KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 950 Adventure - Kinyomja a vizet...
HozzászólásElküldve: 2016 máj. 21, 17:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016 márc. 30, 22:22
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Új KTM tulajdonos vagyok. Pár hete van nálam a gép, egy 950 Adventure 2005-ös és 98.000 km van benne.

A jelenség:

Normális, túrázós tempónál (3-5 ezres fordulaton) a motor teljesen jól működik. A víz hőfok 4 rublikán van. Ha megállok akkor se megy 5 fölé mert egyből hűtik a ventilátorok. Azonban, ha elkezdem húzni neki, jó párat előzők, kanyarokból intenzíven gyorsítok ki (7-8 ezres fordulat) akkor fogja és felnyomja a hűtővizet a kiegyenlítő tartályba, és onnan vissza már nem engedi. A víz hőfok ilyenkor is rendben van nem megy négy rublika fölé. Tehát csakis a motor fordulatával kapcsolatos. Természetesen ha megtelik a tartály a túlfolyón ki is nyomja.

Amit eddig próbáltam. Új hűtősapka 1,8 bar. Hűtő rendszer átmosva. Tisztító folyadékkal megjáratva. De még mindig fenn áll a jelenség. A hengerfejességet kizárnám, mert semmi olaj nem volt a vízben, és az olaj is tisztának tűnik. A kipufogóból se jön ki semmi gőz szerű.

Találkozott már valaki hasonlóval? Van valami ötletetek?
(Elég bosszantó a jelenség.)

Üdv:
Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 950 Adventure - Kinyomja a vizet...
HozzászólásElküldve: 2016 máj. 27, 13:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011 okt. 02, 20:21
Hozzászólások: 84
Ha kihűl a motor akkor sem megy vissza? 7-8 ezerig felesleges forgatnod egyébként........

Tudom nem sokat segítettem, de sajnos nem értek hozzá, annak ellenére 5. éve van ugyanilyen motorom. Ha nem megy 4-5 pálcika fölé az elvileg jó.




akos077 írta:
Sziasztok!

Új KTM tulajdonos vagyok. Pár hete van nálam a gép, egy 950 Adventure 2005-ös és 98.000 km van benne.

A jelenség:

Normális, túrázós tempónál (3-5 ezres fordulaton) a motor teljesen jól működik. A víz hőfok 4 rublikán van. Ha megállok akkor se megy 5 fölé mert egyből hűtik a ventilátorok. Azonban, ha elkezdem húzni neki, jó párat előzők, kanyarokból intenzíven gyorsítok ki (7-8 ezres fordulat) akkor fogja és felnyomja a hűtővizet a kiegyenlítő tartályba, és onnan vissza már nem engedi. A víz hőfok ilyenkor is rendben van nem megy négy rublika fölé. Tehát csakis a motor fordulatával kapcsolatos. Természetesen ha megtelik a tartály a túlfolyón ki is nyomja.

Amit eddig próbáltam. Új hűtősapka 1,8 bar. Hűtő rendszer átmosva. Tisztító folyadékkal megjáratva. De még mindig fenn áll a jelenség. A hengerfejességet kizárnám, mert semmi olaj nem volt a vízben, és az olaj is tisztának tűnik. A kipufogóból se jön ki semmi gőz szerű.

Találkozott már valaki hasonlóval? Van valami ötletetek?
(Elég bosszantó a jelenség.)

Üdv:
Ákos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség