KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 jún. 17, 16:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 18, 17:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
hetvegen nagyot buliztam a mocimal...sokat dultem fjtetejere alt meg ilyenek...de semmi baj nem volt vele egeszen maig...Ma miutan begyujtotam...nagyon nagy fust jon belole...melegen alapjaratban meg turheto...de nagyob gaznal nagyon nagy a fust:((MI okozza eztet???????????????????????????HELPPPP!!!koszonom.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 19, 20:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
Hali.egyszer nrkem is volt egy ijen bulis napom egy 640lc4 el,nállam feltolta az olajat a kartelcsövön a légszürőbe és onnan szivogatta ettől füstölt,prüszkölt,takaritottam mostam és jólett.te próbáltad már?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 20, 7:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
Hali.egyszer nrkem is volt egy ijen bulis napom egy 640lc4 el,nállam feltolta az olajat a kartelcsövön a légszürőbe és onnan szivogatta ettől füstölt,prüszkölt,takaritottam mostam és jólett.te próbáltad már?



koszia atanacsot.éni valami ilyesmire gondoltam.......levetem a karbulatort es tiszta volt meg a szuro is turheto volt.......De az nincs kizarva hogy az alvaz belselyebol nem szivhasa a karter bol kifolyt olajat..mert ugyanis oda van bekotve.....De ma szetszedem alaposan es meglatjuk mi baja...........megegygszer koszi.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 20, 22:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
na mik a hirek?mire jutottál az olajjal?épp ma láttam ojan dugót ami rákenödött az olajlehuzo gyürüre,ettölis enni szokta az olajat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 21, 9:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
hali... hat szet szedtem a karbit,kimostam a szurot atmostam mindent...es meg mindig nagyon fustol.....szinte csepeg az olaj a kipufogo oszeteteknel...azt hiszem nagyob baja lehet:((
hat lekelene huzni a hengert rola es megnezni mi is a baj.lehet ma megis teszem..de lote megyek vele egy picit..hatha hejre jon:) ha nem akkor szetkapom min a zseborat:))es meglasuk hogy mi a gond..vagy gyurru vagy szelepszer tomitesek..mas ot nem hiszem hogy lehet......majd beszamolok mire jutottam,,,,,addig is HELLO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 21, 20:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
Ok,kiváncsian várom.elöre is köszi.helló.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 18:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
Ok,kiváncsian várom.elöre is köszi.helló.

Naaa:) megis volnék a mutétel...a motor csavarokra szedve.....dugo,henger,gyuruk...rendben vanak,Szelepek es szelep szimeringek rendben vanak,henger fej pakolas rendben van........Na es most jon a meglepi.........Akkor mi a picsa van vele es miert fustol ha minden oké??Hat ez rejetej egyenlore....de megveszem bele a gyuruket es a szelpszar szimeringeket..ha mar szet van szedve mindegy...es utana mar okosabak leszunk...de ha van valami jo otleted vagy tapasztalatod akkor varom a tanacsodat.......elore is koszonom......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 19:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
Hát ez érdekes!!!!!A gyűrük nem voltak leragadva?????És azt megnézted e hogy mejik kipufogó torok volt olajos,vagy mindkettő???nem fort meg a motor buli közben?mijen olaj volt benne?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 19:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
Hát ez érdekes!!!!!A gyűrük nem voltak leragadva?????És azt megnézted e hogy mejik kipufogó torok volt olajos,vagy mindkettő???nem fort meg a motor buli közben?mijen olaj volt benne?

hat ja nagyon erdekes.....a gyurok nem voltak letapadva.......es mindketo kipufogo torok olajos volt...de az egyik talan egy picit joban......ha felfoztem volna anak mik letek volna a tunetei???ja es szintetikus 10w40 van bene


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 20:14 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Akkor lehet, hogy megvan a bibi. Szerintem a 10W40 olaj vékony bele. Főleg annak tudatában, hogy ez egy régebbi motor. Nem tudom mennyit futott, de szerintem 10W60-t tegyél bele. Nekem a 640-ben mindig az volt. Az 525-re ír a gyár 10W50-et, de abban is 60-as van.
A másik, ami eszembe jutott, az olajszint. Nem volt benne sok az olaj? Mert ha magas a szint, plusz még a kartergáz is sok, akkor felnyomja a karterszellőzőn.
Hajtókart nézted? Egy ismerősömnek akkor kezdte el ezt a füstöléses dolgot, amikor bekrepált a hajtókar. Mondjuk annak hangja is van.

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 20:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009 jan. 09, 3:13
Hozzászólások: 221
Tartózkodási hely: Abádszalók (Tísza-Tó)
patyiterier írta:
KTM írta:
Hát ez érdekes!!!!!A gyűrük nem voltak leragadva?????És azt megnézted e hogy mejik kipufogó torok volt olajos,vagy mindkettő???nem fort meg a motor buli közben?mijen olaj volt benne?

hat ja nagyon erdekes.....a gyurok nem voltak letapadva.......es mindketo kipufogo torok olajos volt...de az egyik talan egy picit joban......ha felfoztem volna anak mik letek volna a tunetei???ja es szintetikus 10w40 van bene


Szia patyiterier..!

Ha megfőzted akkor a blokkon belül szinte minden alkatrész el lilul vagy valamilyen formában eltorzul ..de legjobban a csapszegeken,szelepszárakon valamint a tűgörgők felületein látszik .... :D

A gyűrű vásárlás előtt én elvinném a hengert egy furat mikrométeres vizsgálatra mert így amit olvastam szerintem a hengered hordósodott el amit ha orvosolni akarsz akkor az a győrű neked [-X lesz majd jó ... :001

üdv: ktmzoli

_________________
Csak KTM és kész.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 20:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
ktmzoli írta:
patyiterier írta:
KTM írta:
Hát ez érdekes!!!!!A gyűrük nem voltak leragadva?????És azt megnézted e hogy mejik kipufogó torok volt olajos,vagy mindkettő???nem fort meg a motor buli közben?mijen olaj volt benne?

hat ja nagyon erdekes.....a gyurok nem voltak letapadva.......es mindketo kipufogo torok olajos volt...de az egyik talan egy picit joban......ha felfoztem volna anak mik letek volna a tunetei???ja es szintetikus 10w40 van bene


Szia patyiterier..!

Ha megfőzted akkor a blokkon belül szinte minden alkatrész el lilul vagy valamilyen formában eltorzul ..de legjobban a csapszegeken,szelepszárakon valamint a tűgörgők felületein látszik .... :D

A gyűrű vásárlás előtt én elvinném a hengert egy furat mikrométeres vizsgálatra mert így amit olvastam szerintem a hengered hordósodott el amit ha orvosolni akarsz akkor az a győrű neked [-X lesz majd jó ... :001

üdv: ktmzoli

szia szerencsere deformaciok nincsenek es elszinezodesek sem.....de azt a mereses dolgot megfogadom....a dugo es a henger nagyon szepek es tisztak....de ettol meg lehetnek deformaltak..majd meglatjuk:))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 20:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
igaza van a kollégának,ez nemjó olaj,nagyon felhigul!!!szerintem minimum 10w50 vagy jobb.Nekem 10w50 castrol pover1 volt az lc4 ben,de aztmondják a motorex jobb.olajszintel is egyetértek husabergnél ez rendszeresen gond.hajtókarol nincs tapasztalatom nemis hallottam még ijet.amugy nemhiszem h megfőtt az inkább eltér ettől.És mekkora a gyürü hézag?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 20:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
igaza van a kollégának,ez nemjó olaj,nagyon felhigul!!!szerintem minimum 10w50 vagy jobb.Nekem 10w50 castrol pover1 volt az lc4 ben,de aztmondják a motorex jobb.olajszintel is egyetértek husabergnél ez rendszeresen gond.hajtókarol nincs tapasztalatom nemis hallottam még ijet.amugy nemhiszem h megfőtt az inkább eltér ettől.És mekkora a gyürü hézag?




a gyuru hezakot ugy mérjuk hogy a sima hengerbe bele hejezuk a gyuruket es megmejuk menyi a tavolsag a ket vege kozot??meg ezt nem mertem es menyi az optimalis meret??????


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 21:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
ugy.de én úgy csinálnám hogy mérnék középen meg fönt ahol látod meddig jár föl. ha középen nagyobb akkor hordó!de ez nemszokott ijenre kopni eggy buli alatt.ennek a tipusnak nemtom a méretét,a bergnél 015 még használható ha muszáj,szerintem itt nagyobb a határ. de reméljük nyilatkozik erröl vallaki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 21:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
még anyit hogy a buli elött is ijen olaj volt benne?mióta van meg a motor?előtte nemcsipte az olajat picit sem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 22, 21:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
ugy.de én úgy csinálnám hogy mérnék középen meg fönt ahol látod meddig jár föl. ha középen nagyobb akkor hordó!de ez nemszokott ijenre kopni eggy buli alatt.ennek a tipusnak nemtom a méretét,a bergnél 015 még használható ha muszáj,szerintem itt nagyobb a határ. de reméljük nyilatkozik erröl vallaki.


koszi ismet a tanacsot...de megvarjuk meg a tobséget is:)))most én mentem aludni reggel 6 tol a mutoben voltam a picivel:))))))na pa es szep almokat nektek is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 23, 18:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
még anyit hogy a buli elött is ijen olaj volt benne?mióta van meg a motor?előtte nemcsipte az olajat picit sem?

haromszpr voltam meg csak ki vele....nemreg lett az enyem.....es allitolag nem csipte az olajat....ma megmertem a gyuruk tavolsagat a hengerben..olaj gyuru 3mm kozepso gyuru 2,1mm es a felso 1,5mm de nemtudom ezek meg megfelelnek e?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 23, 20:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
Hali.hát nekem ezek elég rémisztő adatok!olajgyürü+szar olaj=füstölés.a hengerfal szép sima?Kéthejen mértél?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 23, 21:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
Hali.hát nekem ezek elég rémisztő adatok!olajgyürü+szar olaj=füstölés.a hengerfal szép sima?Kéthejen mértél?

három helyen mertem ahogyan tanacsoltad..a henger belselye nagyon szep es sima...szinte kopas nincsen....a dugo ujj nak tunik es a furat is.....talan mar az elozo tulajdonosnak gyurukre nem telet es kopotat tehetet bele....szerintem..mert a dugonak a hengerben gyuruk nelkul..minimalis mozgasa van...szeben beleul......hat akor szerintem ez lesz a gon kopot gyuruk es szar olaj.....beszerzem a holmit es oszerakom....talan harom het mulva csak sajna..mert most levagyok égve:)))de majd utanna jelentkezem feltetlenul.koszonok addig is mindent........Helloooooooooo..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 23, 21:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
Ok.Csak majd vigyázz,mert összerakni nagyobb feladat,sokmindent ellehet baszni!Na pááááá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 29, 9:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
Ok.Csak majd vigyázz,mert összerakni nagyobb feladat,sokmindent ellehet baszni!Na pááááá!

Hello képzeld ujjab fejlemenyek vanak........tegnap kaptam egy infot....hogy mi is lehet a baja fustolesnek.....Majd ingfartot kaptam mikor elolvastam:))Az irta az egyik srac hogy a fustolest a KTM nél soha nem az olaj okozza...ahoz tul jo oszevan rakva hogy ez megtortenhesen...Hanem a nem belevalo gyertya,kikopot tu a karbiban es a rosz keverek beálitas okozhassa ezt,Tul sok anyagot kap es pocsekol afelesleg bekerul a kipufpgoba es ottan oldja a karbont es ez hore fustol de alaposan.................Na én meg csavarokra szet szedtem..............Hat ezz SZIVAS NEM??:))))))


csak most nemtudom erdemes e gyurut es szimeringeket cserelni???Netalan valaki ai tudja a gyuru végei kozoti tavolsagot a hengerben?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 30, 11:36 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Na, én most elvesztettem a fonalat :) Neked egy négyütemű géped van, nem? Akkor a kék füstnek semmi köze a keverékbeállításhoz, a kikopott tűhöz, a gyertyához... Ha sok anyagot kap, akkor feketén füstöl. Ha olajat éget, akkor kékesen. Neked milyen volt?

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 30, 15:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
mic71 írta:
Na, én most elvesztettem a fonalat :) Neked egy négyütemű géped van, nem? Akkor a kék füstnek semmi köze a keverékbeállításhoz, a kikopott tűhöz, a gyertyához... Ha sok anyagot kap, akkor feketén füstöl. Ha olajat éget, akkor kékesen. Neked milyen volt?

Igen 4 utemu a mocim..........Hat ez jo kerdes hogy milyet fustolt....:))azt hiszem feher vagy halvany kék........de s trutyko ami csepeget a kipufogobol az korom feketo volt....................Na most már tenleg nemtudom mi a gond..:)))))))))))))))))))))))))) :m32


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 30, 17:18 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Ha fehér, akkor meg víz került az égéstérbe és valójában gőzölt :) A kipufogókönyököt nézted belülről nem olajos-e?

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 30, 18:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
mic71 írta:
Ha fehér, akkor meg víz került az égéstérbe és valójában gőzölt :) A kipufogókönyököt nézted belülről nem olajos-e?

a kipofogot ma pucoltam...es valami fekete anyag van benne........de azt nem mondanam hogy az olaj.mert azert anyi sok nem volt benne..azaz pucolaskor egy szem sem csepeget ki belole.csk amikor meg jart a motor akkor pruszkolte azt a fekete trutykot....de azt nyomta minden oszeilesztesnel a kipufogon....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 30, 22:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009 jan. 09, 3:13
Hozzászólások: 221
Tartózkodási hely: Abádszalók (Tísza-Tó)
hali.... :D


Nem szutykos neked a tankod legalja mert akkor ez már csak onnan jöhet ,?... :002


ktmzoli

_________________
Csak KTM és kész.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 31, 11:14 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Az a fekete trutyi lehet vízzel kevert korom is, akár. Mondjuk az nem jó hír, mert akkor meg kell keresned, hol jutott be víz a motorba. Hengerfejtömítésnél, vagy van egy repedés a hengerfejen.

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 31, 18:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009 jan. 09, 3:13
Hozzászólások: 221
Tartózkodási hely: Abádszalók (Tísza-Tó)
hali... :D



vagy nem került bele véletlen keverék üzemanyag vagy poénból nem önthettek a haverok a tankba olajat...??



ktmzoli

_________________
Csak KTM és kész.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 02, 22:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
hellló,miujság?mire jutottál a mocival?látom tanácsokat kaptál böven.persze a kérdésre nemválaszol senki(gyürü hézag) :evil:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 05, 9:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
hellló,miujság?mire jutottál a mocival?látom tanácsokat kaptál böven.persze a kérdésre nemválaszol senki(gyürü hézag) :evil:

Hello......hat igen van tanacs dogivel :m12 de a hezagra senki sem valaszol........Csak celzasok vanak....de mar csak par nap es megveszem bele a gyurut es a szimeringet,pakolasokat es utana remelemmar minden oke lesz,mert ha az olaj volt a BIBI akkor ezt ezekkel az ujj cucokal kilehet zarni es marad a karbi es a gyertya problema.hat hamarosan elvalik..JUJ de mar nagyon hianyzik az adrenalain,fuggo lettem :m17 :m9


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 05, 10:58 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
patyiterier írta:
KTM írta:
hellló,miujság?mire jutottál a mocival?látom tanácsokat kaptál böven.persze a kérdésre nemválaszol senki(gyürü hézag) :evil:

Hello......hat igen van tanacs dogivel :m12 de a hezagra senki sem valaszol........Csak celzasok vanak....de mar csak par nap es megveszem bele a gyurut es a szimeringet,pakolasokat es utana remelemmar minden oke lesz,mert ha az olaj volt a BIBI akkor ezt ezekkel az ujj cucokal kilehet zarni es marad a karbi es a gyertya problema.hat hamarosan elvalik..JUJ de mar nagyon hianyzik az adrenalain,fuggo lettem :m17 :m9



Na szóval...

Szia patyiterier!

A gyűrűhézagra egyszerű a válasz: minél kisebb a hézag (melegen), annál jobb a tömítése.
Na persze ez sok mindentől függ.
Egy öreg szaki ismerősöm felmelegíti rezsón a gyűrűt (kb. 1 órán át rajta van a főzőlapon a gyűrű), erre azért van szükség, mert a gyűrűnek is van hőtágulása, és nem is kevés.
Miután kb. 200 °C-ra fel van hevítve a gyűrű, akkor elvileg az összenyomott méretének a hengerátmérőnél átlagosan (!!!) fél milliméterrel kell kisebbnek lennie annál.
Azért átlagosan, mert márkánként, típusonként más és más a hengerfal és a gyűrű anyagösszetétele.

Fekete trutyi:

Karbont felejtsd el szerintem, az egész üzemanyag,- és égésrendszerben nincs karbon.
Ha van, akkor már régen rossz. :D
Tudni kellene, hogy fogy-e a hűtővized, nem buborékol-e a víz, szép-e az olajad (nincs szürkés elszíneződés, nem habzik), illetve hogy mennyire fogy az olaj a blokkból.
Tudni kellene, hogy mennyit egykerekezel, mennyire használod vadul a motort (az LC4-es hajlamos a kartercsövön visszalőni az olajat, ha durrog a motor vagy sokat megy egy keréken).
Szintén jó volna tudni, mekkora fúvókák (na és milyen karburátor) van a motorodon, az is lehet, hogy egyszerűen el van karburálva a motor, és a felesleges benzint kidolgozza a kéménybe.

Végülis nincs sok variáció, vagy víz, vagy olaj, vagy benzin az, ami megjelenhet a kipufogódban, de azt neked kellene megnézni, hogy vizes-e az anyag, olajos, vagy híg, benzinszagú.

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 05, 16:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
pancel írta:
patyiterier írta:
KTM írta:
hellló,miujság?mire jutottál a mocival?látom tanácsokat kaptál böven.persze a kérdésre nemválaszol senki(gyürü hézag) :evil:

Hello......hat igen van tanacs dogivel :m12 de a hezagra senki sem valaszol........Csak celzasok vanak....de mar csak par nap es megveszem bele a gyurut es a szimeringet,pakolasokat es utana remelemmar minden oke lesz,mert ha az olaj volt a BIBI akkor ezt ezekkel az ujj cucokal kilehet zarni es marad a karbi es a gyertya problema.hat hamarosan elvalik..JUJ de mar nagyon hianyzik az adrenalain,fuggo lettem :m17 :m9



Na szóval...

Szia patyiterier!

A gyűrűhézagra egyszerű a válasz: minél kisebb a hézag (melegen), annál jobb a tömítése.
Na persze ez sok mindentől függ.
Egy öreg szaki ismerősöm felmelegíti rezsón a gyűrűt (kb. 1 órán át rajta van a főzőlapon a gyűrű), erre azért van szükség, mert a gyűrűnek is van hőtágulása, és nem is kevés.
Miután kb. 200 °C-ra fel van hevítve a gyűrű, akkor elvileg az összenyomott méretének a hengerátmérőnél átlagosan (!!!) fél milliméterrel kell kisebbnek lennie annál.
Azért átlagosan, mert márkánként, típusonként más és más a hengerfal és a gyűrű anyagösszetétele.

Fekete trutyi:

Karbont felejtsd el szerintem, az egész üzemanyag,- és égésrendszerben nincs karbon.
Ha van, akkor már régen rossz. :D
Tudni kellene, hogy fogy-e a hűtővized, nem buborékol-e a víz, szép-e az olajad (nincs szürkés elszíneződés, nem habzik), illetve hogy mennyire fogy az olaj a blokkból.
Tudni kellene, hogy mennyit egykerekezel, mennyire használod vadul a motort (az LC4-es hajlamos a kartercsövön visszalőni az olajat, ha durrog a motor vagy sokat megy egy keréken).
Szintén jó volna tudni, mekkora fúvókák (na és milyen karburátor) van a motorodon, az is lehet, hogy egyszerűen el van karburálva a motor, és a felesleges benzint kidolgozza a kéménybe.

Végülis nincs sok variáció, vagy víz, vagy olaj, vagy benzin az, ami megjelenhet a kipufogódban, de azt neked kellene megnézni, hogy vizes-e az anyag, olajos, vagy híg, benzinszagú.

Üdv,

pancel

koszonom a jo tanacsot...sok ujjat mondtal most .....jovoheten az unepek alat oszerakom es majd elvalik...de minden esetre kap ujj gyuruket es szelep szimeringeket..na e persze henger fef pakolast...az olaj szep tiszta es a hutofolyadekbol sem hianyzot egy gram sem...de az olaj azert fogyot...de az a kis fogaskerek meleti szimeringre foghato......Még az egykerekezes nem megy...de az oldalan e sa fejetetejen eleg gyakran van:)))kosziiiiiiiiiiiii


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 05, 17:08 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
patyiterier írta:
koszonom a jo tanacsot...sok ujjat mondtal most .....jovoheten az unepek alat oszerakom es majd elvalik...de minden esetre kap ujj gyuruket es szelep szimeringeket..na e persze henger fef pakolast...az olaj szep tiszta es a hutofolyadekbol sem hianyzot egy gram sem...de az olaj azert fogyot...de az a kis fogaskerek meleti szimeringre foghato......Még az egykerekezes nem megy...de az oldalan e sa fejetetejen eleg gyakran van:)))kosziiiiiiiiiiiii


Na igen, előfordul, hogy felkapja az olajat, ha fejtetőn motorozol. :D

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 05, 18:21 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4916
Tartózkodási hely: Csepel City
pancel írta:
Na igen, előfordul, hogy felkapja az olajat, ha fejtetőn motorozol. :D

Üdv,

pancel


Láttunk már ilyet "valahol" :blink:

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 11, 21:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
hali.miujs?rég hallotunk felöled.meglett a motyo.amugy merre motorozol?ország mej részén?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 17, 15:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
hali.miujs?rég hallotunk felöled.meglett a motyo.amugy merre motorozol?ország mej részén?

Sziaaaa Helloooooooo!!!meg vagyok.de sajna adrenalin hianyban szenvedek meg mindig:((Tegnap vegre sikerult megrendelnem a motyokat es a jovohet folyaman meg lesznek es remelem hetvegere osze sikerul raknom....Hat eleég borsos az arra a motyonak ami kell nekem..kb 45 OOO lesz a cuc es meg eben huto folyadek meg olaj nincs benne......Mar nagyon varom hogy neki alhasak opszerakni es kideruljon az hogy mi is volt a baja......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 25, 20:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
hali.miujság,gépelsz már?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 27, 7:54 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
Szia patyiterier!

Nos, utánanéztem a kérdésednek, és a következőképp kell a gyűrűhézagoknak kinéznie:

Hidegen beleteszed a hengerbe a gyűrűket (a tetejétől legalább egy centit told lejjebb, mert ott a kopás már nagyjából akkora, amekkorával számolni kell), és a kompressziógyűrű végei között max. 0,6 mm lehet a hézag, az olajlehúzó gyűrűnek pedig max. 0,8 mm.
Ha ennél nagyobbak a hézagok, akkor már érdemes elgondolkodni a cserén.

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 27, 19:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
hali.miujság,gépelsz már?

Szia igen meg eldegelek:)) de meg a mocim darabokban.........hat ez a kornyek ahol en lakom nagyon szar.mar a harmadik uzletben probalkoztam es mindenut csak igergetek......nemtudtak a gyuruket beszerezni:(( de most egy negyedikben probalkozom........szerdara igertek.hat meglatjuk mi lesz belole..................:((


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 27, 19:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
pancel írta:
Szia patyiterier!

Nos, utánanéztem a kérdésednek, és a következőképp kell a gyűrűhézagoknak kinéznie:

Hidegen beleteszed a hengerbe a gyűrűket (a tetejétől legalább egy centit told lejjebb, mert ott a kopás már nagyjából akkora, amekkorával számolni kell), és a kompressziógyűrű végei között max. 0,6 mm lehet a hézag, az olajlehúzó gyűrűnek pedig max. 0,8 mm.
Ha ennél nagyobbak a hézagok, akkor már érdemes elgondolkodni a cserén.

Üdv,

pancel

Szia nagyon szepen koszonom az infot.......ép a napokban megtalaltam enis ezeket a mereteket......es az en hezakaim 3X anyiak mint aminek kell lenie...gyuru utan szaladgalok de nehezen keritik be az uzletek:((((


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 13, 23:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 20:11
Hozzászólások: 15
szia.miujság a géppel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 1996 cross 620 segitseg kelene!!!!!!!
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 03, 17:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009 márc. 18, 17:31
Hozzászólások: 19
KTM írta:
szia.miujság a géppel?

hello...........eloszor is elnezest mindenkinek hogy igy eltuntem de sok minden tortent azota.......a mocit sikerult akoriban megjavitanom es azota mar ketszer csereltem gyurut rajta es sok minden mast..anyira belejotem hogy mar sok mas ktm mocit is valaltam a barati korombol..es mindet sikerult megjavitanom:)) :yeah :yeah de en tuladtam az enyemen es most jelenéleg egy trial motorom van amit szinten felujitotam.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség