KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 ápr. 27, 18:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: KTM supermoto/enduro vásárlás
HozzászólásElküldve: 2014 nov. 25, 11:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014 máj. 19, 16:24
Hozzászólások: 25
Üdv.


Az alábbi témával kapcsolatosan várom ötleteiteket,tanácsaitokat,meglátásaitokat.

Motort szeretnék vásárolni. Mivel utcán,közúton már nem szeretnék motorozni,ezért a pályázás(supermoto) illetve a terepezés (enduro) jöhet szóba. A felhasználási arány 85%(supermoto) / 15%(terep,enduro). Mivel még csak 640 lc4-eseim voltak,ezért nem igazán ismerem a többi típust. Nem tudom,hogy általam felállított használathoz melyik típus passzolna.

Tudom,hogy supermotot átalakítani endurová nem annyira egyszerű (fék,lánc,lánckerék stb. ). Mivel az endurozási arány nem magas így ez az "átépítési" mizéria nem igazán zavar,illetve az üzemóra miatti "gyakori" szervizelés sem.

Válaszokat előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KTM supermoto/enduro vásárlás
HozzászólásElküldve: 2014 nov. 25, 13:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013 jún. 12, 9:46
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Nem értelek. :no
Én szerény véleményem szerint,ha nem a akarsz sokat csak egy-két alkalommal endúrózni, akkor nem érdemes azért órákon keresztül szerelni.Vagy két motor vagy sok szerelés. KTM 525 EXC van nekem, és egy LC4 400. Az EXC jó terepre nagyon .
Az LC4 - et utcán használom.Nekem mind a kettő rendszámos.Ráadásul ha nem tudod eldönteni, hogy mivel akarsz motorozni
csak az utolsó pillanatban (Időjárás). Akkor meg végképp bosszús leszel. :m32


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KTM supermoto/enduro vásárlás
HozzászólásElküldve: 2014 nov. 26, 9:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014 máj. 19, 16:24
Hozzászólások: 25
Mano1976 írta:
Nem értelek. :no
Én szerény véleményem szerint,ha nem a akarsz sokat csak egy-két alkalommal endúrózni, akkor nem érdemes azért órákon keresztül szerelni.Vagy két motor vagy sok szerelés. KTM 525 EXC van nekem, és egy LC4 400. Az EXC jó terepre nagyon .
Az LC4 - et utcán használom.Nekem mind a kettő rendszámos.Ráadásul ha nem tudod eldönteni, hogy mivel akarsz motorozni
csak az utolsó pillanatban (Időjárás). Akkor meg végképp bosszús leszel. :m32


Köszönöm,hogy megosztottad a véleményed. Valóban a két motor tartása lenne a legcélszerűbb,de ezt most anyagilag nem tudom kivitelezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KTM supermoto/enduro vásárlás
HozzászólásElküldve: 2015 márc. 03, 15:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015 feb. 03, 12:49
Hozzászólások: 15
Sikerult eldontened, hogy mi lesz? Kivancsi lennek, mi lett a vegeredmeny, ha lett. Ezzel a dilemmaval en is szembekerultem, de vegul ugy alakult ahogy.

Ha meg nem dontottel vagy vettel valamit, akkor hozzaadnam a 10 forintomat. Szerintem nezz korul, hogy pl. egy 125-os ketutemu krosszmotort mennyiert lehet beszerezni, mert elkepzelheto, hogy a dupla kerekszett/fek/lanc koltsege nem jelentosen kevesebb, raadasul annal ott van a sok szereles minden egyes 'valtasnal'. Gyanitom, hogy a 3-ik atszereles utan hagynad a f-ba az egeszet. En is ugy vettem anno a SM-omat, hogy majd veszek hozza enduro kerekszettet. Aztan utanaolvasva rajottem, hogy az bizony nem egy 20 perces ki-be, hanem fekcsere stb, ugyhogy inkabb hagytam a fenebe.

Viszont, ha nem akarsz hardcore terepezni, hanem csak neha egy folduton vagy erdei uton vegigmenni, akkor fontold meg, nem-e erdemesebb egy olyan gumit venni, amit kifejezetten erre terveztek, pl. Avon Distanzia, Conti TrailAttack, Continental TKC80, es aszfalton sem kopnak el 100km alatt, mint a butykosok (es meg tapadnak is).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KTM supermoto/enduro vásárlás
HozzászólásElküldve: 2015 márc. 04, 0:13 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
Krucimoto írta:
Aztan utanaolvasva rajottem, hogy az bizony nem egy 20 perces ki-be, hanem fekcsere stb, ugyhogy inkabb hagytam a fenebe.


Normális körülmények között, de kb. 20-30 perc.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KTM supermoto/enduro vásárlás
HozzászólásElküldve: 2015 márc. 05, 16:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015 feb. 03, 12:49
Hozzászólások: 15
"Normális körülmények között, de kb. 20-30 perc."

Igaz lehet, meg a rutin, stb. De mivel vegul nem vettem enduro-kereket, nincs tapasztalatom ebben.
Azt viszont tudom, hogy a hatso kerek ki-beszereles az LC4-nel mindig nyugos meg koszos ugy volt a lanc, a fek meg a tengelyvegi bukogombak miatt. KTM-ek eleg jol bezsufoltak oda azt a feknyerget, meg mindig paraztam, hogy tulhuzom a bukogombak alutengelyebe meno csavarokat.
A 950SM-re tuti nem kerul enduro kerek. Az offroad uzem elegge meglatszik egy motoron. Ha nem, akkor valoszinuleg nem csinalod eleg jol :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 70 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség