KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 ápr. 23, 8:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Motoros öltözéket Asztriából érdemes?
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 19, 12:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 24, 19:29
Hozzászólások: 14
Érdekelne, h milyen motoros cuccokat érdemes Ausztriából vásárolni - ha egyáltalán érdemes. Sokat segítenétek, ha adnátok pár konkrét tippet és infót. Honnan, mit, milyet, mennyiért? :)
Előre is THX

_________________
Zax1231


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 19, 13:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 12:59
Hozzászólások: 42
Én mint "zöldfülű" onnan csak az AUNERT ismerem. Állítólag amikor nyitott hétvége van (auner oldalán fel van tüntetve minden hónap hanyadikán van ez) mezei emberkék is bemehetnek és ami akciós az jó áron van. Ami viszont nem akciós az szerintem marha drága. A katalógusukban egyáltalán nem olyan barátságosak az árak. SŐT! Dunakeszin van egy kis auner bolt. Namármost, ők onnan rendelnek mindent. Raktáron semmi nincs, kezedbe nyomják a katalógust (ami otthon is van) és rendelhetsz. A pláne, hogy 280-ért váltják az eurot... Na ekkor adtam vissza a könyvet és jöttem ki. Az amúgy se olcsó cucc ekkor mégdrágábbá válik.
Én erről tudok csak Osztrákiából, de biztos lesznek itt "öreg rókák" a szakmából akik tájékozottabbak... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 19, 14:01 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Ami az én benyomásom:

Régen ugye MWST vissza + olcsó ruhák - akkor még megérte.
Akkoriban itthon még csak a drága, neves ruhákat lehetett megvenni, ill. a kevésbé minőségi ruhákat is csak nagyon drágán, ráadásul választék alig volt.

Most már itthon is kapható rengeteg "budget" márka, pl. a Dainese kint sem olcsóbb mint itthon, de a Louisos Vanucci sem egy Dainese minőség.

Ami még szólhat a kinti vásárlás mellett, hogy nagyobb a választék és ha kifogsz egy akciót, akkor tényleg jó áron megvehetsz dolgokat. Az akciók itthon még nem gyakoriak, de ha úgy mész ki, hogy csak az akció miatt, az nagyon lutri. Ott sincs kolbászból a kerítés, ami használható, azt ritkán akciózzák le. Tehát leginkább valószerűtlen méret/színkombinációkban kaphatsz akciókban holmikat, mint pl. 60-as flitteres rózsaszín bőrruha, amire "valami" miatt kicsi a kereslet. :)

Nekem anno a csizma kizárásos alapon onnan jött (itthon nevetséges, de 2004-ben nem lehetett kapni valódi 47-es csizmát), Aunerből, de mást nem nagyon tudnék felemlíteni. Ja, meg ha már kint jártam a kesztyűt is ott vettem, mert normális tenyér+tenyérél védelemmel ellátott bőrkesztyűt máshol nem láttam.

"Csak úgy" nagy lutri kimenni vásárolni, ha többen összeálltok, azzal lehet az utazási költségen spórolni, de amúgy szerintem általában nem éri meg. Specifikusan persze lehetnek olyan dolgok, amiket itthon egyszerűen nem lehet megvenni, de általánosságban szinte minden árkategória képviselve van már itthon is és a választék is egyre jobb.

Szepy

s8audi írta:
Én mint "zöldfülű" onnan csak az AUNERT ismerem. Állítólag amikor nyitott hétvége van (auner oldalán fel van tüntetve minden hónap hanyadikán van ez) mezei emberkék is bemehetnek és ami akciós az jó áron van. Ami viszont nem akciós az szerintem marha drága. A katalógusukban egyáltalán nem olyan barátságosak az árak. SŐT! Dunakeszin van egy kis auner bolt. Namármost, ők onnan rendelnek mindent. Raktáron semmi nincs, kezedbe nyomják a katalógust (ami otthon is van) és rendelhetsz. A pláne, hogy 280-ért váltják az eurot... Na ekkor adtam vissza a könyvet és jöttem ki. Az amúgy se olcsó cucc ekkor mégdrágábbá válik.
Én erről tudok csak Osztrákiából, de biztos lesznek itt "öreg rókák" a szakmából akik tájékozottabbak... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 19, 18:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 nov. 16, 21:45
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
pl: mi tavaj kiugrottunk nézelődni Bécsbe. Beszédültünk az aunerhez. sok kacat volt viszont mindenből volt méret.Kb ugyanannyiért mint idehaza. Viszont a haver nézegetett egy alpinstar tec 8 csimmát... asszem 350 euróér vesztegették. most idehaza 80 rugó. a lényeg.. találtunk rajta egy kb borsónyi légyszart!! festékhiba vagy mi...:) a haverom odavitte a pénztárhoz és kapcsiból azt mondták rá ,hogy bocs ez selejt..és viheti 200 euróért!! úgyhogy lehet trükközni!! másképp nem éri meg ott vásárolni...

azért van másik példa is!! tovább mentünk két háztömbel...ott volt egy Arai sisaklerakat... találtunk egy csávót ..vmi raktárost. addig addig ,hogy megmutatta a sisakokat ... kinéztük az ARAI VX pro 2-t!!állat!! 550 euró idehaza a fehér!! ott meg volt az összes színben és méretben...!! rákérdeztünk,hogy mégis nem e lehetne kettőt venni??? hááát és ideadta a raktáros 275 euróért darabját...

örültünk mint a hülyegyerek a vidámparkba!!

szóval lehet azért szerencséd ha kimégy ....de kicsi rá az esély..

viszont van egy haver aki hord be mindenféle motoros cuccot és alkatrészt usából...írjál neki emailt ,hogy mit akarsz....madeinhungary@yahoo.com igen olcsón adja a motyókat!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 19, 20:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Ha a piac hétvégén mész ki az Aunerba,akkor lehet kifogni olcsón cuccokat.Főleg bukót meg csizmát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 20, 7:43 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 máj. 19, 15:17
Hozzászólások: 539
Gyori Aunerben emberi aron valtjak az eurot. Sot gyakran egy nappal elobb mar akcio van, mint az osztrakban. Akkor nagy a valasztek is. Ha rendelsz valamit azt pontosan precizen meghozzak. Sajnos mas a tapasztalatom mas boltokkal...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 20, 10:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 24, 19:29
Hozzászólások: 14
Kb. 4-en mennénk ki autóval. Az igazság az, h nem az én ötletem volt ez. Sőt nem is szeretnék venni semmit :) Viszont az értelmi szerzők meg vannak róla győződve, h ott fele annyiba kerül minden. Én különösebben nem vok képben, de ezért is nyitottam ezt a topikot, h majd ti megmondjátok. A leírtak alapján úgy tűnik nem annyira éri meg kimenni csak úgy "humbukra". Esetleg más vélemény, tapasztalat?

_________________
Zax1231


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 20, 11:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
nilrem írta:
Gyori Aunerben emberi aron valtjak az eurot. Sot gyakran egy nappal elobb mar akcio van, mint az osztrakban. Akkor nagy a valasztek is. Ha rendelsz valamit azt pontosan precizen meghozzak. Sajnos mas a tapasztalatom mas boltokkal...


Pontosan meghozzák???????? Te melyik boltba voltál,mert én csak egyről tudok,de az minden csak nem pontos!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 28, 7:45 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 máj. 19, 15:17
Hozzászólások: 539
Jimmy írta:
nilrem írta:
Gyori Aunerben emberi aron valtjak az eurot. Sot gyakran egy nappal elobb mar akcio van, mint az osztrakban. Akkor nagy a valasztek is. Ha rendelsz valamit azt pontosan precizen meghozzak. Sajnos mas a tapasztalatom mas boltokkal...


Pontosan meghozzák???????? Te melyik boltba voltál,mert én csak egyről tudok,de az minden csak nem pontos!!!

Veszpremi uton az autoplaza. Nekem eddig 100%-os a customer service ott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 28, 8:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
nilrem írta:
Jimmy írta:
nilrem írta:
Gyori Aunerben emberi aron valtjak az eurot. Sot gyakran egy nappal elobb mar akcio van, mint az osztrakban. Akkor nagy a valasztek is. Ha rendelsz valamit azt pontosan precizen meghozzak. Sajnos mas a tapasztalatom mas boltokkal...


Pontosan meghozzák???????? Te melyik boltba voltál,mert én csak egyről tudok,de az minden csak nem pontos!!!

Veszpremi uton az autoplaza. Nekem eddig 100%-os a customer service ott.


Ugyanarról a boltról beszélünk,csak másképp!!!! Akkor lehet hogy én nem vagyok nekik szimpatikus?????


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 02, 22:48 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 jan. 20, 19:11
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Pécs
A következő tapasztalatot szeretném megosztani veletek:

Ugyan nem közvetlen Ausztriából, hanem a Pécsi márkakereskedőnél rendeltem egy 2008-as Rallye kabátot 3XL-es méretben.
Több hónapos várakozás után végre megérkezett, ami nem a kereskedő hibája volt, de sajnos kicsi lett, még a legnagyobb gyártott méret is.
Most hétvégén Győrben beszélgettem a Varga Ákossal /Alma/, ő is azt mondta hogy ennek a szériának a méretezését sajnos elcseszték.
Ő is ilyen kabátban indult volna a Dakaron, és mivel hasonló alkatunk van, így értelemszerűen neki is kicsi volt!
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 márc. 24, 7:50 
Offline
Királyfi
Királyfi
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 15:53
Hozzászólások: 1705
Tartózkodási hely: Ahol csak kell, de főképp Veszprém
colos írta:
A következő tapasztalatot szeretném megosztani veletek:

Ugyan nem közvetlen Ausztriából, hanem a Pécsi márkakereskedőnél rendeltem egy 2008-as Rallye kabátot 3XL-es méretben.
Több hónapos várakozás után végre megérkezett, ami nem a kereskedő hibája volt, de sajnos kicsi lett, még a legnagyobb gyártott méret is.
Most hétvégén Győrben beszélgettem a Varga Ákossal /Alma/, ő is azt mondta hogy ennek a szériának a méretezését sajnos elcseszték.
Ő is ilyen kabátban indult volna a Dakaron, és mivel hasonló alkatunk van, így értelemszerűen neki is kicsi volt!
Kép


Pedig bitang jól néz ki az a kabát! :!:

_________________
Sok van mi csodálatosabb az embernél !
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség