KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Túlmelegedés
HozzászólásElküldve: 2017 máj. 18, 8:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017 ápr. 27, 18:20
Hozzászólások: 1
Sziasztok,

Azért nyitnék külön topikot túlmelegedésre a másik hasonló téma mellett, mert én már túl vagyok a termosztát és a ventillátor ellenőrzésén.
A jelenségem az, hogy ha lassan gurulok, és melegebb van kint, mint 25 fok, a hűtővizem szép lassan túlmelegszik. A motorom 690SM. Most arra tippelek, hogy későn kapcsol a hőgomba, ezért hiába indul be a ventillátor, már nem képes visszahűteni a vizet. Találtam külföldi fórumokon hasonlókat, sőt video is van fent arról, hogy lecserélik a gombát egy 88 foknál nyitóra (a gyári 102 foknál nyit).
Van valakinek hasonló tapasztalata...?
Kicserélném a gombát, a típusa is megvan, de külföldről 60 dollár felett lehetne csak rendelni. Itthon pedig nem találok forgalmazót. Esetleg tud valaki olyat, ahol beszerezhető Duralast SW 648 hőgomba? Ilyen van a 93-as Geo Metroban is. Motoros boltok csak rám csodálkoznak, autó alkatrészeseknél pedig nincs ilyen.
Már felbarkácsoltam egy plusz ventillátort a hűtő elé, de ez elég madmax-es lett... :-) Szóval jó lenne egy véglegesebb megoldás.
Esetleg valaki ismer helyi forgalmazót...? A KTMTwins TAMA-88 KM2 típusú gombát árul erre az USA-ban. Az angolok pedig RRP027-et.

Köszi,
András


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Túlmelegedés
HozzászólásElküldve: 2018 ápr. 06, 15:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011 dec. 26, 12:52
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Veszprém
Szia,

nekem 990 adv-om van. Ugyanezzel küzdöttem. Egyszer azt mondták a szakik, hogy a rendszer nagyon ki van hegyezve (értsd: anyag és súlytakarékosság miatt kicsi a rendszer). Egy plusz ventillátort javasoltak, de egy új hőgombát mindenképpen, ami korábban kapcsol. Én itt találtam meg: Sumo Suzuki webáruház

a 990-be ez való (méret) : Suzuki Swift 1,3 ventillátor ventilátor kapcsoló alvázszám: ...404640-ig 17680-50F10 (S-17680-50F10-SS-1) --> 5400Ft volt szállítással együtt.

Sztem náluk érdeklődj.

Zsolt

_________________
Kisbence69


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség