KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 ápr. 16, 11:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: LC4 Adv. 2001, Tripmaster
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 07, 15:01 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Képzeljétek el, meghülyült a Tripmasterem. Ma jöttem haza a Balcsitól, amikor békésen 110 körül motorozva lepillantottam, és észrevettem, hogy fura számokat ír ki sebességként. A legtöbb, amit sikerült elkapnom az 759 volt. Elég gyorsan váltogatva ugrált. Először reméltem, hogy csak a sebességbe hülyült bele, de aztán összevetettem a megtett km-t is a GPS-el, és az sem stimmel: 10 km alatt ~13-14km-t tettem meg a Tripmaster szerint. Mostanában 2 dolog történt a motorral. Az egyik, hogy felszereltem a GPS-t, de azt a lámpa tápjára kötöttem, nem hinném, hogy köze van ehhez. A másik, az új első kerék, ami a mágnes miatt kötődik ide, de szerintem ehhez megintcsak semmi köze. Valaki látott ár ilyesmit?? Mondjuk lassan úgyis meglesz a 45.000km (most egy kicsit gyorsabban :)) és akkor megyek Ócsára megkérdem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 07, 15:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 14:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Baracska
nekünk anno az EXC km órája csinált ilyet pl max sebesség 281km/h. De minden mást jól mért. Hiba oka ismeretlen

_________________
Élsz vagy csak létezel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 07, 16:26 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
Hali!

Sztem túl bagy a hézag az jeladó és vevő között. Állítsd be a hézagot. Dukezoli, mic szerint nálatok is ez lehetett a probléma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 Adv. 2001, Tripmaster
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 07, 17:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
xerxesz írta:
Képzeljétek el, meghülyült a Tripmasterem. Ma jöttem haza a Balcsitól, amikor békésen 110 körül motorozva lepillantottam, és észrevettem, hogy fura számokat ír ki sebességként. A legtöbb, amit sikerült elkapnom az 759 volt. Elég gyorsan váltogatva ugrált. Először reméltem, hogy csak a sebességbe hülyült bele, de aztán összevetettem a megtett km-t is a GPS-el, és az sem stimmel: 10 km alatt ~13-14km-t tettem meg a Tripmaster szerint. Mostanában 2 dolog történt a motorral. Az egyik, hogy felszereltem a GPS-t, de azt a lámpa tápjára kötöttem, nem hinném, hogy köze van ehhez. A másik, az új első kerék, ami a mágnes miatt kötődik ide, de szerintem ehhez megintcsak semmi köze. Valaki látott ár ilyesmit?? Mondjuk lassan úgyis meglesz a 45.000km (most egy kicsit gyorsabban :)) és akkor megyek Ócsára megkérdem.

nekm is volt ilyen az exc-n.350-400 km/ó-val mentem,és ennek megfelelően számolta a megtett utat is.nekem mosás után jött elő,meg most amikor átmentünk a bakonyéren.úgyhogy szerintem az enyém csak simán bázott.nem mostál elötte motort?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 07, 18:43 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
ha csak a max sebességet cseszi el, akkor az azért van, mert beleforgatod a leszabályzás közelébe. Ilyenkor valami jel kerül az elektromos rendszerbe és a max sebességet 300 körülre írja. Nekem mindig 300 lett.

Xerx, szerintem a mágnes és jeladó közötti hézag nagy. Valószínű, hogy a kerékcsere miatt van a változás. Mikor nekem is csinálta, akkor kb 80-ig jól mért és a fölött kezdte el ezt csinálni. Egyenletes tempónál is össze-vissza ugrált a sebesség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 07, 19:54 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
mic71 írta:
kb 80-ig jól mért és a fölött kezdte el ezt csinálni. Egyenletes tempónál is össze-vissza ugrált a sebesség.


Jaja, nekem is ilyesmi van! Na, majd megnézem a hézagot! Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: LC4 Adv. 2001, Tripmaster
HozzászólásElküldve: 2006 máj. 07, 21:32 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
xerxesz írta:
Képzeljétek el, meghülyült a Tripmasterem. Ma jöttem haza a Balcsitól, amikor békésen 110 körül motorozva lepillantottam, és észrevettem, hogy fura számokat ír ki sebességként. A legtöbb, amit sikerült elkapnom az 759 volt. Elég gyorsan váltogatva ugrált. Először reméltem, hogy csak a sebességbe hülyült bele, de aztán összevetettem a megtett km-t is a GPS-el, és az sem stimmel: 10 km alatt ~13-14km-t tettem meg a Tripmaster szerint. Mostanában 2 dolog történt a motorral. Az egyik, hogy felszereltem a GPS-t, de azt a lámpa tápjára kötöttem, nem hinném, hogy köze van ehhez. A másik, az új első kerék, ami a mágnes miatt kötődik ide, de szerintem ehhez megintcsak semmi köze. Valaki látott ár ilyesmit?? Mondjuk lassan úgyis meglesz a 45.000km (most egy kicsit gyorsabban :)) és akkor megyek Ócsára megkérdem.


Nekem is csinált egyszer ilyet még az EXC-n a km-óra, dh szakvéleménye alapján vezetéket+vevőt (egybe van ugye építve) cseréltem, ezzel a probléma meg is lett oldva. Mondjuk hogy mi a bánat kerül 8xxx Ft-ba egy ilyen vackon (1 db relé, ~1,2 m vezeték, 2 db csatlakozó), azt máig nem tudom, de majd úgyis jön Stunt és jól megmagyarázza... :P

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség