esélyük sincs. Aztmondják a sok vadkár miatt az állományt tizedelni kell. De akkor minek etetik őket egész télen? Ezért van több vad mint amit az adott terület eltartani képes. Sajnos a vadakat nem lehet megkérdezni mit szeretnének jobban. Megijedni néha a motorzajtol vagy futni az életükért. A lovasokrol meg annyit hogy kijönnek a városbol, csinálnak egy "jurassic" parkot ami körül trágya meg szétrohadt szalma hegyek vannak, és azt hiszik hogy még a környező őt hektár is az övék. Melegben be lehet okádni arra amerre ők járnak, nesze neked kirándulók. Az a nyolc tíz kutya pedig ami szabadon kószál, az még Blikk címlapra juttat egy párat mert elöbb utóbb valakit széttépnek. Hát ennyi egyenlőre.


Ha nem motorozol nem is értheted

:m28

_________________
KTM 950 ADV


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 17:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Nemtudom melyik része baromság de nagyrészét már legtöbbünk tapasztalta.
És persze azt is elhiszem jogszabály van rá. maguknak gyártják. De ez aszfalton sose derül ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 17:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Nemtudom melyik része baromság de nagyrészét már legtöbbünk tapasztalta.
És persze azt is elhiszem jogszabály van rá. maguknak gyártják. De ez aszfalton sose derül ki.

Ne cifrázd vazze...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 17:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Nem én tovább. Csak nem vadászol? Amúgy meg egy olyan nagy szarral én se járnék erdőbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 18:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Nem én tovább. Csak nem vadászol? Amúgy meg egy olyan nagy szarral én se járnék erdőbe.

Vadászom(is). Ezokból(is) valszeg sokkal többet járok erdőbe mint te. A "nagy szar"-ról annyit, hogy eddig itt nem volt szokás fikázni a másik motorját, te se kezd el, kisköcsög...
Bedobod a nagy dumát mások jogairól(amik szerinted nincsenek) aztán lerendezed annyival a dolgot, hogy lehetnek ugyan jogszabályok de azok téged nem érdekelnek.
Az ilyen hülye kis suttyók miatt szívnak a normális motorosok és ugyancsak az ilyenek miatt nem lehet az álláspontokat közelíteni egymáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 18:15 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
Boar írta:
Solyka írta:
Nem én tovább. Csak nem vadászol? Amúgy meg egy olyan nagy szarral én se járnék erdőbe.

Vadászom(is). Ezokból(is) valszeg sokkal többet járok erdőbe mint te. A "nagy szar"-ról annyit, hogy eddig itt nem volt szokás fikázni a másik motorját, te se kezd el, kisköcsög...
Bedobod a nagy dumát mások jogairól(amik szerinted nincsenek) aztán lerendezed annyival a dolgot, hogy lehetnek ugyan jogszabályok de azok téged nem érdekelnek.
Az ilyen hülye kis suttyók miatt szívnak a normális motorosok és ugyancsak az ilyenek miatt nem lehet az álláspontokat közelíteni egymáshoz.



hééééé... Peace van vitézek, nem ütni kell egymást hanem beszélgetni! :wink

Én voltam vadász, már nem vagyok... nem éreztem jól magam abban a miliőben (apám még mindig vadászmester, bratyó meg vadász, én meg maradok a kakukktojás).
A Vadász általában ért a természethez meg a vadakhoz és a gyilkolászáshoz, ezért vadász.
Ez az ő hobbija.
A motoros meg szerencsés esetben ért a motorhoz, meg szerencsétlen esetben a gyilkolászáshoz, mert neki meg ez a hobbija.

A természet egyiket sem szereti mert nem odavaló, nem annak a közegnek a része.

A motoros a passzív és aktív természetkárosítással pusztítja a környezetet (mert minden amihez hozzányúl, kemény terheléssel jár a természetnek), a vadász ugyanezt teszi a célirányú mesterségesen irányított (nemesített) vadtenyésztéssel és szándékos túlszaporítással, hibás és torz állományszintek létrehozásával.

Sosem fogja egyik szeretni a másikat, az egyik azért nem mert a másik hangos, a másik meg azért nem, mert az egyik okoskodó.

Sajnos ezek tények.

Legjobb az lenne ha a vadász és a motoros a kocsmában ülne és kártyázna, akkor az nem fájna az erdőnek/mezőnek.

Itt a hangsúly azon kellene, hogy legyen, hogy hogyan tudna szimbiózisban élni és hobbizni minden érintett fél.

Szóltam, ha valakinek nem tetszik, az sem érdekel! :m30 :D

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 18:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Lerendezem annyival? Nem olvastam mást az első irományodban sem csak arogáns kioktatást. Kis köcsög? Ja ez a stílus ez kultúr. Nem is értem én miért nem így írok. Lehet hogy csak mert nem vadászok meg nem statisztikán motorozok. Ha értelmes ellenvéleményt alkottál volna érdemben válaszoltam volna. Menjél vadászni vagy valami csillagtúrára. És úgylátom van aki az ellenvéleményét normálisan tudja menyilvánítani. Tanuljál tőle aszfaltbetyár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 18:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010 ápr. 05, 11:11
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Rákócziújfalu
Az a baj szerintem, hogy ilyenek is járnak vadászni!!
http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/h ... vert-36270
és ezek között vannak "profik" is!!!!
De az is biztos, hogy itt a környékünkön (Mezőtúr) Volt olyan, hogy az udvaron lőtte le a vadász a kölyök kutyákat!!!
Hát elbeszélgettem volna vele!
Meg egyébként is könnyű olyanra lőni aki nem lő vissza!!!!!!!

_________________
ÜDV:
Csuti!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 19:08 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
csuti71 írta:
http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/hogy-kell-hasznalni-a-fegyvert-36270


:lol: :lol: :lol:

DANÍÍÍÍÍÍÍ, GYERE, NÉZD A HÜLYÉKET! :lol:

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 20:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Akkor nézzük egyenként...
Solyka írta:
Sziasztok. Egy-két gondolatomat én is megosztanám veletek a témában.
A vadász megállít meg el akar zavarni dologgal kapcsolatban: Magyarországon ma szinte minden erdő magántulajdon, de. A legritkább esetben a vadászoké. Vannak persze vadásztársasági tulajdonú erdők is

Na öcsém. Magyrországon az erdők kb. negyven százaléka van magántulajdonban. Ez neked a "szinte minden"...
A "legritkább eset"-ről meg annyit, hogy 1996-ban a vadászati jogot a földtulajdonhoz kötötték, ha valakinek elegendő földje van és akar vadászni, akkor vadászik. Ha állami erdőről van szó, akkor bérlő. Vonatkozik rá a 2009. évi XXXVII. törvény az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról (Erdőtörvény - Etv.), abból is ez a pont:(2) A vadászat időtartamára a vadászatra jogosult az erdőgazdálkodó hozzájárulásával átmenetileg korlátozhatja az erdő egyes részeinek a látogatását.
Vadásztársasági tulajdonú erdő nincs. A vadásztársaság egy civil szervezet. A vadásztársaság tagjainak tulajdonában lehet erdő, de az az ő magántulajdonuk. Ha erdőbirtokosságként tulajdonolják, akkor sem a vadásztársaságé.

Solyka írta:
azonban a bennük található utakat (ha az útként van nyilvántartva) nem zárhatják le, sajátíthatják ki akkor sem ha a területbe bele van mérve. Sőt még a tulajdonosnak karban is kéne tartani hogy használható legyen.

Oszt milyen utakat, drágavérem? Mert van többféle is. Az önálló helyrajzi számmal rendelkező közforgalmi utakat a fenti jogszabály szerint ideiglenesen lezárhatják. A többi út pedig neked nem út, az erdőtörvény alapján gépjárművel nem közlekedhetsz rajta. Segítek. A közelítőnyom nem út. A patakmeder, vízmosás szintén nem út. Talán meglep, de a túristaút sem út.
Solyka írta:
Természetvédelmi területen köthetnek belénk, de ott vadászni is tilos.
Van, ahol igen, van, ahol nem. Ahol nem bérlő vagy tulajdonos, ott a természetvédelmi hivatal végzi a vadgazdálkodási tevékenységet.

Solyka írta:
Merthogy nem tiltotta semmi az ott közlekedést csak a vadász.

Mint kiderült, joga van hozzá, a rendőr nem volt a helyzet magaslatán.
Solyka írta:
Elmondták hogy szó sics természetrombolásrol meg ilyesmi,

Erre azért ne vegyél be egy púpos evőkanál ciánkálit, hamar rá lehet húzni bárkire a természetrombolást.
Solyka írta:
amúgy a szarjaikkal ők vadabbul lerendezik az utat erdőt bármit,

Persze, mindenkinek "szarja" van csak a te montenbájkod a király...
Solyka írta:
hanem hogy ők sok bevételtöl esnek el ha a német vendég nem lő semmit.
Igen. Ugyanis a vendégvadásztatás egy gazdasági tevékenység, a suttyó hülyegyerekek mindentromboló motorozása viszont nem az.
Solyka írta:
Hát a tahó német lövöldözzön otthon.

A tahó motoros meg motorozzon az anyja kertjében.
Solyka írta:
Tőlem még sose kérdezte meg a Mogyoródi vadásztársaság hogy vadászhat e az én földemen és mástol sem.

Valszeg azért, mert lófasznyi kis erdőd van és a földtulajdonosi közösség illetve az illetékes jegyző döntött helyetted. Tőlem sem kérdezte meg Csányi, hogy vadászhat-e az erdőmben, engem is el akartak zavarni az emberei a saját erdőmből...nem jött össze. Ja, mert nekem is lófasznyi erdőm van.
Solyka írta:
Ők a bitorlók és ha nem vagy tisztában a helyi viszonyokkal simán elküld a francba pedig legtöbbször nincs több köze a területhez mint neked.

De több köze van, ő bérli a vadászati jogot.
Solyka írta:
Természet károsítás? Vadparasztok részegen, vagy józanul lőnek mindenre ami mozog. Felénk ha sok disznótúrás van valahol mindjárt dobnak mellé egy lest és tíz méterröl lövik a szerencsétleneket hogy esélyük sincs.

Ebbe most nem mennék bele mert sorolhatnám én is a vadparaszt részeg barom motorosok dolgait...de nem teszem.
Solyka írta:
Aztmondják a sok vadkár miatt az állományt tizedelni kell. De akkor minek etetik őket egész télen? Ezért van több vad mint amit az adott terület eltartani képes
.
A vadeltartó képesség egy elég összetett dolog, meg sem próbálom elmagyarázni neked, úgysem értenéd. Maradjunk annyiban, hogy a vadállomány mértékét a mezőgazdasági termelés határozza meg...olyan táplálékbázist biztosít... a vadászok "etetése" a vad helyhez kötését szolgálja, nem az állomány fenntartását.
Solyka írta:
A vadászokat senki nem cseszegeti. Miért? mert szinte minden volt rendőr, miniszter, meg nagyfejű vadászik.

Nem a lófaszt nem. Ezerféle idióta jogszabállyal csesztetik a vadászokat, tehetik, mert nincs egy normális érdekképviseletük, mert a képviselő urak azonnal elfeledkeznek vadász mivoltukról amint belépnek a parlamentbe, mert azok, akik törvényeket hozzák, magukra nézve nem tartják érvényesnek azokat.
Solyka írta:
Nem csinálunk mi nagyobb kárt mint bárki csak zavarjuk a hobbijukat.

A szétbaszott patakmedrek, hegyoldalak mást mondanak.

A vadászok egy gazdasági tevékenység részesei az erdőben, a motorosok nem. A vadász mire odáig eljut, hogy te találkozol vele az erdőben, rohadt sok pénzt bepumpált a rendszerbe, te viszont csak simán szarsz mindenre, mert:
-a vadász egy részeg állat akinek a kurva anyját
-fogjon meg ha tud
-úgysincs rendszámod, nem tud feljelenteni
-ti vagytok többen, majd jól megveritek
Ezekután csodálkoztok a kiszögelt utakon meg a kifeszített drótokon.
A jelzőket meg a beszólogatásnak köszönheted...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 20:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 dec. 29, 12:55
Hozzászólások: 500
pancel írta:
csuti71 írta:
http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/hogy-kell-hasznalni-a-fegyvert-36270


:lol: :lol: :lol:

DANÍÍÍÍÍÍÍ, GYERE, NÉZD A HÜLYÉKET! :lol:

Üdv,

pancel


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én lesza.tam a bokámat :yeah

_________________
KTM 950 ADV


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 20:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
sevjo írta:
pancel írta:
csuti71 írta:
http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/hogy-kell-hasznalni-a-fegyvert-36270


:lol: :lol: :lol:

DANÍÍÍÍÍÍÍ, GYERE, NÉZD A HÜLYÉKET! :lol:

Üdv,

pancel


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én lesza.tam a bokámat :yeah


A fülkében egy .577-es T-Rex -el lőnek. Semmi értelme annak a fegyvernek, nem sok ember van, aki meg tudja fogni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 20:42 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
Boar írta:
Ezerféle idióta jogszabállyal csesztetik a vadászokat, tehetik, mert nincs egy normális érdekképviseletük, mert a képviselő urak azonnal elfeledkeznek vadász mivoltukról amint belépnek a parlamentbe, mert azok, akik törvényeket hozzák, magukra nézve nem tartják érvényesnek azokat.


Muhaha...csapjál fel sportlövőnek...majd megtudod, milyen az amikor "ezerféle idióta jogszabállyal" cseszegetik az embert :fuck


Amúgy ha jól emlékszem, téged is kiba...penderítettek már innen-onnan a "cizellált" stílusod miatt, úgyhogy én is erősen ajánlom hogy pindurit vegyél vissza a lendületből... :Think

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 20:43 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
pancel írta:
DANÍÍÍÍÍÍÍ, GYERE, NÉZD A HÜLYÉKET! :lol:

Üdv,

pancel


Láttam már a lőtéren épp eleget... :star

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 20:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
gencsydani írta:


Amúgy ha jól emlékszem, téged is kiba...penderítettek már innen-onnan a "cizellált" stílusod miatt, úgyhogy én is erősen ajánlom hogy pindurit vegyél vissza a lendületből... :Think

Nagyjából pont leszarom ha kitiltanak valahonnan...akár innen is...pláne miután egy négyhozzászólásos köcsög nekiáll beszólogatni.
Erről ennyit.
(Amúgy meg a "túlélő portál"-ról nem kib.sztak hanem töröltettem a regisztrációmat...és az idő engem igazolt, azok verték szét végül az egészet akikkel összekaptam. Akit meg az indexen még nem tiltottak ki egy-két hétre, az buzi :m30 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boar 2011 márc. 01, 20:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 20:49 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
Úgy szép az élet ha zajlik, és úgy színes ha szeretjük egymást. :hit :pokeas: :box :D

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 21:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Na bátyám. Az enyém nem lessz ilyen tetszetős biztos ráment az estéd. Nemtudom hány éves vagy az öcsém meg a kis suttyó nemtuti hogy megállná a helyét. Nembaj ilyen bunkó én nemleszek de nem is akarok azonosulni a természet védemezőjével aki veszettül szereti az állatokat de leginkább szaftban. Viszont sok pénzt pumpált bele meg paragrafusa, statisztikája millió. Nemtudom mennyire vagy te rendes vadász de azokbol bizony több a vadparaszt mint a normális. Lehet nem pontos amit írtam a magyarországban gondolom benne a Mátra meg az összes védett terület. Az tuti hogy felénk Jó sok településnyi körzetben az erdő magántulajdon. Vagy nagyrésze. És látod mit írtál? Ideiglenesen lezárhatják, ideiglenesen korlátozhatják. Nem non stop. Amiröl én beszéltem út! Gondolom a lezárást valahogy jelezni kell netalán hirdetni valamilyen formában hogy még egy sétálót se lőjenek le. Mert lassan már statisztika hogy a vadparasztok 5 évente még maguk közül is kilőnek egyet-egyet. A rendőr a helyzetet jól látta. Nem volt tilos oda bemenni. Ha mindenkinek rendszámos gépe lett volna, engedhetett volna tovább max égőkészlettel csesztethetett volna. A természetrombolást rátok lehetne a leginkább, dehát nektek van paragrafusotok villámlóbot meg haver minden rendőrösön. Igaz simabőrű? Gazdasági tevékenység. A mezőgazdaság is az ugye? Mi nem megyünk vetésbe, de láttam már penge vadászokat a búzaföld közepén terepjáróval szétbarmolni a vetést. Ja elfelejtem hogy engedélye van, joga, meg paragrafusa. A motrod meg nem alkalmas arra hogy a másik oldalt is megismerd. Nagy mint a puskád. Bocs a szarért. Nagy vasmadár. A motoros majdhogynem a kertjében motorozik csak a vadász oda is bemehet a paragrafusával. Ha nem majd szól a Rendőr haverjának a jövőheti megrakjuk a hűtőládát nevű összejövetelen. Mert azért elárulhatom hogy sok vadászt ismerek elég közelröl a munkásságával együtt te kis szent Hubertus. Téged nem tudott elzavarni a Csányi? Miért? Nem volt jó a paragrafusa? Akkor engem miért zavarnál el az enyémböl? Több köze van? Hát látod ez Magyarország ezért leszarom hogy lő valamit a szemét éhenkórász vagy nem. Én nemkértem hogy vadásszon. Salyát kedvére cselekszik és másokon élősködik. De van paragrafusa. Az összetett dolgaidat nem is akarom érteni, de ha mennél két napig a vad nyomán aztmondanám ember vagy. A tíz húszméteres etető szemetebb dolog mintha mindet elütné egy motoros. Lőjetek kétszázra mint sokhelyen. Végezetül simabőrű bátyám ha már véremnek neveztél. A motoros is rengeteg pénzt pumpál a hobbijába ezen keresztül a gazdaságba merthogy a kereskedelem is ide tartozik. Ő is csak ki akar kapcsolódni és sajnos ilyen dolgokkal kötnek bele hogy rendszámos vagy nem. Egy teljesen renben motorossal ha a fejed tetejére állsz se tudsz mit csinálni mert ha nem tilos behajtani bemehet még ha zavarja is a köreidet. Nem a tiétek az erdő csak élősködtök rajta jogi segítséggel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 21:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Na? A hozzászólások darabszáma az ember értékmérője? Nem te köcsögözöl itt vérem? Látod az ilyen mentalitású vadászokrol írtam franc tudja hány hozzászólású sajtfejű. Igyál lőjél köpködjél aztán polírozd fel a vasmadarat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Na bátyám. Az enyém nem lessz ilyen tetszetős biztos ráment az estéd. Nemtudom hány éves vagy az öcsém meg a kis suttyó nemtuti hogy megállná a helyét. Nembaj ilyen bunkó én nemleszek de nem is akarok azonosulni a természet védemezőjével aki veszettül szereti az állatokat de leginkább szaftban. Viszont sok pénzt pumpált bele meg paragrafusa, statisztikája millió. Nemtudom mennyire vagy te rendes vadász de azokbol bizony több a vadparaszt mint a normális. Lehet nem pontos amit írtam a magyarországban gondolom benne a Mátra meg az összes védett terület. Az tuti hogy felénk Jó sok településnyi körzetben az erdő magántulajdon. Vagy nagyrésze. És látod mit írtál? Ideiglenesen lezárhatják, ideiglenesen korlátozhatják. Nem non stop. Amiröl én beszéltem út! Gondolom a lezárást valahogy jelezni kell netalán hirdetni valamilyen formában hogy még egy sétálót se lőjenek le. Mert lassan már statisztika hogy a vadparasztok 5 évente még maguk közül is kilőnek egyet-egyet. A rendőr a helyzetet jól látta. Nem volt tilos oda bemenni. Ha mindenkinek rendszámos gépe lett volna, engedhetett volna tovább max égőkészlettel csesztethetett volna. A természetrombolást rátok lehetne a leginkább, dehát nektek van paragrafusotok villámlóbot meg haver minden rendőrösön. Igaz simabőrű? Gazdasági tevékenység. A mezőgazdaság is az ugye? Mi nem megyünk vetésbe, de láttam már penge vadászokat a búzaföld közepén terepjáróval szétbarmolni a vetést. Ja elfelejtem hogy engedélye van, joga, meg paragrafusa. A motrod meg nem alkalmas arra hogy a másik oldalt is megismerd. Nagy mint a puskád. Bocs a szarért. Nagy vasmadár. A motoros majdhogynem a kertjében motorozik csak a vadász oda is bemehet a paragrafusával. Ha nem majd szól a Rendőr haverjának a jövőheti megrakjuk a hűtőládát nevű összejövetelen. Mert azért elárulhatom hogy sok vadászt ismerek elég közelröl a munkásságával együtt te kis szent Hubertus. Téged nem tudott elzavarni a Csányi? Miért? Nem volt jó a paragrafusa? Akkor engem miért zavarnál el az enyémböl? Több köze van? Hát látod ez Magyarország ezért leszarom hogy lő valamit a szemét éhenkórász vagy nem. Én nemkértem hogy vadásszon. Salyát kedvére cselekszik és másokon élősködik. De van paragrafusa. Az összetett dolgaidat nem is akarom érteni, de ha mennél két napig a vad nyomán aztmondanám ember vagy. A tíz húszméteres etető szemetebb dolog mintha mindet elütné egy motoros. Lőjetek kétszázra mint sokhelyen. Végezetül simabőrű bátyám ha már véremnek neveztél. A motoros is rengeteg pénzt pumpál a hobbijába ezen keresztül a gazdaságba merthogy a kereskedelem is ide tartozik. Ő is csak ki akar kapcsolódni és sajnos ilyen dolgokkal kötnek bele hogy rendszámos vagy nem. Egy teljesen renben motorossal ha a fejed tetejére állsz se tudsz mit csinálni mert ha nem tilos behajtani bemehet még ha zavarja is a köreidet. Nem a tiétek az erdő csak élősködtök rajta jogi segítséggel.

Ez üres lózung. Emóciókat állítasz szembe tényekkel.
Szíved joga. Ha nem tetszenek a törvények, ha irigykedsz azokra, akiknek több lehetőséget biztosítanak, az is a te dolgod.
De engedtessék meg, hogy kijavítsalak ha hülyeségeket beszélsz. Márpedig azt csinálod, mint alant kiderült, a nagy tuti megmondása közben jóformán minden állításod téves volt.
A felfogóképességeddel is baj van. Olvasd el mégegyszer, mit írtam a közutakról illetve hogy rendelkezik az erdőtörvény az erdei utakról. Ha úgy érzed, hogy egy közforgalmú utat jogtalanul zártak le sorompóval, jelentsd be a jegyzőnél. De előtte azért nézz utána, valóban közforgalmú útról van-e szó, mert ott is hülyét csinálsz magadból.
Amúgy meg fröcsögj nyugodtan a vadászokra, azok leszarnak téged mert egy tudatlan senki vagy aki még azokkal a jogszabályokkal sincs tisztában amik rá vonatkoznának, így nagyon nem vagy ellenfél.
A rendszám nélküli gépről meg annyit, hogy azzal közúton sem közlekedhetsz, gyakorlatilag semmim keresnivalód vele erdőn-mezőn...innentől kezdve pláne nem értem, mire vered a nyálad.
Ennyit rólad. Ahhoz semmi közöd, hogy miként vadászom, de megsúgom, hogy nem nézzük jó szemmel azokat, akik kétszáz méter fölé lövöldöznek mégha neked tetszik is. Ahhoz nem kell semmi csak egy kis gátlástalanság. A magam részéről a szórós vadászatot is rühellem, abból a cirka háromszáz nagyvadból amit elejtettem, egy nyomorult anyátlan malacot lőttem csak szórón...meg kell keresni a vadat, oda kell menni hozzá...lőttem ezt-azt íjjal is...az a vadászat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Nem a nyálam verem hanem véleményt nyilvánítok. Sokan gondolják ugyanezt csak hát nem a te fajtádbol. Nem sorompórol beszéltem ember. Hanem amikor kiugrálnak eléd mert most ezt az utat ideiglenesen egy pár évig ne használd. A mentalitásod a kioktató dumád valami posztkommunista emberre hajaz akinek mindent szabad. Van rá paragrafusa meg sok elvtársa magasrol. Érzékeltetni akartam hogy egyformát túr a motor renszámmal és nélküle, ez csak szőrszálhasogatás. Büszke lehetsz a háromszáz "nagyvadra" is de én károsítok te meg háromszázat gazdálkodtál. Remélem egyszer titeket is a dúvad kategóriába sorolnak. Korlátolt demagóg ember vagy. A fröcsögésröl pedig annyit hogy bárki végigolvassa látja hogy neked kéne kimosni a szád és nem kisüstivel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Solyka 2011 márc. 01, 22:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Érzékeltetni akartam hogy egyformát túr a motor renszámmal és nélküle, ez csak szőrszálhasogatás.

Nem kisfiam, ez törvény...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Boar írta:
Solyka írta:
Érzékeltetni akartam hogy egyformát túr a motor renszámmal és nélküle, ez csak szőrszálhasogatás.

Nem kisfiam, ez törvény...

Ez tudod mi? 300000 Ft külömbség. Ennyi. Papa.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Ez tudod mi? 300000 Ft külömbség. Ennyi. Papa.

...külöNbség...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Boar írta:
Solyka írta:
Ez tudod mi? 300000 Ft külömbség. Ennyi. Papa.

...külöNbség...

Bocs jópofa te mindig tutin gépelsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Boar írta:
Solyka írta:
Érzékeltetni akartam hogy egyformát túr a motor renszámmal és nélküle, ez csak szőrszálhasogatás.

Nem kisfiam, ez törvény...

Ez tudod mi? 300000 Ft külömbség. Ennyi. Papa.

Amúgy meg 300000 pénz meg pár kiló ez-az...és onnantól hivatkozhatsz a jogszabályokra, addig meg kusti van...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Boar írta:
Solyka írta:
Ez tudod mi? 300000 Ft külömbség. Ennyi. Papa.

...külöNbség...

Bocs jópofa te mindig tutin gépelsz?

Nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Nem kisfiam, ez törvény...[/quote]
Ez tudod mi? 300000 Ft külömbség. Ennyi. Papa.[/quote]
Amúgy meg 300000 pénz meg pár kiló ez-az...és onnantól hivatkozhatsz a jogszabályokra, addig meg kusti van...[/quote]
Kusti? Mert? jön a vadász ÁVH. Tróger ember vagy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Kusti? Mert? jön a vadász ÁVH. Tróger ember vagy.

Hogy én mennyire vagyok tróger, azt ítéljék meg azok, akik ismernek. Talán itt is akad egy-kettő.
De az csúcs pofátlanság, hogy magasról leszarod a törvényeket és még te vagy felháborodva mert valaki figyelmeztet rá.
Na erről ennyit, pá kisköcsög, álmodj virágos rétet ahol nem jár rendőr és nyugodtan baszhatod a rezet a rendszámnélküli csettegőddel...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 dec. 31, 15:41
Hozzászólások: 14
Boar írta:
Solyka írta:
Kusti? Mert? jön a vadász ÁVH. Tróger ember vagy.

Hogy én mennyire vagyok tróger, azt ítéljék meg azok, akik ismernek. Talán itt is akad egy-kettő.
De az csúcs pofátlanság, hogy magasról leszarod a törvényeket és még te vagy felháborodva mert valaki figyelmeztet rá.
Na erről ennyit, pá kisköcsög, álmodj virágos rétet ahol nem jár rendőr és nyugodtan baszhatod a rezet a rendszámnélküli csettegőddel...

Minősít a szavad járása biztos az ismerőseidnek bejön. Lőjél sokat Báttya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: erdő
HozzászólásElküldve: 2011 márc. 01, 22:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 jan. 03, 23:39
Hozzászólások: 102
Solyka írta:
Minősít a szavad járása biztos az ismerőseidnek bejön. Lőjél sokat Báttya.

:wave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség