KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 ápr. 28, 1:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kuplung olaj csere.....
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 09, 18:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Sziasztok,mar regebb olvasom ezt a forumot eleg sok mindent sikerult tanulnom toletek(Kulon koszonet par segitokesz emberkenek itten) aztan par honapja vettem Pestrol egy KTM 400 exc, es nyomba regisztraltam ide hogy en is aktiv tag lehesek. Eddig nem nagyon irtam mert kerdeseimre kaptam valaszt itten olvasgatva, de most 2 nagy kerdesem van az egyik a kuplungal kapcsolatos: az also munkahengert 3 csavar tartja abbol az egyik felvolt lazulva es gondolom ott szokot el az olaj,mert par nap utan bepuhult a kuplungom. Aztan leszereltem kitakaritottam es tettem mas O gyurut, viszont lattam az asvanyi olaj mar fekete es gondoltam kicserelem benne, levettem fent a tartaly fedelet majd meglazitottam a levegoztetto csavart es szivtam egy fecskendovel, nagyon nehezen egy keves jott viszont fentrol a tartajbol nem fogy egy csep sem csak lentrol sikerult kiszivnom az olajat. Majd probaltam fent pompalni de ugysem jon lent annal tobb sajnos, mit tegyek miert nem fojik le a fenti tartajbol az olaj az also munkahengerbe???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kuplung olaj csere.....
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 09, 20:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
kakas19 írta:
Sziasztok,mar regebb olvasom ezt a forumot eleg sok mindent sikerult tanulnom toletek(Kulon koszonet par segitokesz emberkenek itten) aztan par honapja vettem Pestrol egy KTM 400 exc, es nyomba regisztraltam ide hogy en is aktiv tag lehesek. Eddig nem nagyon irtam mert kerdeseimre kaptam valaszt itten olvasgatva, de most 2 nagy kerdesem van az egyik a kuplungal kapcsolatos: az also munkahengert 3 csavar tartja abbol az egyik felvolt lazulva es gondolom ott szokot el az olaj,mert par nap utan bepuhult a kuplungom. Aztan leszereltem kitakaritottam es tettem mas O gyurut, viszont lattam az asvanyi olaj mar fekete es gondoltam kicserelem benne, levettem fent a tartaly fedelet majd meglazitottam a levegoztetto csavart es szivtam egy fecskendovel, nagyon nehezen egy keves jott viszont fentrol a tartajbol nem fogy egy csep sem csak lentrol sikerult kiszivnom az olajat. Majd probaltam fent pompalni de ugysem jon lent annal tobb sajnos, mit tegyek miert nem fojik le a fenti tartajbol az olaj az also munkahengerbe???


Mert annyira vékony a kuplung cső. Nem is fog lefolyni soha az életben. Alulról szokták felnyomatni.

Nem bántás képpen,de nem kell ilyenekhez hozzányúlni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kuplung olaj csere.....
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 09, 21:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Lehet hogy nem ha eletembe nem lattam volna meg ilyet, dolgoztam par evig mint auto villanyszerelo es a G Astramon mindent en javitok , vezermutol a fekrendszerig, es goflon mar levegoztem le kuplungot es ott is ehez hasonlo vekony cso volt, na de mindegy megprobalom valahogy megoldani ha a segitseg csak ennyi "nem kellet volna hoza nyulni".
Amugy itten csodaval hataros modon lefojik vagy csak en tevedek:
http://www.youtube.com/watch?v=poS1qwXXgY4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kuplung olaj csere.....
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 6:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
kakas19 írta:
Lehet hogy nem ha eletembe nem lattam volna meg ilyet, dolgoztam par evig mint auto villanyszerelo es a G Astramon mindent en javitok , vezermutol a fekrendszerig, es goflon mar levegoztem le kuplungot es ott is ehez hasonlo vekony cso volt, na de mindegy megprobalom valahogy megoldani ha a segitseg csak ennyi "nem kellet volna hoza nyulni".
Amugy itten csodaval hataros modon lefojik vagy csak en tevedek:
http://www.youtube.com/watch?v=poS1qwXXgY4



Ha elolvastad volna amit írok (és tudtad volna értelmezni) akkor oda írtam,hogy nem bántás képpen mondtam.Az is ott van hogy alulról szokták felnyomatni.

Ez nem autó és nem villany.Nem is golf kuplung és még csak nem is G astra vezérmű.

Azt mondjuk nem értem,ha ilyen ügyesen megtaláltad a videót amin mutatják hogy mit kell csinálni,akkor minek kérdezed itt meg?

Egyéként szívesen.Sok sikert a "szereléshez"!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kuplung olaj csere.....
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 10:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Jimmy írta:
kakas19 írta:
Lehet hogy nem ha eletembe nem lattam volna meg ilyet, dolgoztam par evig mint auto villanyszerelo es a G Astramon mindent en javitok , vezermutol a fekrendszerig, es goflon mar levegoztem le kuplungot es ott is ehez hasonlo vekony cso volt, na de mindegy megprobalom valahogy megoldani ha a segitseg csak ennyi "nem kellet volna hoza nyulni".
Amugy itten csodaval hataros modon lefojik vagy csak en tevedek:
http://www.youtube.com/watch?v=poS1qwXXgY4



Ha elolvastad volna amit írok (és tudtad volna értelmezni) akkor oda írtam,hogy nem bántás képpen mondtam.Az is ott van hogy alulról szokták felnyomatni.

Ez nem autó és nem villany.Nem is golf kuplung és még csak nem is G astra vezérmű.

Azt mondjuk nem értem,ha ilyen ügyesen megtaláltad a videót amin mutatják hogy mit kell csinálni,akkor minek kérdezed itt meg?

Egyéként szívesen.Sok sikert a "szereléshez"!


szia nem haragszom, es igazad van nem golf es nem villanyszereles de gondoltam nem lehet olyan nehez kilevegozni, a videot megkaptam es ugy probalkoztam, amikor lattam ugy nem megy akkor meg ugy probaltam ahogyan itten olvastam.
Probaltam mar szivni fecskendovel meg nyomni is de nem sikerult vagy kinyomja a levegozo gombanal vagy ha szivom nem jon csak nagyon pici vagyis par csepp, ezert fordultam hozatok hatha valakinek volt hasonlo hejzette. Es a szervizel az a gond hogy kis varosomba nem talaltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kuplung olaj csere.....
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 17:43 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
kakas19 írta:
Jimmy írta:
kakas19 írta:
Lehet hogy nem ha eletembe nem lattam volna meg ilyet, dolgoztam par evig mint auto villanyszerelo es a G Astramon mindent en javitok , vezermutol a fekrendszerig, es goflon mar levegoztem le kuplungot es ott is ehez hasonlo vekony cso volt, na de mindegy megprobalom valahogy megoldani ha a segitseg csak ennyi "nem kellet volna hoza nyulni".
Amugy itten csodaval hataros modon lefojik vagy csak en tevedek:
http://www.youtube.com/watch?v=poS1qwXXgY4



Ha elolvastad volna amit írok (és tudtad volna értelmezni) akkor oda írtam,hogy nem bántás képpen mondtam.Az is ott van hogy alulról szokták felnyomatni.

Ez nem autó és nem villany.Nem is golf kuplung és még csak nem is G astra vezérmű.

Azt mondjuk nem értem,ha ilyen ügyesen megtaláltad a videót amin mutatják hogy mit kell csinálni,akkor minek kérdezed itt meg?

Egyéként szívesen.Sok sikert a "szereléshez"!


szia nem haragszom, es igazad van nem golf es nem villanyszereles de gondoltam nem lehet olyan nehez kilevegozni, a videot megkaptam es ugy probalkoztam, amikor lattam ugy nem megy akkor meg ugy probaltam ahogyan itten olvastam.
Probaltam mar szivni fecskendovel meg nyomni is de nem sikerult vagy kinyomja a levegozo gombanal vagy ha szivom nem jon csak nagyon pici vagyis par csepp, ezert fordultam hozatok hatha valakinek volt hasonlo hejzette. Es a szervizel az a gond hogy kis varosomba nem talaltam.


Én az LC8-as tapasztalatomat tudom megosztani veletek, a mi esetünkben ajánlott a motorolaj cserével együtt elvégezni, mert nagyon elhasználódik!

Ha csak simán olajat cserélek a kuplung munkahengernél, akkor a felső tartályból kipucolom az öreg olajat, kitisztítom a tartályt, aztán feltöltöm friss olajjal.
Az alsó munkahenger légtelenítő csavarjára rádugok egy áttetsző műanyag csövet amit minél magasabban rögzítek /kormány/, aztán kilazítom a légtelenítő csavart, és a közlekedő edények elvén SIMÁN LEFOLYIK a tartályból a friss olaj!
Az áttetsző csőben látható amikor már a friss olaj jön ki a munkahengerből, /persze arra figyelni kell, hogy a tartályban mindig legyen olaj/ ekkor a légtelenítőcsavart meghúzom, a felső munkahengernél beállítom az olajszintet, és kész!

DE!!!!

Ha megpróbálod hasonló módon légteleníteni mint a féket, akkor megbukott a mutatvány, mert a felső kuplungmunkahenger dugattyúja bentragad, ha behúzod a kart, és elzárja az olaj útját, hogy lefolyhasson!
Ebben az esetben csak alulról lehet felnyomni egy nagy fecskendővel az olajat, de nem lesz könnyű!

Tanulság:
Ha a kuplung olajat cseréled, akkor a kuplung karhoz még véletlenül sem érj hozzá, és akkor simán lefolyik és kicserélődik!


Egyébként hol van az a kisváros, ahol élsz, mert igen furcsán írsz?

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kuplung olaj csere.....
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 18:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Na szabcsab igy mar egy szep leiras es segitseg, tudtam en hogy van itt meg jo hiszemu ember. Amugy Erdelyben Kovaszna megye es Sepsiszentgyorgy, es ma jutott eszembe hogy varosunkban van egy igen tehetseges KTM bajnok ha szabad ide irom a nevet "Tompa Krisztian" es majd megkeresem az o szerelojet remelem nem tul dragas.
http://www.3szek.ro/load/cikk/52333/vil ... motokrossz
http://www.3szek.ro/load/cikk/53251/ujr ... motokrossz
Es hogy legyen vege az offnak igen azert nem sikerult legtelenitenem a kuplungot akarhogy szivtam vagy probaltam fel pumpalni, mert az elozo tulajnal nem hozaerto szereloi kezekben volt. A felso munkahengerben a dugatyut egy biztositek es egy lapos alatet tartja hogy a rugo ne nyomja ki a helyerol, es a szakik annyira vastag alatetet raktak anno hogy a dugatyu nem birt viszameni eredeti allasba igy mind2 lefojo kis juk a tartajbol tomitve volt.
Mikor mar lattam lentrol nem tudok semmit se teni barhogy kinlodom ezert nekifogtam leszerelni a felso munkahengert, mihelyt eltavolitottam a csovet rola lent a levegozonel egybol kifutott az olaj...... hoopaa mondom itt kell legyen a bibi, azt darabokra szedtem mindent kitakaritottam feksprayel es tisztara toroltem majd kicsereltem az alatetet egy vekonykara es lass csodat gyonyoruen mukodik minden. 3 perc minden kilevegozve es annyira jo hogy ennel jobb sose legyen.
Ujra koszonom a segitseget nektek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség