KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 máj. 01, 6:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Milyen motor olajat használtok????
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 25, 13:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Golndolom sok embert foglalkoztat ez a téma.

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 25, 13:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Adott egy Exc 525, nyáron 15w50 télen 10w40-es Motul 300V-t használok. Egyik ktm szerviz szerint nagyon nagyon rosszúl döntöttem ezzel az ester alapú olajjal. Ez kifejezetten káros a motornak/szerintük/
A ktm oldala is elég érdekes dolgokat ir,minden 4t ktm-be motorex power synt 10w50 az Exc 525-be meg félszintetikus top speed 15w50.
Ti mit használtok?

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 25, 17:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 nov. 16, 21:45
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
használd inkább a motorexet...vagy FUCHS Silcoline racing 10-50 észterszintetikust..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 25, 18:03 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
Szokecigany írta:
Adott egy Exc 525, nyáron 15w50 télen 10w40-es Motul 300V-t használok. Egyik ktm szerviz szerint nagyon nagyon rosszúl döntöttem ezzel az ester alapú olajjal. Ez kifejezetten káros a motornak/szerintük/
A ktm oldala is elég érdekes dolgokat ir,minden 4t ktm-be motorex power synt 10w50 az Exc 525-be meg félszintetikus top speed 15w50.
Ti mit használtok?


Télen Castrol ActEvo 5W-40, nyáron Castrol R4 Superbike 10W-50 vagy Motorex Cross Power 10W-50 (melyiket sikerül olcsóbban szerezni). Mondjuk ez LC4 nem EXC.

Amúgy ár tekintetében mindenképpen jobban jársz, ha Motorexet használsz, ezek a Motul-ok nem éppen olcsó cuccok...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 25, 19:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 nov. 16, 21:45
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Dani. nem hívott polya. állítólag nem jutott le szegedre mert elszakadt a lánc:))

viszont a héten megyek Pestre...megvegyem a cuccost?? ha tudsz beszélj már össze polyával és küldj egy emailt.

ha szerdán megyek ,kedden megveszem és pesten átvehetitek.

üdv:Gabesz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 25, 19:41 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
Gabesz írta:
Dani. nem hívott polya. állítólag nem jutott le szegedre mert elszakadt a lánc:))

viszont a héten megyek Pestre...megvegyem a cuccost?? ha tudsz beszélj már össze polyával és küldj egy emailt.

ha szerdán megyek ,kedden megveszem és pesten átvehetitek.

üdv:Gabesz


Ennek hírét én is hallottam! :D
Nekem mindenképpen kell, bár a szerda az érdekes lesz, de majd megoldjuk valahogy...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 25, 22:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
gencsydani írta:
Szokecigany írta:
Adott egy Exc 525, nyáron 15w50 télen 10w40-es Motul 300V-t használok. Egyik ktm szerviz szerint nagyon nagyon rosszúl döntöttem ezzel az ester alapú olajjal. Ez kifejezetten káros a motornak/szerintük/
A ktm oldala is elég érdekes dolgokat ir,minden 4t ktm-be motorex power synt 10w50 az Exc 525-be meg félszintetikus top speed 15w50.
Ti mit használtok?


Télen Castrol ActEvo 5W-40, nyáron Castrol R4 Superbike 10W-50 vagy Motorex Cross Power 10W-50 (melyiket sikerül olcsóbban szerezni). Mondjuk ez LC4 nem EXC.

Amúgy ár tekintetében mindenképpen jobban jársz, ha Motorexet használsz, ezek a Motul-ok nem éppen olcsó cuccok...




Én elég olcsón jutuk mindhárom olajhoz. /R4,300V,Motorex/ Lehet,hogy áttérek az R4-re az megkapom 2000ft-ért. :)

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 25, 22:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Gabesz írta:
használd inkább a motorexet...vagy FUCHS Silcoline racing 10-50 észterszintetikust..


Te ezt a Silkolene Pro 4 Plus 10W-50 használod?

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 25, 23:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 nov. 16, 21:45
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
használtam! míg megvolt a motor.... és kurvajó olaj,igaz nem a legolcsóbb. sokan ezt használják az ismerősök közül és mindenkinél bevállt. amúgy kava gyári olaja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 9:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 máj. 14, 16:34
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Repsol Moto Racing 4T 10W50
volt amikor 1900,-/L-ért volt akciós.

(Teljesen szintetikus, a HONDA RACING-gel közösen kifejlesztett motorolaj négyütemű motorkerékpárokhoz.Használata különösen ajánlott versenykörülmények között használt motorokhoz.)

_________________
2005' 450EXC, 2006' MXU300


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 11:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2007 jan. 05, 13:56
Hozzászólások: 15
A Rerpsol racing 4T 10w50 minőségben és árban is jó(bár én csak LC4-hez használtam ja és a 2T-t rmx 250-hez) A legfontosabb az előirt viszkozitás és az olajcsereperiódus betartása!-és nemcsak szerintem-


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 14:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 jan. 08, 18:59
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: É-K
MCSABA írta:
A Rerpsol racing 4T 10w50 minőségben és árban is jó(bár én csak LC4-hez használtam ja és a 2T-t rmx 250-hez) A legfontosabb az előirt viszkozitás és az olajcsereperiódus betartása!-és nemcsak szerintem-


Én is ezt a repsolt használom a 450exc-be amennyire meg tudom állapítani semmi különbség nincs a motorexhez képest. Egyébként is az olajcsereperiódus, biztonsági okokbólk és a szervízhálózat szerződése miatt többszörösére van biztosítva, ezért sztem nem is tudjuk mennyit bírhatnak ki ezek az olajok de biztos jóval többet.

Ha jólemlékszem az én mocim gyári használatiában nem is Motorex van írva hanem Shell, a magyar fordításban meg kifejezetten csak a Motorexet ajánlják.

Lehet hülye vagyok de én akkor szoktam olajat cserélni mikor rá kell tölteni 1dl-t. Akkor még megyek 1 túrát és utánna cserélem le.Kb. 35-45üó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 15:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 máj. 14, 16:34
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
nekem több szerelő is a max. 20 üzemóránkénti cserét
javasolta a 450 exc-be.

_________________
2005' 450EXC, 2006' MXU300


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 17:14 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Régen Shell volt a "pártoló", de amikor 2001-ben az első gépet megvettem már Motorexet lehetett a kereskedésekben kapni.

Saját tapasztalatom LC8-cal.
Kipróbáltam a MOL über-olaját. Fullszint, 10w-60, minden tekintetben megfelel a motor követelményeinek.
Eredmény: az átlagosan 2dl/1000km-es olajfogyasztás felére/harmadára csökkent, de 4000 km után már keményebben kellett a váltót kapcsolnom, akadozósabb volt és a blokk is kissé hangosabbnak tűnt vele.
Szerintem gyorsabban használódott el mint a Motorex.

Szóval nem mindegy, hogy mit használsz, legalábbis a nagyobb olajcsere-periódusú utcai vasakon. Bár gondolom hasonlóképpen a versenygépeknél sem, csak kevésbé van kihasználva a vas teljesítménye és kevésbé veszitek észre az ilyen jeleket. :)

A blokkom 60e km-nél még olyan volt belülről, (HF teteje), hogy enni lehetett volna belőle, semmi koksz/kosz/feketeség. Mintha gyári lenne.
Ez alapján én maradok a Motorexnél... :)


Szepy


mocsi írta:
MCSABA írta:
A Rerpsol racing 4T 10w50 minőségben és árban is jó(bár én csak LC4-hez használtam ja és a 2T-t rmx 250-hez) A legfontosabb az előirt viszkozitás és az olajcsereperiódus betartása!-és nemcsak szerintem-


Én is ezt a repsolt használom a 450exc-be amennyire meg tudom állapítani semmi különbség nincs a motorexhez képest. Egyébként is az olajcsereperiódus, biztonsági okokbólk és a szervízhálózat szerződése miatt többszörösére van biztosítva, ezért sztem nem is tudjuk mennyit bírhatnak ki ezek az olajok de biztos jóval többet.

Ha jólemlékszem az én mocim gyári használatiában nem is Motorex van írva hanem Shell, a magyar fordításban meg kifejezetten csak a Motorexet ajánlják.

Lehet hülye vagyok de én akkor szoktam olajat cserélni mikor rá kell tölteni 1dl-t. Akkor még megyek 1 túrát és utánna cserélem le.Kb. 35-45üó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 17:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 jan. 08, 18:59
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: É-K
Hetyo írta:
nekem több szerelő is a max. 20 üzemóránkénti cserét
javasolta a 450 exc-be.


Lehet, hogy nem kellett volna leírni, hogy én duplázom a gyár álltal leírt olajperiodot NEM SZERETNÉK ELTÉRÍTENI SENKIT A GYÁRI KARBANTARTÁSTÓL
Viszont sajnos nem hiszek azoknak a szakiknak akik érdekeltek abban, hogy minél többször cseréljem le az olajat nem kevés pénzért.

Persze abból még nem volt soha baj, ha valaki 20 óránként cserél olajat, úgyhogy eddig a gyári adatnál a pont.
Ha meg az én olajcserém miatt szarik be a gépem az 2 pont a gyárnak.


Az meg egyszerűen felháborító mikor a haverom új motorja 1 olajcsere után /Repsol 10W50/ visszavitte, hogy beleköltözött a csörgőkígyó. Azt mondták neki, hogy semmisem garanciális a javításból mert nem motorexet rakott bele. Amikor széthúzták és látták, hogy a főtengely fogaskereke el van repedve nagykegyesen állták a fogaskereket és levettek róla harminc valamennyi javítási költséget. A moci nem KTM-volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 17:51 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Úgy tudtam csak az olaj előírt minőségét (viszkozitás, teljesítményszint) vizsgálhatják, az ajánlott típust azonos vagy jobb minőségűvel lehet helyettesíteni...

Szepy

mocsi írta:
Hetyo írta:
nekem több szerelő is a max. 20 üzemóránkénti cserét
javasolta a 450 exc-be.


Lehet, hogy nem kellett volna leírni, hogy én duplázom a gyár álltal leírt olajperiodot NEM SZERETNÉK ELTÉRÍTENI SENKIT A GYÁRI KARBANTARTÁSTÓL
Viszont sajnos nem hiszek azoknak a szakiknak akik érdekeltek abban, hogy minél többször cseréljem le az olajat nem kevés pénzért.

Persze abból még nem volt soha baj, ha valaki 20 óránként cserél olajat, úgyhogy eddig a gyári adatnál a pont.
Ha meg az én olajcserém miatt szarik be a gépem az 2 pont a gyárnak.


Az meg egyszerűen felháborító mikor a haverom új motorja 1 olajcsere után /Repsol 10W50/ visszavitte, hogy beleköltözött a csörgőkígyó. Azt mondták neki, hogy semmisem garanciális a javításból mert nem motorexet rakott bele. Amikor széthúzták és látták, hogy a főtengely fogaskereke el van repedve nagykegyesen állták a fogaskereket és levettek róla harminc valamennyi javítási költséget. A moci nem KTM-volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 18:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Erről a 20w60-as Ktm motorex csodárol mi a véleményetek?

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 18:23 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Versenyzel?
Egyszer beszélgettünk róla valakivel, az mondta, hogy utcai gépekbe, utcai használathoz nem ajánlja, mert a magassabb viszkozitás miatt hidegen rosszabb a kenése a 10W-re tervezett blokkokban - de a versenykörülményeket jobban viseli.

Szepy

Szokecigany írta:
Erről a 20w60-as Ktm motorex csodárol mi a véleményetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 18:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
KTMSzepy írta:
Versenyzel?
Egyszer beszélgettünk róla valakivel, az mondta, hogy utcai gépekbe, utcai használathoz nem ajánlja, mert a magassabb viszkozitás miatt hidegen rosszabb a kenése a 10W-re tervezett blokkokban - de a versenykörülményeket jobban viseli.

Szepy

Szokecigany írta:
Erről a 20w60-as Ktm motorex csodárol mi a véleményetek?



Nem versenyzem,csak hobbi. Normál esetben heti egy alkalommal egész nap megy a motor,nincs sok hideg inditás.

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 18:34 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
Hali!

Beidézek egy Index-es hozzászólást Stunt mestertől:
Az olajak keverhetőségéről kérdeztem anno, lényeg az, hogy ezeket lehet keverni.
Az én tapasztalatom az, hogy mindhárom Motorexet használtam már, de kiba... nehéz eltalálni az üreset, menet közben egyes és kettes között nekem annál könnyebb... :)
LC4-be a Shell fullszintetikus mkp olajat használtam, most nem ugrik be a neve, azon könnyen üresbe raktam, de az drágább is volt.

Az általánosan elfogadott olaj az LC4-esekbe és a 4T Racing blokkokba is a Motorex Power Synt 4T 10W50-es. Nyáron, nagy melegben és ha valaki nagyon keményen hajtja a motort, akkor a 10W60-as jobb választás.

A 20W60-as egy speciálisan a 4T Racing blokkokhoz fejlesztett (adalékolt) olaj, amely kopott(abb) motorok esetén is lehetővé teszi a nagy terhelést mindenféle egyéb követlkezmények nélkül (pl. melegen is megfelelő kenőfilm olajnyomás) Hátránya a hidegen, 10 fok alatti hőmérsékletnél kicsit nehezebben induló a motor, pláne a berúgós (SX) modellek.
Én normál hobbiendúrózáshoz a 10W50-es Power Synt-et ajánlom.
Egyébként, ha már itt járunk az LC4 és a 4T Racing blokkok is elég speciálisak kenés szempontból, mert a szó hagyományos értelemében vett olajnyomás nincs bennük, egyes részek szóróolajozást kapnak, mások olajfürdőben vannak, a két pumpa csak szív és a kenési helyre szállítja az olajat. A csapágyak pedig görgős vagy golyósok, nem siklócsapágyak. Ezért a kenőolaj viszkozitása nem annyira lényeges, mint egy siklócsapágyas motornál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 18:35 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
...ja és még ezt is írta:

Ha 50-70 üzemóra alatt van benne, akkor én 10W50-est használnék, ha felette akkor 20W60-ast.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 26, 18:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
kope68 írta:
...ja és még ezt is írta:

Ha 50-70 üzemóra alatt van benne, akkor én 10W50-est használnék, ha felette akkor 20W60-ast.


Ezt olvastam én is :)

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 01, 19:52 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 24, 15:39
Hozzászólások: 184
Tartózkodási hely: állandóan váltotó
A kétütemű motorokban hány üzemóránként kell váltóolajat cserélni???
6-10-15-20???

_________________
Grind your mind forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 01, 21:26 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
Laca 13 írta:
A kétütemű motorokban hány üzemóránként kell váltóolajat cserélni???
6-10-15-20???


Az enyémre 4000 km-t írt a manual, utcán az jó is volt, de terepre "kicsit" talán túlzás. Asszem vbandi írta/mondta egyszer, hogy a junior kupás SX-ekben 10 v. 15 üó-ként (nem emlékszem pontosan) cserélik. Esetleg kérdezd meg tőle, ő biztosan tud valami pontosabbat mondani.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 02, 16:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Kipróbálom a 20w50-es Agip-ot,fullsynt, ráadásul elég olcsón kaptam. Lassan úgyis jönnek a jöidők,igy nem lesz azzal gond.

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 06, 19:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Azthiszem mindenkinek megvan a maga véleménye az olajok terén.(én például csak MOTUL olajat használok...)De egy biztos:csak szaküzletben szabad olajat vásárolni véleményem szerint.Elég sok durva sztorit hallottam a Tescoban vagy mondjuk a Metroban vásárolt-egyébként ugyanolyan flakonnal és matricával ellátott-akciós olajokról...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 06, 20:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
TOM írta:
Azthiszem mindenkinek megvan a maga véleménye az olajok terén.(én például csak MOTUL olajat használok...)De egy biztos:csak szaküzletben szabad olajat vásárolni véleményem szerint.Elég sok durva sztorit hallottam a Tescoban vagy mondjuk a Metroban vásárolt-egyébként ugyanolyan flakonnal és matricával ellátott-akciós olajokról...


Gsxr-ben új kora óta én is motult használok,ktm-ben eleinte motorex,motul most meg agip. Ezzel érezhetően jobb lett a váltó,igaz kicsit tovább melegitem mint motullal,de ennyi belefér,ráadásul sokkal olcsóbb.

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 06, 21:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Most milyen gépe(id) vannak?(nekem lc4sm)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 08, 15:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
TOM írta:
Most milyen gépe(id) vannak?(nekem lc4sm)


Ezt tőlem kérded?

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 08, 22:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Igen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 09, 23:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 okt. 11, 9:49
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Csongrád megye
TOM írta:
Igen.


2005 exc 525 gsxr 1000

_________________
06-20-544-4503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 19:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Elég ütős párosítás.Akkor megvan a legjobb játékod mind terepre,mind aszfaltra.Melyik a komolyabb adrenalinbimba?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 19:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Bocs:nem bimba hanem bomba...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 21:21 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 máj. 19, 15:17
Hozzászólások: 539
Mennyiert es hol erdemes Motorex 10w50 es teleszkopolajat es olajszuroket venni itthon?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 21:39 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
nilrem írta:
Mennyiert es hol erdemes Motorex 10w50 es teleszkopolajat es olajszuroket venni itthon?


Motorolajat meg szűrőket sztem megveheted a Tibinél, a gépkönyvben benne van a pontos mennyiség.
Telóolaj meg csak literes kiszerelésben van, nem érdemes megvenni mert ha jól emlékszem csak pár deci kell bele, de lehet hogy tévedek. A szerelőnek szerintem van.

Dani a lexikon, majd megmondja a frankót. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 21:48 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 máj. 19, 15:17
Hozzászólások: 539
kope68 írta:
nilrem írta:
Mennyiert es hol erdemes Motorex 10w50 es teleszkopolajat es olajszuroket venni itthon?


Motorolajat meg szűrőket sztem megveheted a Tibinél, a gépkönyvben benne van a pontos mennyiség.
Telóolaj meg csak literes kiszerelésben van, nem érdemes megvenni mert ha jól emlékszem csak pár deci kell bele, de lehet hogy tévedek. A szerelőnek szerintem van.

Dani a lexikon, majd megmondja a frankót. :-)

vazzal egyutt 2,1 liter a preciz mennyiseg.
Telo olajra azt irja szarankent 830 cm3 a toltesi mennyiseg.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nilrem 2007 márc. 12, 21:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 21:51 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
nilrem írta:
Mennyiert es hol erdemes Motorex 10w50 es teleszkopolajat es olajszuroket venni itthon?


Telóolajból 5-ös kell az LC4 első villájába, innentől kezdve szvsz tökmindegy, milyen márkát teszel bele. A két szárba összesen majdnem elfogy az 1 l (400valamennyi ml száranként - manualban asszem benne van pontosan ez is), szóval nyugodtan megveheted a literes kiszerelést.
Motorolajat meg akármelyik KTM-kereskedésben kapsz, nagyjából hasonló árban adják mindenhol (3000 körül/l) Viszont lehet, hogy a sógoroknál kapsz olcsóbban mondjuk Castrol-t, de ezt meg kell nézni, mert nem vagyok naprakész az ottani árakkal.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 21:51 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
kope68 írta:
Dani a lexikon, majd megmondja a frankót. :-)


Kend meg békaphassa! :P

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 21:55 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 máj. 19, 15:17
Hozzászólások: 539
gencsydani írta:
nilrem írta:
Mennyiert es hol erdemes Motorex 10w50 es teleszkopolajat es olajszuroket venni itthon?


Telóolajból 5-ös kell az LC4 első villájába, innentől kezdve szvsz tökmindegy, milyen márkát teszel bele. A két szárba összesen majdnem elfogy az 1 l (400valamennyi ml száranként - manualban asszem benne van pontosan ez is), szóval nyugodtan megveheted a literes kiszerelést.
Motorolajat meg akármelyik KTM-kereskedésben kapsz, nagyjából hasonló árban adják mindenhol (3000 körül/l) Viszont lehet, hogy a sógoroknál kapsz olcsóbban mondjuk Castrol-t, de ezt meg kell nézni, mert nem vagyok naprakész az ottani árakkal.

magyar forditasban van csak ez a szarankent 830 cm3 az angolban nincs benne, igy neked hiszek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 22:10 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
nilrem írta:
gencsydani írta:
nilrem írta:
Mennyiert es hol erdemes Motorex 10w50 es teleszkopolajat es olajszuroket venni itthon?


Telóolajból 5-ös kell az LC4 első villájába, innentől kezdve szvsz tökmindegy, milyen márkát teszel bele. A két szárba összesen majdnem elfogy az 1 l (400valamennyi ml száranként - manualban asszem benne van pontosan ez is), szóval nyugodtan megveheted a literes kiszerelést.
Motorolajat meg akármelyik KTM-kereskedésben kapsz, nagyjából hasonló árban adják mindenhol (3000 körül/l) Viszont lehet, hogy a sógoroknál kapsz olcsóbban mondjuk Castrol-t, de ezt meg kell nézni, mert nem vagyok naprakész az ottani árakkal.

magyar forditasban van csak ez a szarankent 830 cm3 az angolban nincs benne, igy neked hiszek.


Milyen évjárat a tied?

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 22:19 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
Nem létezik, hogy száranként, úgyhogy én is Dani verziójára szavazok.
2001-es a gép amúgy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 23:17 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
kope68 írta:
Nem létezik, hogy száranként, úgyhogy én is Dani verziójára szavazok.
2001-es a gép amúgy.


A tőled kapott doksi szerint ca. 420 ml kell száranként.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 12, 23:31 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
gencsydani írta:
kope68 írta:
Nem létezik, hogy száranként, úgyhogy én is Dani verziójára szavazok.
2001-es a gép amúgy.


A tőled kapott doksi szerint ca. 420 ml kell száranként.


Látom elakadtatok, segítek:

2x420ml=840ml ami majdnem 830ml -> ergo a 830 a két szárra vonatkozik.

Látjátok, ha kell segítek! :twisted:

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség