KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 ápr. 29, 14:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: túlmelegedés
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 03, 23:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013 ápr. 01, 22:19
Hozzászólások: 4
Helló

kis segítségre véleményre volna szükségem.
A probléma az hogy van egy 520-s EXC-m ami jó 4-5 perc járatás (álló helyzetbe) után felforralja a hűtővizet. A dologról még annyit kell tudni hogy most lettek henger - hengerfej tömítések, vezérműtengely szimeringek cserélve, hengerfejen szemmel látható sérülés (repedés, felületi sérülések) nem volt található, valamint víz nem került az olajba és a vízbe se került se olaj se benzin . A gép új légszűrőt kapott és a karburátor is ki lett ganyézva rendesen. Önindítóval is meg rúgásra is szivatóval szinte pöccre indul. A hűtőn 1,4 bar-s sapka van. vízpumpa is működik rendesen, mégis jó 4-5 perc egy helybeni járatás után a hűtővizet felforralja.
Olvastam több helyet is valahol azt írták hogy próbáljam ki menetközbe, vagy tegyek rá ventilátort, valahol hogy a túl szegény keverék is okozhat ilyesmit, valahol hogy hengerfejes tuti.
segítséget, véleményeket előre is köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: túlmelegedés
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 04, 10:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009 márc. 27, 17:12
Hozzászólások: 207
zozzy2 írta:
Helló

kis segítségre véleményre volna szükségem.
A probléma az hogy van egy 520-s EXC-m ami jó 4-5 perc járatás (álló helyzetbe) után felforralja a hűtővizet. A dologról még annyit kell tudni hogy most lettek henger - hengerfej tömítések, vezérműtengely szimeringek cserélve, hengerfejen szemmel látható sérülés (repedés, felületi sérülések) nem volt található, valamint víz nem került az olajba és a vízbe se került se olaj se benzin . A gép új légszűrőt kapott és a karburátor is ki lett ganyézva rendesen. Önindítóval is meg rúgásra is szivatóval szinte pöccre indul. A hűtőn 1,4 bar-s sapka van. vízpumpa is működik rendesen, mégis jó 4-5 perc egy helybeni járatás után a hűtővizet felforralja.
Olvastam több helyet is valahol azt írták hogy próbáljam ki menetközbe, vagy tegyek rá ventilátort, valahol hogy a túl szegény keverék is okozhat ilyesmit, valahol hogy hengerfejes tuti.
segítséget, véleményeket előre is köszi



Szia, ez a jelenség teljesen normális. A megoldás a ventilátor és magas forráspontú hűtővíz lehet. Ha ventilátort teszel, úgy kösd be, hogy meglehessen szakítani ha nem jár motor, mert elég hamar leszívja az aksit. Persze minden attól, függ, hogy mire akarod használni


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: túlmelegedés
HozzászólásElküldve: 2013 ápr. 21, 13:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013 ápr. 01, 22:19
Hozzászólások: 4
Köszi szépen a segítséget, egyenlőre egy hűtősapka csere is orvosolta a dolgot.
Kicseréltem, elindítottam kicsit járattam, kivittem mezőre megkergettem, azt homokbányába jó 1 órán át nyüstöltem majd földes úton megint megkergettem, azt hazaértem tünetmentesen. Szerintem a ventin elgondolkozom hogy dobok majd rá, ártani nem fog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség