KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 máj. 01, 8:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: olaj folyás
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 23, 11:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2007 feb. 26, 21:30
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

lc4 enduroval azt tapasztalom hogy a kipufogó csonknál lévő tömítés (de csak az egyik oldali)átázik valoszínű olajtól. szerintetek mi lehet a probléma? én szelepszár szimeringre gondolok, ez lehetséges? tapasztalt e már valaki ilyet? köszi a segítséget! ak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 24, 21:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2007 jan. 05, 13:56
Hozzászólások: 15
Segíteni nemtudok(sajnos) az enyémmel is ez a gáz,a balosnál olajos.Viszont pont ma vettem észre,hogy nincs meg a felső rögzítő rugó.A pótlása az olajkijutást talán megakadájozza itt ,de attól még a dolog létezik. A sze. szá. szim.-re gondoltam énis,ha megbontanátok érdekelne az eredmény.Köszi(ha én megtudok valamit akkor írok)-bár kipu oldalon inkább nyomás van,hogy itt olaj jöjjön a szimeringnek nagyon sza...nak kell lennie,de inkább nem okoskodom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 25, 10:14 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
MCSABA írta:
Segíteni nemtudok(sajnos) az enyémmel is ez a gáz,a balosnál olajos.Viszont pont ma vettem észre,hogy nincs meg a felső rögzítő rugó.A pótlása az olajkijutást talán megakadájozza itt ,de attól még a dolog létezik. A sze. szá. szim.-re gondoltam énis,ha megbontanátok érdekelne az eredmény.Köszi(ha én megtudok valamit akkor írok)-bár kipu oldalon inkább nyomás van,hogy itt olaj jöjjön a szimeringnek nagyon sza...nak kell lennie,de inkább nem okoskodom.


Lehet, hogy hülyeség, de szelephézag hiánya miatt nem lehet? Mivel nem zár rendesen a szelep, esetleg kinyomhat rajta egy kis benya-olajpárát.

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 25, 20:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2007 jan. 05, 13:56
Hozzászólások: 15
Szelep h. volt.Arra gondolni sem akarok,hogy kopott gyűrűk miatt jut olaj az égéstérbe ,de tartok tőle,ezzel is számolnunk kell.Az enyémet az előző gazdája "sport légszűrővel"használta (most is kiráz a hideg tőle) lehet hogy az tett "jót" neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 26, 9:45 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
MCSABA írta:
Szelep h. volt.Arra gondolni sem akarok,hogy kopott gyűrűk miatt jut olaj az égéstérbe ,de tartok tőle,ezzel is számolnunk kell.Az enyémet az előző gazdája "sport légszűrővel"használta (most is kiráz a hideg tőle) lehet hogy az tett "jót" neki.


Tökéletesen nem tudja lehúzni, egy kicsi mindig marad. Akkor gáz, ha már liter körül kell tölteni bele a két olajcsere között.
A szeleph témához annyit, hogy a szervízben nekem is mondták, csak 3 olajcserénként kell hézagot ellenőrizni. Ehhez képest, már az elején elment. Szóval, mint a példa is mutatja, érdemesebb ellenőrizni, mielőtt szétégnek a szelepek.

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: olaj fojás
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 06, 17:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 szept. 08, 12:50
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Sarkad
Üdv. A kipufogo csonknál a felsö csavar átmegy a szelep házhoz és ha nincs normlisan menet rögzitözve akkor átenged, vagy ha a szelepeknit mebontották és nem jó tömitö pasztát használtok akkor csepeghet. Probábd ki a LOCTITE 5699 szürke színü höálló szilikon tömítö :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség