KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 ápr. 27, 12:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Lc4 Kipufogó leszedése
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 24, 14:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013 máj. 20, 14:30
Hozzászólások: 2
Helló!

Új vagyok az oldalon. Van egy 2002-es 640 Lc4-em, egy éve van meg. Az a gond vele hogy picit kifújt a kipufogó elől ahol a kettő cső egybe megy. Gondoltam nem viszem szerelőhöz, hanem én szétszedem, lepucolom bekenem kipu tömítő pasztával összerakom és le van tudva (csak nem olyan nagy cucc ez). A dolog ott állt meg hogy nem tudom leszedni a hengerfejről a kipufogót! Feszegetni meg ütlegelni nem akarom, mert félek hogy valamit eltörök. Ott fújt ki ahol a baloldali rövid cső bemegy a csatlakozóba a henger mellett, nos ahogy a dobot leszedtem, majd a Z-csövet is, és egy picit megmozgattam és a baloldali rövid cső eltört ahol csatlakozik :cry . Ekkor már kicsit megbántam hogy nekiálltam, de ezek szerint azért fújt ki mert piszkosul el volt rohadva. Nos akkor szomorodtam el végképp amikor a hengerfejről leszedtem a rugókat ami a kiput fogja és meg sem tudtam mozdítani a csövet! :star Kérdésem a következő: hogy a bú-bánatba tudom úgy levenni hogy semminek ne legyen baja? Kézi erővel meg sem tudom mozdítani, kicsit megütögettem gumikalapáccsal de semmi. Szóval van valakinek valami ötlete? Nem kellene simán lejönnie onnan?

u.i.: Bocs ha rossz helyre írtam, vagy már van ilyen kérdés, én nem találtam.

Üdv.: Tücsökjani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lc4 Kipufogó leszedése
HozzászólásElküldve: 2013 máj. 28, 13:53 
Offline
Klubtag
Klubtag

Csatlakozott: 2006 ápr. 06, 3:58
Hozzászólások: 268
Tartózkodási hely: Paks
Szia!
Hajlamos befeszülni a könyök, ezért nehéz leszedni. Ha meglazítottad a bilincset a könyök becsatlakozásánál és a rugókat is levetted, akkor bátran meg kell rángatni ill. gumikalapáccsal is megsegítheted és fel fog lazulni az egész. Kicsit nehéz még a hengerfejről levenni, mert feszülni fog, sokszor érdemes csak a bal oldali külön könyökrészt megpróbálni lehúzni.
Van bontottan ilyen könyököm, ha kell keress magánban nyugodtan!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lc4 Kipufogó leszedése
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 10, 21:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013 máj. 20, 14:30
Hozzászólások: 2
Szia!
Köszi a választ! Bocs hogy ilyen soká reagálok de vizsgaidőszak van és nincs időm semmire :wink:
Hát szétszedni sikerült de azóta sem jutottam vele semmire mert amint mondtam most nem érek rá foglalkozni vele. Apukámék cégénél van egy hegesztő szaki ő mondta hogy meg tudná csinálni, ha nem találok hozzá könyököt. Az erodált részt levágja és hegeszt hozzá ugyan olyan csövet, de hát nemtom, mennyire lehetne ezt szépen megcsinálni, és hogy az jóé úgy? Lehet megpróbáljuk aztán ha nagyon ocsmány akkor kell egy új könyök. Csak az a baj hogy amibe a baloldali pici könyök becsatlakozik ott, a csatlakozás rész is elrohadt. A legtisztább az lenne ha másikat vennék rá. Nos a kérdés az hogy mennyiért adnád a két könyököt együtt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség