KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 máj. 02, 11:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 09, 20:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Sziasztok, segitsegetekre van szuksegem sokkat olvastam itten de nem talaltam ilyen problema megfejtest eddig kerem aki tudd segitsen.
Egy 400 EXC van 2001 evjarat, mult heten tanulgattam motorozni amikor kisse felfort a vizzem, aztan otthon eszre vettem, hogy egy kis jukbol jon ami a vizpompa mogott van. Levettem a vizpompat hatha talalok egy kiszakadt pakolast es megoldom a cserejevel a gondomat de nincs gond a pakolassal es nem tudom mi tevo legyek tovabb....... kerlek segitsetek mert kerestem szervizt de kis varosomban nincs ilyen.


Csatolmányok:
20121009fojik.jpg
20121009fojik.jpg [ 74.74 KiB | Megtekintve 9305 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 09, 20:35 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
kakas19 írta:
Sziasztok, segitsegetekre van szuksegem sokkat olvastam itten de nem talaltam ilyen problema megfejtest eddig kerem aki tudd segitsen.
Egy 400 EXC van 2001 evjarat, mult heten tanulgattam motorozni amikor kisse felfort a vizzem, aztan otthon eszre vettem, hogy egy kis jukbol jon ami a vizpompa mogott van. Levettem a vizpompat hatha talalok egy kiszakadt pakolast es megoldom a cserejevel a gondomat de nincs gond a pakolassal es nem tudom mi tevo legyek tovabb....... kerlek segitsetek mert kerestem szervizt de kis varosomban nincs ilyen.


Tudtommal a lapátkerék mögött van egy szimering, és annak a hibája okozza ezt a jelenséget.

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 09, 20:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Koszonom Szabcsab, igen most kaptam egy videot is hogyan kell, en sajna nem vettem le a lapatot azt hittem elobre van a szimering de most mar tiszta, esetleg valaki nem tudd meretett, mert felenk nincs KTM kirendeltseg es hatha kapok mashol.
Jo kis Video esetleg ha valakinek segitseg kell meg ezugyben:
http://www.youtube.com/watch?v=ynsdUY5QYvw


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 09, 21:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
kakas19 írta:
Koszonom Szabcsab, igen most kaptam egy videot is hogyan kell, en sajna nem vettem le a lapatot azt hittem elobre van a szimering de most mar tiszta, esetleg valaki nem tudd meretett, mert felenk nincs KTM kirendeltseg es hatha kapok mashol.
Jo kis Video esetleg ha valakinek segitseg kell meg ezugyben:
http://www.youtube.com/watch?v=ynsdUY5QYvw


http://motoroswebaruhaz.hu/ kérdezd meg őket,elég sokminden szokott lenni.Szerintem el is küldi postán.Vagy kérdezd meg egy hidraulika boltban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 09, 21:50 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
kakas19 írta:
Koszonom Szabcsab, igen most kaptam egy videot is hogyan kell, en sajna nem vettem le a lapatot azt hittem elobre van a szimering de most mar tiszta, esetleg valaki nem tudd meretett, mert felenk nincs KTM kirendeltseg es hatha kapok mashol.
Jo kis Video esetleg ha valakinek segitseg kell meg ezugyben:
http://www.youtube.com/watch?v=ynsdUY5QYvw



A linken van amit keresel, de sajnos méret nincs, csak cikkszám:
http://www.cheapcycleparts.com/model_ye ... ming-drive

Szerintem szedd ki, leméred, és veszel egyet valamilyen csapágyboltban!

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 19:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Na itt ujra elakadtam ugyanis nem az van amire szamitottam, ugyanis a videon kilehet venni a csapagyat es ugy kell kicserelni a O gyuruket, nekem meg egesz maskep nez ki a cuccos, es nem ertem hogy lehet ebbol kivvenni a csapagyat de foleg nem a gumi szimeringet....... aztan kipiszkaltam a szimeringet de kerdes hogy milyent kell vegyek es hogy rakom oda pontosan vissza???


Csatolmányok:
20121010_161736kkkk.jpg
20121010_161736kkkk.jpg [ 163.44 KiB | Megtekintve 9284 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 19:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Ja es igy nez ki amikor kipiszkaltam belole a gumi szimeringet, tudom lehet nem kellet volna de mas valasztasom nem volt hiaba forogtam korulotte mint libafos a levegobe, mert csak kipiszkalni tudtam darabokba es ennyi......... hogyan tovabb???


Csatolmányok:
20121010_174001kkkkkkk.jpg
20121010_174001kkkkkkk.jpg [ 189.91 KiB | Megtekintve 9283 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 19:44 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
kakas19 írta:
Ja es igy nez ki amikor kipiszkaltam belole a gumi szimeringet, tudom lehet nem kellet volna de mas valasztasom nem volt hiaba forogtam korulotte mint libafos a levegobe, mert csak kipiszkalni tudtam darabokba es ennyi......... hogyan tovabb???



A tengely külső átmérőjét megtudod mérni, a házat, amibe a szimering beül, valahogy azt is megtudod mérni, a kipiszkált darabok közül pedig csak megtudod állapítani a vastagságát, erre a három méretre van szükséged, egy csapágyboltos ebből tudni fogja, hogy mikell neked!

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 20:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Ujra csak koszi, de nekem miert mas mint ami a videon(jo azt hiszem az 525 os motor ugye???) es a gyari konyvben szerepel??? Es ebben szerinted hogy cserelek csapagyat, mert szerettem volna azt is.
Ja es a tengelyt meg tudom merni de a kulso haz valahogy lepcsos vagyis nem sima felulet, van 2mm ami nagyobb aztan beljebb egy fel mm kisebb a belterulet. tudom hujen fogalmazok azert teszek kepet.


Csatolmányok:
Beugras.jpg
Beugras.jpg [ 181.95 KiB | Megtekintve 9279 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 21:17 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
kakas19 írta:
Ujra csak koszi, de nekem miert mas mint ami a videon(jo azt hiszem az 525 os motor ugye???) es a gyari konyvben szerepel??? Es ebben szerinted hogy cserelek csapagyat, mert szerettem volna azt is.
Ja es a tengelyt meg tudom merni de a kulso haz valahogy lepcsos vagyis nem sima felulet, van 2mm ami nagyobb aztan beljebb egy fel mm kisebb a belterulet. tudom hujen fogalmazok azert teszek kepet.


Nem vagyok benne biztos, de lehet azt a csapágyat csak befelé tudod kiszedni, miután kivetted a vezérműtengelyt, mivel annak a végén van a vízpumpa lapátkereke!
A kiszedett szimeringről vagy a darabjairól nincs képed esetleg?

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 21:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
szabcsab írta:
kakas19 írta:
Ujra csak koszi, de nekem miert mas mint ami a videon(jo azt hiszem az 525 os motor ugye???) es a gyari konyvben szerepel??? Es ebben szerinted hogy cserelek csapagyat, mert szerettem volna azt is.
Ja es a tengelyt meg tudom merni de a kulso haz valahogy lepcsos vagyis nem sima felulet, van 2mm ami nagyobb aztan beljebb egy fel mm kisebb a belterulet. tudom hujen fogalmazok azert teszek kepet.


Nem vagyok benne biztos, de lehet azt a csapágyat csak befelé tudod kiszedni, miután kivetted a vezérműtengelyt, mivel annak a végén van a vízpumpa lapátkereke!
A kiszedett szimeringről vagy a darabjairól nincs képed esetleg?


Azt lattam hogy ez a vezermutengely egyik vege, de szerinted befele hogyan vegyem ki a csapagyat, nem hiszem ennyire huje a KTM hogy szet kell szedni a motort egy vizpompa szimering cserere, mert ha befele kell vinni a csapagyat akkor le kenne venni a motorfedot legalabb nem?? HUha kicsit nagyon komplikalt igy, nem lehet hogy a volt szaki forditva rakta be a csapagyat es belul kerult az a 2 pont a csapagyon amit meg lehet fogni egy fogoval, ahogy a videon is van??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 10, 22:57 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
kakas19 írta:
Azt lattam hogy ez a vezermutengely egyik vege, de szerinted befele hogyan vegyem ki a csapagyat, nem hiszem ennyire huje a KTM hogy szet kell szedni a motort egy vizpompa szimering cserere, mert ha befele kell vinni a csapagyat akkor le kenne venni a motorfedot legalabb nem?? HUha kicsit nagyon komplikalt igy, nem lehet hogy a volt szaki forditva rakta be a csapagyat es belul kerult az a 2 pont a csapagyon amit meg lehet fogni egy fogoval, ahogy a videon is van??



No akkor kihámoztam neked:
Először is csak szimeringet akartál cserélni, aztán egyszercsak már a csapágyat is, és ez már két különböző dolog!

Befelé sehogysem tudod kivenni a csapágyat, mert ha arra akarnád, akkor azon a marha nagy fogaskeréken kellene keresztül préselned, és szerintem az még David Copperfield-nek sem sikerülne!
A KTM ennyire valóban nem hülye, mert csak a szimering cseréhez nem kell szétszedni az egész motort!
A videon jól látható, hogy a vízpumpa felöli oldalon csak egy darab csapágy van, a másik csapágy a vezérműtengely végén található.
Ha azt kiakarod cserélni, vagy akár mindkettőt, akkor lekell venned a hengerfejről a szelepfedelet, kikell venned a vezérműtengelyt, és csak így tudod kicserélni akár az egyik, akár a másik, vagy akár mindkét csapágyat!

A szimering viszont a lapátkerék mögött található négy furattal ellátott, a videon fogóval kihúzható kívülről bordázott tartó belsejében van, mégpedig kettő darab 10 X18 X4 mm-es, ehhez tényleg nem kell szétszedni az egész motort!
A két különböző méretű gumigyűrű helyzetét a video jól szemlélteti!
Amit belinkeltem robbantott ábrát, az tökéletes kiinduló alap a videoval kiegészítve a szereléshez!

Ha ennyiből sem fogod érteni, akkor kár volt nekiálni :idea:

_________________
Kép
Motoron öt perc alatt többet élsz, mint néhány ember egész életében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csopog... vagyis inkabb lassan fojik!
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 11, 21:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012 aug. 01, 20:30
Hozzászólások: 20
Sikerult megoldanom a kipiszkalt szimering helyet vettem mast es szepen ovatosn a hejee preseltem aztan osszeraktam es sehol egy csep hutofojadek. De kerlek az en kepemen mutasd meg azt a "négy furattal ellátott, a videon fogóval kihúzható kívülről bordázott tartó" dolgot mert en ilyet nalam nem lattam, vagyis igen de nem 4 furatal sem 2 ovel ahogy a videon van nalam egy furat sincs eert nem tudtam kivenni es O gyurut cserelni rajta es mogotte. Es nem kotokedni akkarok csak furcsalom hogy nekem mitol mas??


Csatolmányok:
20121010_161754furatalll.jpg
20121010_161754furatalll.jpg [ 191.89 KiB | Megtekintve 9261 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség