KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 máj. 01, 10:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: lc4 640 sm kipuffogórendszer
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 02, 19:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Le szeretném cserélni a kipuffogórendszeremet nyitottra.A végdob már megvan, a könyökből jó a gyári,viszont a katalizátort ha kiveszem a helyére hiányzik egy s alakú idom.Ilyen kellene nekem.Ha esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban jó ötlete, írja már meg!!!kössz:TOM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: lc4 640 sm kipuffogórendszer
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 02, 19:11 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
TOM írta:
Le szeretném cserélni a kipuffogórendszeremet nyitottra.A végdob már megvan, a könyökből jó a gyári,viszont a katalizátort ha kiveszem a helyére hiányzik egy s alakú idom.Ilyen kellene nekem.Ha esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban jó ötlete, írja már meg!!!kössz:TOM


Hali!

Minek cserélni az egész rendszert? Elég a végdob, meg azt az S alakú hangtompító dobot kicserélni átmenőre, azt kész.
Hattyúnyaknak nevezik ha jól emlékszem, vagy veszel gyárit (jó drágán), vagy a mostanit alakítod át.
Szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: kipuff...
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 02, 19:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
O:K:A mostanit (KATALIZÁTOROSAT)átalakítom. DE HOGYAN?????


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kipuff...
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 02, 19:22 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
TOM írta:
O:K:A mostanit (KATALIZÁTOROSAT)átalakítom. DE HOGYAN?????


Az nem katalizátor, csakegy sima hangtompító dob, a katalizátor a végdobban van gyárilag, de lehet hogy hülyeséget mondok.
Hogyan? Kivágod vagy kivágatod azt a kis ovális dobrészt és helyette egy csövet tetetsz egy lakatossal. A csőátmérőnek stimmelnie kell, meg nem baj ha rozsdamentes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: kipuff..
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 02, 19:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
OK megpróbálom..kössz...TOM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: lc4 kipuffogórendszer
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 03, 11:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Utánanéztem,és kiderült,hogy a szóbanforgó elem a kipuff. rendszerben nem katalizátor,nem is hangtompító,hanem ez gyárilag egy tűzfogó idom és minimálisat vesz le a teljesítményből egy nyitott rendszerhez képest...(KTM ÓCSA)Na majd meglátjuk ha felkerül a nyitott rendster...A puding próbája az evés...TOM(lc4 supermoto)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: lc4 kipuffogórendszer
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 20:32 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 22, 12:49
Hozzászólások: 324
Tartózkodási hely: Bp.X.ker/Makó/Szeged
TOM írta:
Utánanéztem,és kiderült,hogy a szóbanforgó elem a kipuff. rendszerben nem katalizátor,nem is hangtompító,hanem ez gyárilag egy tűzfogó idom és minimálisat vesz le a teljesítményből egy nyitott rendszerhez képest...(KTM ÓCSA)Na majd meglátjuk ha felkerül a nyitott rendster...A puding próbája az evés...TOM(lc4 supermoto)


hali, hogy áll a rendszered?! fel került már?
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 21:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Most egy nyitott finster rendszerem van a mocin és szerintem ugyanolyan hangja van a vasnak ,mint az akr.-doboknak.A gázreakciója is jobb lett,könnyebben kapja az elejét...Még jót tenne neki egy 41-es keihin,de ez egyenlőre várat magára(kb 150e ft).Egyébként ez egy supermoto prestige(full mattfekete).Most gyakorolgatom az erőcsúsztatást-hát még eddig nem dobtam el.Ha majd kicsit jobban megy felrakok valahova egy videót a mociról.Amúgy kössz a kérdést...Ja és most felraktam előre egy 15-ös fogaskereket ,hogy mérgesebb legyen sz indulásnál...TOM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 21:44 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 22, 12:49
Hozzászólások: 324
Tartózkodási hely: Bp.X.ker/Makó/Szeged
TOM írta:
Most egy nyitott finster rendszerem van a mocin és szerintem ugyanolyan hangja van a vasnak ,mint az akr.-doboknak.A gázreakciója is jobb lett,könnyebben kapja az elejét...Még jót tenne neki egy 41-es keihin,de ez egyenlőre várat magára(kb 150e ft).Egyébként ez egy supermoto prestige(full mattfekete).Most gyakorolgatom az erőcsúsztatást-hát még eddig nem dobtam el.Ha majd kicsit jobban megy felrakok valahova egy videót a mociról.Amúgy kössz a kérdést...Ja és most felraktam előre egy 15-ös fogaskereket ,hogy mérgesebb legyen sz indulásnál...TOM


szia, "nekem" is pont ugyanilyen paripám van, gyári dobbal. gyári minden. csak van narancsos csíkos itt-ott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 21:46 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 22, 12:49
Hozzászólások: 324
Tartózkodási hely: Bp.X.ker/Makó/Szeged
TOM írta:
Most egy nyitott finster rendszerem van a mocin és szerintem ugyanolyan hangja van a vasnak ,mint az akr.-doboknak.A gázreakciója is jobb lett,könnyebben kapja az elejét...Még jót tenne neki egy 41-es keihin,de ez egyenlőre várat magára(kb 150e ft).Egyébként ez egy supermoto prestige(full mattfekete).Most gyakorolgatom az erőcsúsztatást-hát még eddig nem dobtam el.Ha majd kicsit jobban megy felrakok valahova egy videót a mociról.Amúgy kössz a kérdést...Ja és most felraktam előre egy 15-ös fogaskereket ,hogy mérgesebb legyen sz indulásnál...TOM


honnan sikerült, végülis szerezned,, (nem muszáj reklámozni, csak ha megéri :) és mennyibe lenne egy dob?! én is szeretnék már idén.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 21:52 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 22, 12:49
Hozzászólások: 324
Tartózkodási hely: Bp.X.ker/Makó/Szeged
TOM írta:
Most egy nyitott finster rendszerem van a mocin és szerintem ugyanolyan hangja van a vasnak ,mint az akr.-doboknak.A gázreakciója is jobb lett,könnyebben kapja az elejét...Még jót tenne neki egy 41-es keihin,de ez egyenlőre várat magára(kb 150e ft).Egyébként ez egy supermoto prestige(full mattfekete).Most gyakorolgatom az erőcsúsztatást-hát még eddig nem dobtam el.Ha majd kicsit jobban megy felrakok valahova egy videót a mociról.Amúgy kössz a kérdést...Ja és most felraktam előre egy 15-ös fogaskereket ,hogy mérgesebb legyen sz indulásnál...TOM


az erő fitogtatást,,,egy helyi kis mellékúton szoktam gyakorolni, vagy a vásárhelyi cross-pálya szerviz útján, de itt a bokrok miatt nem látni semmit, igy az nagyon veszélyes (meg különben is 27km!), itthon meg marad a vasárnap délutáni spar-parkoló kb. 40-50es tempo.:S de erő csúsztatni kevés a hely. a tescobbol meg már kiutáltattam magam. (biztonsági őrös lött), de jobbra tudom csinálni :lol: pedig bal lábas vagyok. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 22:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Hát én haveri alapon szereztem...De most a Karasnában állítólag 50%-os leért. van az akra dobokra.De szerintem-bár nekem is az akrapovic jön be legjobban-ugyanannyit tud egy Martin vagy egy Remus esetleg Finster,és az ára is fele.Súlyra lehet 10dkg különbség de azt úgyis csak a versenyzők érzik meg -ha megérzik...A hangja sztem minden viszonylag márkás dobbal ugyanaz lc4 blokknál.De időnként visszarakom a gyári dobot mert 1-2 óra mocizás után kicsit idegesít a dübörgése.Így jobban is fogyaszt kb.:-2l.Most van egy akra végdob a Pacsirtamező u.-ban 70ért(használt).De sztem engednek belőle még...Én egyébként rohadtul meg vagyok elégedve az lc4-el,sztem tökéletes.Már volt sok motorom minden műfajban de ez a törvényenkívüli tökéletes.Csak az emberen múlik a többi.Én szoktam vele lépcsőzni, terepezni,szerpentinezni de nem tudok hibát találni benne...Abszolút adrenalin-orgazmus :twisted: :twisted: -bocs kicsit beleéltem magam...TOM -ha esetleg tudok majd végdobot olcsón ,felrakom az adok-vesztek-be... :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 22:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
És végre örömmel tölt el hogy kicsit szó esett itt magáról a szupermotozásról technikailag.Azt hiszem minden motorosnak ki kellene próbálni.Én pár száz km szerpentin és parkolózás során többet tanultam a mocizásról mint az elmúlt 10év során,pedig kb.:8évesen kezdtem nagyfater VERHOVINÁJÁN és már azon gondolkozom,hogy a 8hónapos kislányomknak(Esztike)milyen KTM-et válasszak-Feltéve ha anyuval is meg tudunk egyezni... De addig még csak én nyomom a családban...TOM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 22:38 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 22, 12:49
Hozzászólások: 324
Tartózkodási hely: Bp.X.ker/Makó/Szeged
TOM írta:
És végre örömmel tölt el hogy kicsit szó esett itt magáról a szupermotozásról technikailag.Azt hiszem minden motorosnak ki kellene próbálni.Én pár száz km szerpentin és parkolózás során többet tanultam a mocizásról mint az elmúlt 10év során,pedig kb.:8évesen kezdtem nagyfater VERHOVINÁJÁN és már azon gondolkozom,hogy a 8hónapos kislányomknak(Esztike)milyen KTM-et válasszak-Feltéve ha anyuval is meg tudunk egyezni... De addig még csak én nyomom a családban...TOM


én még gyereknél nem tartok! 8) de már babettával is cross pályákra jártam annak idején 8évesen :) szerpentin hijján meg,,,nem sok lehetőségem van "gyakorolni" - alföldi gyerök vagyok :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 22:42 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 22, 12:49
Hozzászólások: 324
Tartózkodási hely: Bp.X.ker/Makó/Szeged
TOM írta:
Hát én haveri alapon szereztem...De most a Karasnában állítólag 50%-os leért. van az akra dobokra.De szerintem-bár nekem is az akrapovic jön be legjobban-ugyanannyit tud egy Martin vagy egy Remus esetleg Finster,és az ára is fele.Súlyra lehet 10dkg különbség de azt úgyis csak a versenyzők érzik meg -ha megérzik...A hangja sztem minden viszonylag márkás dobbal ugyanaz lc4 blokknál.De időnként visszarakom a gyári dobot mert 1-2 óra mocizás után kicsit idegesít a dübörgése.Így jobban is fogyaszt kb.:-2l.Most van egy akra végdob a Pacsirtamező u.-ban 70ért(használt).De sztem engednek belőle még...Én egyébként rohadtul meg vagyok elégedve az lc4-el,sztem tökéletes.Már volt sok motorom minden műfajban de ez a törvényenkívüli tökéletes.Csak az emberen múlik a többi.Én szoktam vele lépcsőzni, terepezni,szerpentinezni de nem tudok hibát találni benne...Abszolút adrenalin-orgazmus :twisted: :twisted: -bocs kicsit beleéltem magam...TOM -ha esetleg tudok majd végdobot olcsón ,felrakom az adok-vesztek-be... :lol: :lol: :lol:


előbb melo kéne :roll: de rakjak fel szorgosan a cuccokat :) én még anno kérdeztem a karasnában, és kifejezetten a ktm-re nem árulnak, csak a japcsikra. mer nem szeretnének "keresztbe tenni" akicójukkal,,vagy már nem is tudom miért. de KTMre nem adtak. :S ez lehet azota változott nemtudom. én kb. két éve kérdeztem. ez volt a válasz. egyébként láttam az akciót. de hogy pontosan melyik típus kell nemtudom. és sztem csak rendszerben adják el, a dolgokat. úgy meg nem kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 28, 22:43 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 22, 12:49
Hozzászólások: 324
Tartózkodási hely: Bp.X.ker/Makó/Szeged
"rakjad" bocs elírtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 29, 0:23 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
TOM írta:
De szerintem-bár nekem is az akrapovic jön be legjobban-ugyanannyit tud egy Martin vagy egy Remus esetleg Finster,és az ára is fele.


Szerinted. A fékpad szerint viszont nem.
Nem véletlenül kerül egy márkás dob annyiba, amennyibe...de mondjuk egy LC4-nél szerintem is kevesen veszik észre azt az 1-2 LE különbséget a csúcsteljesítményben.


TOM írta:
Súlyra lehet 10dkg különbség de azt úgyis csak a versenyzők érzik meg -ha megérzik...A hangja sztem minden viszonylag márkás dobbal ugyanaz lc4 blokknál.


A LeoVince X3, amivel vettem a gépet, érezhetősen nehezebb volt, mint a frissen tömött gyári (SXC) dob. És k#rva ronda repedtfazék-hangja volt vele a gépnek, ráadásul már alapjáraton is kib#szott hangos volt.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 29, 0:35 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 22, 12:49
Hozzászólások: 324
Tartózkodási hely: Bp.X.ker/Makó/Szeged
gencsydani írta:
A LeoVince X3, amivel vettem a gépet, érezhetősen nehezebb volt, mint a frissen tömött gyári (SXC) dob. És k#rva ronda repedtfazék-hangja volt vele a gépnek, ráadásul már alapjáraton is kib#szott hangos volt.


na, nehogymá érezzed! 8) mér baj az ha hangos, egyébként füleltem sumo versenyen, mindkettőt. sztem semmi érdemleges különbség nincs a hangjában. de fülje válogatja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 29, 0:41 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
KusziMoto írta:
gencsydani írta:
A LeoVince X3, amivel vettem a gépet, érezhetősen nehezebb volt, mint a frissen tömött gyári (SXC) dob. És k#rva ronda repedtfazék-hangja volt vele a gépnek, ráadásul már alapjáraton is kib#szott hangos volt.


na, nehogymá érezzed! 8) mér baj az ha hangos, egyébként füleltem sumo versenyen, mindkettőt. sztem semmi érdemleges különbség nincs a hangjában. de fülje válogatja.


A motoron nem éreztem, de amikor szereltük át, akkor nem kicsit meglepődtem a súlykülönbségen! Meg amúgy is, nehogymár nehezebb cuccot tegyek fel a motoromra, mint a gyári! Tudod, csakastopperaszámít! :lol:
Engem zavart a hangja annak a dobnak, csúnya is volt, meg sok is.
SM versenyen ma már nem nagyon mennek LC4-el, szóval nem hinném, hogy hallhattál ilyet mindkét dobbal. Más típuson meg értelemszerűen más hangja van minden dobnak (V2-n pl. nagyon jól szól az X3).

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 29, 1:04 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 22, 12:49
Hozzászólások: 324
Tartózkodási hely: Bp.X.ker/Makó/Szeged
gencsydani írta:
KusziMoto írta:
gencsydani írta:
A LeoVince X3, amivel vettem a gépet, érezhetősen nehezebb volt, mint a frissen tömött gyári (SXC) dob. És k#rva ronda repedtfazék-hangja volt vele a gépnek, ráadásul már alapjáraton is kib#szott hangos volt.


na, nehogymá érezzed! 8) mér baj az ha hangos, egyébként füleltem sumo versenyen, mindkettőt. sztem semmi érdemleges különbség nincs a hangjában. de fülje válogatja.


A motoron nem éreztem, de amikor szereltük át, akkor nem kicsit meglepődtem a súlykülönbségen! Meg amúgy is, nehogymár nehezebb cuccot tegyek fel a motoromra, mint a gyári! Tudod, csakastopperaszámít! :lol:
Engem zavart a hangja annak a dobnak, csúnya is volt, meg sok is.
SM versenyen ma már nem nagyon mennek LC4-el, szóval nem hinném, hogy hallhattál ilyet mindkét dobbal. Más típuson meg értelemszerűen más hangja van minden dobnak (V2-n pl. nagyon jól szól az X3).


ejnye, de kis akaratos vagy! :lol: jolvan. nem emlékszem hogy lc4ek voltak-e de két tuti egyforma tipusú és külön-külön dobbal egymás mellett pöfögtek a rajt felállás közepette. (talán nem lc4ek voltak, ebben igazad lehet)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 29, 17:41 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
gencsydani írta:
Más típuson meg értelemszerűen más hangja van minden dobnak (V2-n pl. nagyon jól szól az X3).


Nyugodtan kiemelhetted volna, hogy az ÉN LC8-as gépsárkányomon van ilyen,
aminek qrvára tetszik neked a hangja, persze nekem is megfelel :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 29, 21:30 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
szabcsab írta:
gencsydani írta:
Más típuson meg értelemszerűen más hangja van minden dobnak (V2-n pl. nagyon jól szól az X3).


Nyugodtan kiemelhetted volna, hogy az ÉN LC8-as gépsárkányomon van ilyen,
aminek qrvára tetszik neked a hangja, persze nekem is megfelel :twisted:


Ez természetesen így van :lol: , csak azért nem emeltelek ki név szerint, mert más V2-n (AT) is hallottam már és azon is jó hangja volt.
Jelentem, kérek engedélyt! :lol:

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 30, 19:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Ha teljes rendszert cserélünk ,akkor van pár lóerő különbség.De ha csak végdobot, akkor nincs telj. kül. egy finster és mondjuk az akr. között!Ez csak egy cső némi hangtompitógyapottal.TOM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 30, 20:10 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
TOM írta:
Ha teljes rendszert cserélünk ,akkor van pár lóerő különbség.De ha csak végdobot, akkor nincs telj. kül. egy finster és mondjuk az akr. között!Ez csak egy cső némi hangtompitógyapottal.TOM


Na jól van, innentől engem felejtsél el.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 30, 20:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
TOM írta:
Ha teljes rendszert cserélünk ,akkor van pár lóerő különbség.De ha csak végdobot, akkor nincs telj. kül. egy finster és mondjuk az akr. között!Ez csak egy cső némi hangtompitógyapottal.TOM


Dehogy nincs!!!!Én feltettem a gyári dob helyett egy WRP-t,és volt külömbség,nem is kevés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 30, 20:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Na igen igaz,a gyárira nem gondoltam,bocs.Nekem is sokat fog vissza a gyári...Két tuning végdobra gondoltam.TOM :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 30, 20:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
TOM írta:
Na igen igaz,a gyárira nem gondoltam,bocs.Nekem is sokat fog vissza a gyári...Két tuning végdobra gondoltam.TOM :wink:


Na erről meg csak annyit,hogy a WRP után volt rajta egy Albert dob,de szvsz ott is volt némi külömbség.A WRP-vel erősebb volt,az Albertal meg kezelhetőbb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 30, 20:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Én négyütemű vonatkozásban gondolkoztam(lc4)-igaz ezt nem írtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 30, 21:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
TOM írta:
Én négyütemű vonatkozásban gondolkoztam(lc4)-igaz ezt nem írtam.


Én is csak nem lc4,hanem EXC.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 30, 21:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Akkor lehet hogy mégis erősebb lenne az lc-m egy akra végdobbal?Most finster van fent?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 31, 1:24 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Finstertől hangja lesz és ha mázlid van nem sokat gyengül a gyárihoz képest.
Hidd el, hogy a komoly sportdob gyártás már túllépett az "ugyanolyan hurkatöltőt felrakunk minden motorra" szinten. Nem véletlenü gyártják a jobb dobokat konkrétan típusokhoz.

Egyébként a gyári doboknál csak a nagyon neves gyártók (pl. Akra) dobjai tudnak _kicsit_ jobb teljesítményt. A LeoVince is inkább csak könnyebb/hangosabb, de szerintem egy bemérésnél azzal is lenne veszteség.
Erős a gyanúm, hogy ott sem típusokhoz gyártják a dobokat - lásd ugyanaz a dob kerül fel egy AT-ra, LC8-ra és LC4-re is? :)

Csodák nincsenek, kevés pénzért teljesítményt nem kapsz valódi értéket csak optikát (esetünkben akusztikát). :)
Apropó, neked mire kevés az LC4 ereje? Komoly a kérdés, semmi bántó szándék nincs benne (biztos ami biztos, leírom... :) ).

Szepy



TOM írta:
Akkor lehet hogy mégis erősebb lenne az lc-m egy akra végdobbal?Most finster van fent?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 31, 19:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Nem kevés számomra az ereje,igazad van,untig elég.Csak játszogatok vele.Amúgy kössz a véleményezéstTOM :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: lc4 kipuffogórendszer
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 03, 15:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 19, 9:00
Hozzászólások: 651
Tartózkodási hely: Budapest
TOM írta:
Utánanéztem,és kiderült,hogy a szóbanforgó elem a kipuff. rendszerben nem katalizátor,nem is hangtompító,hanem ez gyárilag egy tűzfogó idom és minimálisat vesz le a teljesítményből egy nyitott rendszerhez képest...(KTM ÓCSA)Na majd meglátjuk ha felkerül a nyitott rendster...A puding próbája az evés...TOM(lc4 supermoto)


TOM

biztos leirtak mar, de en nem olvasok, ezert leirom
nekem 2004-es LC4 SM van, 2 lehetoseg van, ami jo es a legjobb.
Az egyik az Akra LC4 SM hátsódob, ez olyan +2 ló meg jó hang, gyari leömlő és közösítőcsőhöz való, vigyázz a felrakassál csak szakemberrel v látott mar ilyet mert lehet szívni sokat!
a még jobb lehetőség, és ez csak így van, nem erdemes berhelni, a komplett Akra rendszer! igaz ez kint is 1000 euro, ebayen is nagyon draga a hasznalt, 600-700 altalaban!
ebbol van ketfele leömlővel, Keihinhez (SMC féle) és normál LC4 Mikuni karbihoz
ha tudok egy jó használtat lőni az én hátsódob Akrám eladó lesz, mert az Akra rendszer és a külön hátsódob nem kompatibilis!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 03, 15:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 19, 9:00
Hozzászólások: 651
Tartózkodási hely: Budapest
TOM írta:
Hát én haveri alapon szereztem...De most a Karasnában állítólag 50%-os leért. van az akra dobokra.De szerintem-bár nekem is az akrapovic jön be legjobban-ugyanannyit tud egy Martin vagy egy Remus esetleg Finster,és az ára is fele.Súlyra lehet 10dkg különbség de azt úgyis csak a versenyzők érzik meg -ha megérzik...A hangja sztem minden viszonylag márkás dobbal ugyanaz lc4 blokknál.De időnként visszarakom a gyári dobot mert 1-2 óra mocizás után kicsit idegesít a dübörgése.Így jobban is fogyaszt kb.:-2l.Most van egy akra végdob a Pacsirtamező u.-ban 70ért(használt).De sztem engednek belőle még...Én egyébként rohadtul meg vagyok elégedve az lc4-el,sztem tökéletes.Már volt sok motorom minden műfajban de ez a törvényenkívüli tökéletes.Csak az emberen múlik a többi.Én szoktam vele lépcsőzni, terepezni,szerpentinezni de nem tudok hibát találni benne...Abszolút adrenalin-orgazmus :twisted: :twisted: -bocs kicsit beleéltem magam...TOM -ha esetleg tudok majd végdobot olcsón ,felrakom az adok-vesztek-be... :lol: :lol: :lol:


TOM

ket meglatas
- Nem, nem tud sem a Remus, sem a Martin, sem a Finster sem semmelyik ilyen gyarto dobja, rendszere annyit mint az Akra, egyszeruen szamtalanszor le lett merve h a KTM-hez az akra a legerosebb, talan nem veletlen, lasd masodik pont :)
- Ugyanis evekig, meg most is, a KTM gyári gépek mind Akra rendszerrel mentek mindenhol, ezert előnybe vannak a fejlesztésnél és sokat is áldoznak a KTM-re, valamint nem, nem tudod megávásrolni a Karasnánál az Akra dobot KTM-re akciósan, ugyanis KTM-re csak és kizárólag KTM kereskedés ad el dobot,rendszert, így van a KTM és az Akra közti szerződésben!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: lc4 kipuffogórendszer
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 03, 18:34 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
Mcemru írta:
TOM írta:
Utánanéztem,és kiderült,hogy a szóbanforgó elem a kipuff. rendszerben nem katalizátor,nem is hangtompító,hanem ez gyárilag egy tűzfogó idom és minimálisat vesz le a teljesítményből egy nyitott rendszerhez képest...(KTM ÓCSA)Na majd meglátjuk ha felkerül a nyitott rendster...A puding próbája az evés...TOM(lc4 supermoto)


TOM

biztos leirtak mar, de en nem olvasok, ezert leirom
nekem 2004-es LC4 SM van, 2 lehetoseg van, ami jo es a legjobb.
Az egyik az Akra LC4 SM hátsódob, ez olyan +2 ló meg jó hang, gyari leömlő és közösítőcsőhöz való, vigyázz a felrakassál csak szakemberrel v látott mar ilyet mert lehet szívni sokat!
a még jobb lehetőség, és ez csak így van, nem erdemes berhelni, a komplett Akra rendszer! igaz ez kint is 1000 euro, ebayen is nagyon draga a hasznalt, 600-700 altalaban!
ebbol van ketfele leömlővel, Keihinhez (SMC féle) és normál LC4 Mikuni karbihoz
ha tudok egy jó használtat lőni az én hátsódob Akrám eladó lesz, mert az Akra rendszer és a külön hátsódob nem kompatibilis!!!


Kihagytad a gyári Supermoto és SXC dobokat, olyat használtan már elég barátságos áron lehet kapni és azokkal is jól szól és jól megy a gép.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: lc4 kipuffogórendszer
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 03, 22:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 19, 9:00
Hozzászólások: 651
Tartózkodási hely: Budapest
gencsydani írta:

Kihagytad a gyári Supermoto és SXC dobokat, olyat használtan már elég barátságos áron lehet kapni és azokkal is jól szól és jól megy a gép.


igen, azok is, főkent a supermoto dob, csak az mar ujonnan nixta, de persze hasznaltban meg elofordul (erdekes de nem tul nagy szamban, ebayen is inkabb akra van mint ez a gyari ktm)
szoval ha nem akra dob, akkor ha az osszes tobbi kozul kene valasztani ez a ktm supermoto dob


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 04, 10:25 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
Nem tudom, de nekem a supermoto dob már túl hangosnak tűnt és nem is "E" jelű.
Az SXC viszont nagyon szépen szól...

SZVSZ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 05, 18:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Az én Finsteremnek is nagyon jó a hangja,de két óra mocizás után már zavarni kezd,mert rohadt hangos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség