KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 máj. 01, 12:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 27, 22:47 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
mic71 írta:
Mondjuk igazi kamikaze módjára közlekedik :)))


Mikor Gustafsson-ékkal jöttünk vissza Ócsáról és fejest ugrott a szántásba! :lol: :lol: :lol:

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 júl. 17, 19:24 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Soma, el is felejtettem kérdezni, hogy bevált-e a Prolong. Menyi üó ment bele, mióta benne van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Tapasztalat
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 29, 14:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 aug. 22, 16:23
Hozzászólások: 6
Én használom az lc4-ben a prolongot aminek jotékony hatását nehéz igazolni mivel a mociban 9000km van/2oil csere/ de az biztos hogy minden oil cserénél javallott csökkentett 5% menny adagolni/amugy 5-10% a gyárto ajnlása terhelés függvényében.Az viszont biztos hogy a csereperiodus kitolhato 7500km-re és még akkor sincs diesel fekete szine az oilnak.Valamint életartam növekedés várhato ami valoszinü hogy nem én fogom érezni ill élvezni mert akkor már a fasorba sem lesz a gempa.Amugy ajánlom mindenkinek,föleg annak aki versenyszerüen gyilkolja, de csak rendszeres használattal van értelme ugyanis nem rakodik ki a fém felületen/ellentétben a teflonos társai ugy müködnek/ezálltal oil csere után megszünik a jotékony hatás!
Üdv KRISZLC4


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: tapasztalat
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 04, 10:16 
Sziasztok!

en nem hasznaltam a Prolongot, de ket ismerösöm igen, mindkettönek ugyanaz lett az eredmeny.
Hajtokar csapagy alul pittingesen levalt.
A prolong hatasmechanizmusa olyan, hogy a felületi reteget kemenyiti meg, ami az ismetlödö terhelesek alatt levalik, majd a reszelekek bemennek a dugo es henger köze.
Ezek EXC 400 es 525-ös modellekben voltak. Az 525-ös hamarabb megallt, a 400-as egy hettel kesöbb.
Lehet, hogy jo olyan motorokban, ahol csuszocsapagyas megoldas van, de ott sem hiszem. Egy srac beletette a cbr400-asaba, elkezdett csuszni a kupplungja, ket olajcsere utan sem lett jobb, igy lamellacseret kellett vegeznie.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: prolong
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 04, 14:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Rohadtul vigyázzatok a prolonggal!!Az a reklám,amikor homokot szórnak a szelepekre meg iyesmi...KI az a marha aki elhiszi ezt az őrültséget???Az biztos hogy bármilyen műszaki végzettségű mérnök ezt látván a haját tépdesné...Rövidtávú "csodálatos" javulást okozhat,mint bármilyen más olajadalék,-hiszen ezek a cuccok pont erre jók-de 200-300km után még rosszabb a helyzet mint előtte...Ahhoz meg csak "gratulálni" tudok hogy valaki
így veri át a vevőjét!!!Elég sok ismerősömet átb.. már így.Vett egy gépjárművet korrekekt hanggal aztán 2000-300 km múlva vihette a roncstelepre...Hát ennyit a prolongról...Érdekes, soha semmilyen gyár, vagy szervízmester nem ajánlotta nekem ezt a cuccot!Csak a forgalmazó mondja hogy csodaszer...BAROMSÁG...Ráadásul többet árthat mint amennyit használ, persze hosszútávon.És elég komoly ára is van tudomásom szerint.Hát ennyit a prolongról dióhájban..kicsit elkap a gépszíj amikor korrekt motoros barátaimat akarja egy két "már régóta világhíres amerikai cég"átverni.SZÉGYEN..
Ja, a múltkor el akartak adni nekem olyan tablettát, amitől a motor fogyasztása a felére csökken...HA valaki akar ilyet kúrv..drágán csak szóljon!
Bocs az arroganciáért:TOM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: prolong
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 04, 14:39 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
TOM írta:
Rohadtul vigyázzatok a prolonggal!!Az a reklám,amikor homokot szórnak a szelepekre meg iyesmi...KI az a marha aki elhiszi ezt az őrültséget???Az biztos hogy bármilyen műszaki végzettségű mérnök ezt látván a haját tépdesné...Rövidtávú "csodálatos" javulást okozhat,mint bármilyen más olajadalék,-hiszen ezek a cuccok pont erre jók-de 200-300km után még rosszabb a helyzet mint előtte...Ahhoz meg csak "gratulálni" tudok hogy valaki
így veri át a vevőjét!!!Elég sok ismerősömet átb.. már így.Vett egy gépjárművet korrekekt hanggal aztán 2000-300 km múlva vihette a roncstelepre...Hát ennyit a prolongról...Érdekes, soha semmilyen gyár, vagy szervízmester nem ajánlotta nekem ezt a cuccot!Csak a forgalmazó mondja hogy csodaszer...BAROMSÁG...Ráadásul többet árthat mint amennyit használ, persze hosszútávon.És elég komoly ára is van tudomásom szerint.Hát ennyit a prolongról dióhájban..kicsit elkap a gépszíj amikor korrekt motoros barátaimat akarja egy két "már régóta világhíres amerikai cég"átverni.SZÉGYEN..
Ja, a múltkor el akartak adni nekem olyan tablettát, amitől a motor fogyasztása a felére csökken...HA valaki akar ilyet kúrv..drágán csak szóljon!
Bocs az arroganciáért:TOM


Más kategória ugyan, de anno faterom a Trabantunkba rakott Slick50-et és semmi gondunk nem volt vele (pedig még évekig használtuk a kocsit) attól eltekintve, hogy a nagymértékben lecsökkent súrlódás miatt gyakorlatilag megszűnt a fűtés :D
Az is igaz, hogy az SC-be én se töltenék ilyesmit...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: prolong
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 04, 19:21 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
gencsydani írta:
Más kategória ugyan, de anno faterom a Trabantunkba rakott Slick50-et és semmi gondunk nem volt vele


Én meg ETZ-be és nagyon jót tett neki. Csendesebb lett, kicsivel kevesebbet fogyasztott, csak érdekes látvány volt a bepumpálás utáni pár km járatás a többméteres füstoszloppal. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: prolong
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 04, 19:26 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
faki írta:
gencsydani írta:
Más kategória ugyan, de anno faterom a Trabantunkba rakott Slick50-et és semmi gondunk nem volt vele


Én meg ETZ-be és nagyon jót tett neki. Csendesebb lett, kicsivel kevesebbet fogyasztott, csak érdekes látvány volt a bepumpálás utáni pár km járatás a többméteres füstoszloppal. :)


Ja, a Trabi nálunk is beterítette fehér köddel a fél utcát! :lol:

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 21, 12:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2007 jan. 18, 11:39
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Onga
Srácok.
Nekem van egy haverom aki Husa-val nyomtra majd eladta másiik haveromnak.
Neki a bolondja volt eza prolong, és semmi különös baja nem volt eddig az 550fe-nek. Annyi hogy megfalt 2 gyertyát. Igaz hogy van benne összesen tán 5-6ezer km, és 2004es. Neki sem csúszott a kuplung.
Szóval a távolabbi hatása ismeretlen számomra.
De: sztem ha tisztességes minőségű olajat tesz bele az ember (pölö castrol actevo) és vigyáz rá akkor nem lehet baja, csodaszermentesen sem. Nemtommá ki mondta hogy behúzás, de sztem igaza van. A másik hogy tudjuk hogy ezek a vasak nem 40ezer km-t mennek mire bele kell piszkálni, szóval marhasok pénzért amiből prolongot veszel, inkább összeadod és veszel egy hengerszettet, meg mindent...

áj tink
:idea:

_________________
I don't wanna be an angel, I just wanna be God !!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 23, 19:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2007 jan. 02, 10:39
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem a profi minőségű olaj +rendszeres légszűrőtisztítás ill.szelepállítás mellett nem könnyű megölni a gépet...Na persze nem csak nyélgázon kellene használni...TOM :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség