KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 ápr. 27, 14:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kattog az aksi melletti kis dobozka és nem forog az önindító
HozzászólásElküldve: 2012 aug. 15, 9:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 jún. 28, 21:49
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
sziasztok segítségeteket szeretném kérni.2003 as 450 sx em van önindítóval hűtöventilátorral meg minden cuccal gyakorlatilag exc lett belőle.
na szüval próbléma a következő indítanám önindítóval a gépet és semmi csak az aksi mellett lévő kis fekete dobozkából jön egy kis kattogás biztosítékok jók minden csatlakozik mindenhez akksi jó mert ma vettem le töltőről(egyébként is mert tegnapelőtt vettem szoval aksi kizárva remélhetőleg. a többi biztosíték is jó . valami tapasztalt ktm es meg tudná nekem mondani hogy mi lehet a gond/hol keressem?

előre is köszönöm szépen :clever:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kattog az aksi melletti kis dobozka és nem forog az önin
HozzászólásElküldve: 2012 aug. 15, 20:23 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
450bence írta:
sziasztok segítségeteket szeretném kérni.2003 as 450 sx em van önindítóval hűtöventilátorral meg minden cuccal gyakorlatilag exc lett belőle.
na szüval próbléma a következő indítanám önindítóval a gépet és semmi csak az aksi mellett lévő kis fekete dobozkából jön egy kis kattogás biztosítékok jók minden csatlakozik mindenhez akksi jó mert ma vettem le töltőről(egyébként is mert tegnapelőtt vettem szoval aksi kizárva remélhetőleg. a többi biztosíték is jó . valami tapasztalt ktm es meg tudná nekem mondani hogy mi lehet a gond/hol keressem?

előre is köszönöm szépen :clever:


Szia Bence!

Valószínűleg az a kattogó izé (indító relé) dögölhetett meg.
Ő a felelős, hogy az indítógomb jelére egy másik, vastagabb szálon át kakaót kapjon az önindító.
Nézd meg, hogy az indító motor megkapja-e a feszkót az indítógomb megnyomásakor, ha nem, akkor tuti a relé a hibás, össze lehet benne az érintkező égve, ezt kell megpucolni.

Egy Móricka rajz a kötésről:

Csatolmány:
indítás.jpg
indítás.jpg [ 50.37 KiB | Megtekintve 15875 alkalommal. ]


Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kattog az aksi melletti kis dobozka és nem forog az önin
HozzászólásElküldve: 2012 aug. 15, 22:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 jún. 28, 21:49
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
köszönöm segítségedet mester :god :god
már hozzá is látok mert ez egy kellemes kis esti program lessz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kattog az aksi melletti kis dobozka és nem forog az önin
HozzászólásElküldve: 2012 aug. 15, 22:26 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
450bence írta:
köszönöm segítségedet mester :god :god
már hozzá is látok mert ez egy kellemes kis esti program lessz


:beer

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kattog az aksi melletti kis dobozka és nem forog az önin
HozzászólásElküldve: 2015 máj. 22, 19:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014 márc. 16, 21:38
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Zsámbék
Hellósztok!

Nekem ugyan ez a probléma jött ki :) de nem a relé kerreg. Szóval az elejéről.......na

aksi maximálisan feltöltve, minden csatlakozó tiszta faxa.
Ha indítózok van amikor gyönyörűen megtekeri és hutyu-hutyu-brumm 1-2 másodperc, télen nyáron mindig. pöpec :)
DE! van amikor megnyomom az indító gombot és hopppppppp elkezd kerregni, de nem az indító relé, hanem a trafó :O igen a trafó :O nem keverem össze semmivel sem, biztos hogy a trafó, igen a gyertyához abból indul az a vastag fekete vezeték :D
Szóval az kezd el kerregni, amíg nyomom a gombot és közben nem teker az önindító, de ha elengedem a gombot és rögtön újra próbálkozom akkor tökéletesen működik :O

Na ez a probléma mi lehet? :\

Ja és ha berúgóval próbálkozom mindig kivétel nélkül (persze ha valami barom idegen előtte nem húzogatta a gázt hogy jujdejó) akkor is első rúgás és brapp :D

Adjatok ötleteket legyetek szívesek! :) Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kattog az aksi melletti kis dobozka és nem forog az önin
HozzászólásElküldve: 2015 máj. 24, 16:35 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
tab28 írta:
Hellósztok!

Nekem ugyan ez a probléma jött ki :) de nem a relé kerreg. Szóval az elejéről.......na

aksi maximálisan feltöltve, minden csatlakozó tiszta faxa.
Ha indítózok van amikor gyönyörűen megtekeri és hutyu-hutyu-brumm 1-2 másodperc, télen nyáron mindig. pöpec :)
DE! van amikor megnyomom az indító gombot és hopppppppp elkezd kerregni, de nem az indító relé, hanem a trafó :O igen a trafó :O nem keverem össze semmivel sem, biztos hogy a trafó, igen a gyertyához abból indul az a vastag fekete vezeték :D
Szóval az kezd el kerregni, amíg nyomom a gombot és közben nem teker az önindító, de ha elengedem a gombot és rögtön újra próbálkozom akkor tökéletesen működik :O

Na ez a probléma mi lehet? :\

Ja és ha berúgóval próbálkozom mindig kivétel nélkül (persze ha valami barom idegen előtte nem húzogatta a gázt hogy jujdejó) akkor is első rúgás és brapp :D

Adjatok ötleteket legyetek szívesek! :) Köszönöm!


Szia Tab!

Itt többféle variáció lehetséges, de a legvalószínűbb, hogy a valamelyik pólusnak (plusz vagy mínusz) nem tökéletes a kontaktja.
Célszerű megpucolni a testkábel két végét, ami az akksitól a vázba megy, ha ez nem segít, akkor viszont jön a tökölős meló, a pozitív útját kell lépésről lépésre visszakövetni az önindítótól az akkuig és minden sarut átnézni és megpucolni.
Előfordulhat, az is, hogy ezen a vonalon valamelyik saru épp kezd elhalálozni és nem mindig adja át a kraftot.
Villanyszerelő boltban ~20-30 Ft. egy saru, én ilyenkor javaslom, hogy azt a néhány darabot cseréld le, egy kávé ára nem nagy beruházás. ;)

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kattog az aksi melletti kis dobozka és nem forog az önin
HozzászólásElküldve: 2015 máj. 27, 22:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014 márc. 16, 21:38
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Zsámbék
pancel írta:
tab28 írta:
Hellósztok!

Nekem ugyan ez a probléma jött ki :) de nem a relé kerreg. Szóval az elejéről.......na

aksi maximálisan feltöltve, minden csatlakozó tiszta faxa.
Ha indítózok van amikor gyönyörűen megtekeri és hutyu-hutyu-brumm 1-2 másodperc, télen nyáron mindig. pöpec :)
DE! van amikor megnyomom az indító gombot és hopppppppp elkezd kerregni, de nem az indító relé, hanem a trafó :O igen a trafó :O nem keverem össze semmivel sem, biztos hogy a trafó, igen a gyertyához abból indul az a vastag fekete vezeték :D
Szóval az kezd el kerregni, amíg nyomom a gombot és közben nem teker az önindító, de ha elengedem a gombot és rögtön újra próbálkozom akkor tökéletesen működik :O

Na ez a probléma mi lehet? :\

Ja és ha berúgóval próbálkozom mindig kivétel nélkül (persze ha valami barom idegen előtte nem húzogatta a gázt hogy jujdejó) akkor is első rúgás és brapp :D

Adjatok ötleteket legyetek szívesek! :) Köszönöm!


Szia Tab!

Itt többféle variáció lehetséges, de a legvalószínűbb, hogy a valamelyik pólusnak (plusz vagy mínusz) nem tökéletes a kontaktja.
Célszerű megpucolni a testkábel két végét, ami az akksitól a vázba megy, ha ez nem segít, akkor viszont jön a tökölős meló, a pozitív útját kell lépésről lépésre visszakövetni az önindítótól az akkuig és minden sarut átnézni és megpucolni.
Előfordulhat, az is, hogy ezen a vonalon valamelyik saru épp kezd elhalálozni és nem mindig adja át a kraftot.
Villanyszerelő boltban ~20-30 Ft. egy saru, én ilyenkor javaslom, hogy azt a néhány darabot cseréld le, egy kávé ára nem nagy beruházás. ;)

Üdv,

pancel


Helló!

Köszi a tippet, hétvégén nekifeszülök és kibontom a lelkét :) De azt nem értem, hogy ha valahol az önindítónak rossz a kontaktja, akkor a trafó miért kerreg be? egyik nap leszedtem az oldalidomot és megérintettem a trafót, majd indítóztam és nem csak kerreg, hanem elég erősen rezeg is :\ de amikor elkapja az önindító akkor se kerregés se rezgés :\


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség