KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 ápr. 27, 20:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 03, 13:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 jún. 28, 21:49
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
sziasztok. rveznék egy ilyen 300 as kétütemű exc vásárlást. akinek van és ismeri is írna e nekem egy pár mondatot róla. újabbat vennék 2008nál nem öregebbet. tippek érdekelnek típushiba mire kell figyelni mikor kell dugót cseréli meg olyesmi. azért váltanék kétütemre mert elegem lett a 4 üteműből állandó olajcsere gányolás beleszakadt csavarok menetvégás stb. szeretnék egy normális motort és négyütem kilőve
:star :star
köszönöm szépen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 03, 20:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
450bence írta:
sziasztok. rveznék egy ilyen 300 as kétütemű exc vásárlást. akinek van és ismeri is írna e nekem egy pár mondatot róla. újabbat vennék 2008nál nem öregebbet. tippek érdekelnek típushiba mire kell figyelni mikor kell dugót cseréli meg olyesmi. azért váltanék kétütemre mert elegem lett a 4 üteműből állandó olajcsere gányolás beleszakadt csavarok menetvégás stb. szeretnék egy normális motort és négyütem kilőve
:star :star
köszönöm szépen


Igaz nekem nem az van,de a kétütembe ugyanúgy bele fognak szakadni a csavarok.Abba ugyanúgy kell olajat cserélni,plusz még a benzint is kutyulni kell folyton.

Én is gondolkoztam 2T-n,próbáltam is egy 2010-est (amit meg akartam venni),de nekem nagyon hiányzott a 4T nyomatéka. Szerintem próbálj ki egyet,mielőtt veszel. Nem lebeszélni akarlak,csak mondom,a véleményemet. Mindegyiknek van előnye,meg hátránya is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 03, 21:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 jún. 28, 21:49
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
köszi a segítségedet. gondolom kuplunkg me váltó meg fékolaj az alap hogy cserés én speciel arra gondoltam hogy olcsóbb a felújítása a motornak nincsenek szelepek vezérlés stb.
beleszakadt csavarok aladt értem az összes négyütemű motor hibáját vagyis a 450 eseknél(az volt nekem) az állandó olajcsere miatt iszonyatosan koptak a csarok meg menetek pedig és sose téptem meg és nagyon vigyáztam rá de átlagba heti 20 órát fut nálam a gép tehát heti 2x ki be tekerni a csavarokat az igencsak jelentős kopást eredményez. volt hogy hétvégén még rátettem egy lapáttal és 3x volt olajcsere egy héten. kétütemnél váltóba elég olajat cserélni kb félévete gyakori haszálat mellett nagyed évente.

viszonyítási alapom nincs sajnos mert egy 450 es sx em volt 2003 as ment mint a barom beállt a blokk meg a váltó. túladtam rajta átültem egy suzuki 250 rmz re ami 2008 as sokkal könnyebb motor és jobb is vele pályázni de enduróra nem az igazi tovább rontván a hejzetemet hogy itt a gyár szerint 6 óránta kell olajat cserélni amivel már a @om kivan. ezen egyszerű okból szeretnék kétütemre váltani mert már rühellek olajat csereberélni. míg kétütem pajtásnál csak behabarom egy 100 lityós hordóba a koktélt és mehet a buli csak önteni kell :stupid


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 03, 22:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 jún. 28, 21:49
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
ja és nyomatékszegénység alatt mit értesz? a 450 nek gőzmozdonnyi nyomatéka volt alapjárattól és akárhova felvitt. gondolom 2 ütemet pörgetni kell rendesen. én ahogy átültem 250 re sokkal jobb időket megyek a pályán kis könnyű motor és megy mint az állat egy bajom van vele enduró közben lassú nincs utazó sebesség részben rövid áttétel részben csak 5 ös a váltó. másik áttétellel meg megölném a motor rakétaként való kilövését. ezért vennék egy faja endurót ami kétütem.

tanácsod köszönöm alkalom adtán kipróbálok egyet. amúgy a 300 exc six days2013 mal szemezek csak az ára.....
használtat meg ismét nem akarok megbízhatósági problémák miatt. én magamról tudom hogy vigyázok rá és betartok mindent :Think


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 04, 6:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
450bence írta:
de átlagba heti 20 órát fut nálam a gép tehát heti 2x ki be tekerni a csavarokat az igencsak jelentős kopást eredményez. volt hogy hétvégén még rátettem egy lapáttal és 3x volt olajcsere egy héten.


Bazz,te idő milliomos vagy hogy ennyit tudsz motorozni! Plusz még a kondidér is irigyelni fog az itt fórumozók nagy többsége,köztük én is.Vasárnap nem mentem szerintem 5 órát,de estére rendesen elfáradtam! Egyszóval,jó neked!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 04, 19:00 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
450bence írta:
ja és nyomatékszegénység alatt mit értesz? a 450 nek gőzmozdonnyi nyomatéka volt alapjárattól és akárhova felvitt. gondolom 2 ütemet pörgetni kell rendesen. én ahogy átültem 250 re sokkal jobb időket megyek a pályán kis könnyű motor és megy mint az állat egy bajom van vele enduró közben lassú nincs utazó sebesség részben rövid áttétel részben csak 5 ös a váltó. másik áttétellel meg megölném a motor rakétaként való kilövését. ezért vennék egy faja endurót ami kétütem.

tanácsod köszönöm alkalom adtán kipróbálok egyet. amúgy a 300 exc six days2013 mal szemezek csak az ára.....
használtat meg ismét nem akarok megbízhatósági problémák miatt. én magamról tudom hogy vigyázok rá és betartok mindent :Think



Egy 300-as EXC egyáltalán nem nyomatékszegény, és megyis mint a veszettördög, jelenleg sokan térnek át rá a 4 ütemről, persze ez mind az anyagiak függvénye!

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 04, 19:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
450bence írta:
ja és nyomatékszegénység alatt mit értesz? a 450 nek gőzmozdonnyi nyomatéka volt alapjárattól és akárhova felvitt. :Think


Nem azt mondom hogy nyomatékszegény,csak nekem hiányzott az a traktornyi nyomaték,ami a 4T-nek van már alapjáratról. Egy 2T-t forgatni kell hogy menjen,a 4T meg alapról úgy tol,mint a gőzmozdony.Mondjuk mikor próbálgattam,olyan volt a 300-as,mintha biciklin ülnék. Könnyű,szerintem fordulni is könnyebb vele,mint a traktorral.

Motorozz egyszer egy jót a 2T-vel,aztán meglátod a különbséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 04, 22:18 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
Jimmy írta:
450bence írta:
Nem azt mondom hogy nyomatékszegény,csak nekem hiányzott az a traktornyi nyomaték,ami a 4T-nek van már alapjáratról. Egy 2T-t forgatni kell hogy menjen,a 4T meg alapról úgy tol,mint a gőzmozdony.


Viszont a csúszós, taknyos terepen meg ugyanez visszafelé sül el: tavaly tavasszal az utolsó terepezésemen a patkánymotorral én simán felmentem azon az emelkedőn ahol a balf@sz "kacsaakiállítólagtudúszni" a hátán pörgött mint a büdösbogár a nyomatékos LC4-ével egyetemben...

A másik meg hogy egy 2T ha okosan bekarbizod, alapjárattól teljesen kulturáltan működik, nem úgy mint a legtöbb 4T hogy 3000-res fordulat alatt csak a láncot csapkodja meg ki akar ugrani a helyéről a blokk.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 05, 6:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
gencsydani írta:

Viszont a csúszós, taknyos terepen meg ugyanez visszafelé sül el: tavaly tavasszal az utolsó terepezésemen a patkánymotorral én simán felmentem azon az emelkedőn ahol a balf@sz "kacsaakiállítólagtudúszni" a hátán pörgött mint a büdösbogár a nyomatékos LC4-ével egyetemben...



Ez közel sem biztos hogy a motor hibája volt!! :yes Láttam én már olyat is,ahol a zsír új automata kuplungos istenharagjával felextrázott 300 as csak vergődött a domb felénél,a cimbora meg a régi vérestorkú 250-es CR-rel fel-le motorozott!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 05, 18:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2011 feb. 01, 18:42
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Szentmártonkáta Pest megye
gencsydani írta:
Jimmy írta:
450bence írta:
Nem azt mondom hogy nyomatékszegény,csak nekem hiányzott az a traktornyi nyomaték,ami a 4T-nek van már alapjáratról. Egy 2T-t forgatni kell hogy menjen,a 4T meg alapról úgy tol,mint a gőzmozdony.


Viszont a csúszós, taknyos terepen meg ugyanez visszafelé sül el: tavaly tavasszal az utolsó terepezésemen a patkánymotorral én simán felmentem azon az emelkedőn ahol a balf@sz "kacsaakiállítólagtudúszni" a hátán pörgött mint a büdösbogár a nyomatékos LC4-ével egyetemben...

A másik meg hogy egy 2T ha okosan bekarbizod, alapjárattól teljesen kulturáltan működik, nem úgy mint a legtöbb 4T hogy 3000-res fordulat alatt csak a láncot csapkodja meg ki akar ugrani a helyéről a blokk.

Az LC4-et ne hasonlítsuk egy szöcskéhez az egy nehéz monstrum :beer

_________________
KTM 950 ADV


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 06, 7:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 jún. 28, 21:49
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
Jimmy írta:
450bence írta:
de átlagba heti 20 órát fut nálam a gép tehát heti 2x ki be tekerni a csavarokat az igencsak jelentős kopást eredményez. volt hogy hétvégén még rátettem egy lapáttal és 3x volt olajcsere egy héten.


Bazz,te idő milliomos vagy hogy ennyit tudsz motorozni! Plusz még a kondidér is irigyelni fog az itt fórumozók nagy többsége,köztük én is.Vasárnap nem mentem szerintem 5 órát,de estére rendesen elfáradtam! Egyszóval,jó neked!


az időmillimos azért túlzás mert elég sokat melózok hogy legyen pénz ennyit motorizni. kondimma télleg nincs baj hála istennek de elég gáz is lenne ha 20 évesen erőnléti gondom lenne :stupid


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 06, 17:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
450bence írta:

az időmillimos azért túlzás mert elég sokat melózok hogy legyen pénz ennyit motorizni. kondimma télleg nincs baj hála istennek de elég gáz is lenne ha 20 évesen erőnléti gondom lenne :stupid


Ha sokat melózol,akkor hogy van időd motorozni heti 20 órát? :lol:

Ja kérem,20 évesen nekem se volt vele gondom,de mi itt már elég öregek vagyunk.Úgy is motorozunk! Csak olyan öregesen! :yes


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ktm 300 exc
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 06, 22:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 jún. 28, 21:49
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
Jimmy írta:
450bence írta:

az időmillimos azért túlzás mert elég sokat melózok hogy legyen pénz ennyit motorizni. kondimma télleg nincs baj hála istennek de elég gáz is lenne ha 20 évesen erőnléti gondom lenne :stupid


Ha sokat melózol,akkor hogy van időd motorozni heti 20 órát? :lol:

Ja kérem,20 évesen nekem se volt vele gondom,de mi itt már elég öregek vagyunk.Úgy is motorozunk! Csak olyan öregesen! :yes


én egy 62 éves (nyugdíjas ) bácsival szoktam motorozni. nagyon össze kell szedjem magam ha tartani akarom a tempót az öreggel szóval az öregség nem feltétlen hátrány mert ugye ott a tapsztalat.
heti 20 óra motorozás meg nem olyan vészesen sok figyelembe véve hogy 168 óra egy hét :Think 10 hétvégén 10 hétközbe elosztva és jut is a jóból minden napra :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 70 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség