KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Motorozás a zöldben - muszáj megutáltatnunk magunkat?
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 21, 13:56 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Sziasztok!

Kíváncsi vagyok a fórumozók véleményére a dologról. Előre közlöm, hogy valszeg elég komoly véleménykülönbségek adódnak - éppen emiatt szeretném, ha ezt meg tudnánk beszélni.
Hol/mikor/milyen motorral motorozunk?
Hallottatok az új kezdeményezésekről, amik azt szándékoznak segíteni, hogy minél kevesebb kárt okozzanak az arra mászkáló motorosok? Nem erővel, fenyegetéssel, hanem jelzésekkel igyekeznek ezt elérni. Több nemzeti park természetvédelmi/tájvédelmi körzet igyekszik a területén a védett szakaszokat külön megjelölni és erről a neten, vagy máshogyan elérhető térképet rajzolni. Ha ezeket tiszteletben tartjuk és ezt ők is érzékelik több az esélyünk, hogy még jövőre is lesz hol motoroznunk. Vagy az lesz mint most a Bakonyban - gyakorlatilag kerek-perec kitiltották a motorosokat szinte az egész területéről... :(

Szepy


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KTMSzepy 2007 jan. 29, 18:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Motorozás a zöldben - muszáj megutáltanunk magunkat?
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 21, 15:58 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
KTMSzepy írta:
Hol/mikor/milyen motorral motorozunk?


Megmondom őszintén, 2 dolog van:

1.) Beszari vagyok. Ha a rendőr megállít, leblokkolok, ha jön az ellenőr, remeg a kezem stb. Pedig ált. minde OK.
2.) Nem szeretek másokat szándékosan zavarni/idegesíteni.

Ugyi nem is olyan rég pont én voltam, aki beragadt a szántásba. Mentségemre legyen mondva, hogy úton indultunk, amiből belvíz, majd szopás lett. Én jobb örülnék, ha lenne kijelölt hely, ahol túrni lehet a földet. Akár még pénzért is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 21, 17:44 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Idővel valszeg ez lesz (kijelölt terület pénzért) de remélem minél később. Azért azt is látni kell, hogy a bosszúság jó része a nálunk (mivel náluk már régen nem lehet) állatkodó osztrák/német terepmotorosok miatt van, nem csak hazai egyedek vannak.
Elindult egy kezdeményezés, nagyon normálisan állnak a dolgohoz (igaz eléggé távol vannak), velük érdemes felvenni a kapcsolatot és beszélgetni.

http://www.nimfea.hu

Azt tudni kell, hogy alaptétel, hogy a terep (kivéve a zárt krosszpályákat) közútnak minősül, ergo ugyanúgy vizsgázott,, rendszámos, forgalomba vihető motorokkal lehet legálisan közlekedni.
A legtöbb helyről azt hallottam, hogy elkezdték figyelni a krossz és FIM endúró gumikat is, az előbbiek csak a zárt krosszpályákon használhatóak, közutakon nem.
Azt lehet látni, hogy az irány egyértelműen a jelenlegi nyugat-európai vonal, ezt maximum késleltetni lehet, de megakadályozni örökre nem.
Viszont ha pl. a fenti egyesület is pozítív tapasztalatokkal bővül (másról is olvastam már, hogy hasonló térképet készít) és ezek a szervezetek megosztják egymással a tapasztalataikat, akkor jó példák esetén még lehet rá reményünk, hogy a tiltás helyett mások is inkább a tájékoztatást választják... Ha valóban így lesz, akkor nem csak pénzért és nem csak zárt pályákon csapathatunk még sokáig - ezért kellene ezekre odafigyelni.

Szepy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 21, 17:53 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
Hali Mindenki!

Pont emiatt a dolog miatt szeretném lecserélni a gépemet... :D
Engem is zavar, ha olyan helyeken kell menni ahol tilos, ahol túristákat kell kerülgetni, ahol minden pillanatban arra gondolok, hogy bármelyik pillanatban előttem teremhet a rend őre....stb.
Lehet beszariságnak nevezni, de én inkább egyfajta kultúráltságnak :oops: gondolom.
Ezt már szóban többeteknek említettem...

Itthon is csak olyan helyeken járok, ahol tudom, hogy a kutyát nem zavarom a jelenlétemmel, ezt is sokan láttátok már akik részt vettetek a szombathelyi fesztiválon.

Nem szorosan idekapcsolódik, de engem a TÚLZOTTAN hangos kipufogó is zavar. Amikor még a Kawám volt és egy totálisan nyitott Martin cső volt rajta, nem kimondottan élveztem a városi motorozást, mert lehetetlen volt vele halkan közlekedni. Ebben az esetben sem a megtorlástól féltem, sokkal inkább a körülöttem közlekedők zavarása idegesített.

Ennyi az én véleményem....

....utoljára: Tényleg bízom a veszprémi túravezetők megfontolt útvonalválasztásában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 21, 18:01 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Nem akartam külön kiemelni, de az, hogy a gép "közútra alkalmas" feltételezi a szabályos, engedélyezett hangerővel szóló kipudobokat is. Persze ezt jelenleg még a közutakon sem mérik, de ilyen tekintetben is abszolút egyetértek veled - pont ezért tetszenek azok a dobok, ahol a kipuffba egy mozdulattal berakható a "zajcsökkentő", vagy kivehető ha nincs rá szükség.
Én egyébként éppen terepen raknám bele. :)

Szepy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 21, 20:51 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
A gyári dobok hangját sem szeretem annyira :oops:

A nem túl hangos, tompa mély hangok meglúdbőröztetnek.
Az enyém átalakított dobja, Dr Genya akrái, az SXC dobok LC4-re, nem túl hangosak, de mégis adrenalinemelő hangok.... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 21, 21:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 13, 15:32
Hozzászólások: 44
Telejesen egyetértek kopéval és szepyvel. Zene füleimenek az intelligens motoros hang.
Elmesélem egy tavaly nyári élményemet. Aludtam a munkahelyemen szolgálatban és éjjel 1-kor valaki egy 1 hengeres nyitott csöves supmot.-val 1 órán keresztül ment körbe egy téren, ezerrel, nyélgázon./Budapest, Bem rakpart és Fő utca körül/ Gondoltam kimegyek és benyomok neki egy baromi nagyot! Hajnali indulásokkor 2-300 m-ert szoktam tolni a gépet, hogy olyan helyen tudjam beinditani a gépet, ahol senkit nem zavar.
A természetben történő/ túrista út, term. véd. területen/ történő motorozést pedig teljesen elitélendőnek tartom. Szerintem is erre a kijelölt területek ill. a vidéki földutak a legmegfelelőbbek. Sajnos idő hiányában nem tudok a talira elmenni és bár enduró gumi van fent a gépen eszembe se jutott, hogy a Bakonyban az erdőben motorozzak.
Szevasztok: ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 22, 6:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:29
Hozzászólások: 331
Sziasztok!Mivel közel egy éve egy aktiv motoros egyesületnek vagyok a megalapitoja és egyben az elnöke igy mondhatom hogy pár dolgot nem jol tudtok!Elöször is az erdei utak közül csak a két nyomos számit közutnak az egy nyomos ugymond enduro utak nem!Nem vagyunk kitiltva a Bakonybol!!!Mivel folyamatos tárgyalásba vagyok a VERGÁVAL és a rendörséggel igy tudom mi az elképzelésük a Bakonyba valo motorozást tekintve!Ők is tudják hogy a motorosokat LEHETETLEN kiszoritani a Bakonybol ugyhogy a motorosoknak attol a rétegétöl kell ugymond "megszabadulnunk" akik nem tartják be az irott és iratlan szabályokat "Pl:suttyok,külföldiek!!Én itt már sok magánterület tulajdonosátol beszereztem "ami bekeritetlen erdötulajdon" áthaladási engedélyt ami szintén minket véd!Ha gondoljátok erröl a dologrol majd személyesen dumálhatunk bövebben!KOPE bizhatsz a megfontolt utvonalválasztásban!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 22, 6:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:29
Hozzászólások: 331
Ja!Majd el felejtettem!A kipufogo!Oké hogy sok helyen kellemetlen nagy hanggal motorozni de azért nekem ne mondja senki hogy nem fut végig rajta a hideg mikor egy 1 hengeres motort meghall egy AKRAPOVIC rendszerrel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 22, 15:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 17:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Érd
condom írta:
Ja!Majd el felejtettem!A kipufogo!Oké hogy sok helyen kellemetlen nagy hanggal motorozni de azért nekem ne mondja senki hogy nem fut végig rajta a hideg mikor egy 1 hengeres motort meghall egy AKRAPOVIC rendszerrel!


DE VÉGIG FUT!!!! S az az igazság, innentől kezdve nem érdekel kit zavar :oops: tudom olyan izé... de így van...

_________________
2 keréken szép a világ!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Motorozás a zöldben - muszáj megutáltanunk magunkat?
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 22, 18:48 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
KTMSzepy írta:
Több nemzeti park természetvédelmi/tájvédelmi körzet igyekszik a területén a védett szakaszokat külön megjelölni és erről a neten, vagy máshogyan elérhető térképet rajzolni. Ha ezeket tiszteletben tartjuk és ezt ők is érzékelik több az esélyünk, hogy még jövőre is lesz hol motoroznunk.


Több mint 3 hete küldtem egy e-mailt a DINPI-nek,hogy megtudnának-e nézni egy földutas tracket és van-e a valami kifogásuk ellene, ha ezen járnak a motorizált turisták? Annyit se bírtak válaszolni mostanáig, hogy húzd meg a faxomat... :(

Ellenpéldaként: hasonló dolog Moha (enduro lev.lista) jóvoltából működne a KNP területén, de onnan még csak "rossz útra tévedt" trackem van. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ma merre
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 22, 19:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 31, 10:33
Hozzászólások: 157
Tartózkodási hely: Csákberény
Hi mindenki! kérdésem lenne a mai nappal kapcsolatba. Srácok ha valaki a mai nap járt a vértesbe (Csákberény) környékén a Klubbol akkor kérlek jellezzetek vissza. Sajna ma nem csapattam velük mert sajna nekem robot volt :-(! Remélem ütközünk majd és tudunk egy nagyot csapatni a Vértesbe és nagyot tudok főzni a pörgés után. és a nyárra szeretnék egy nagy össznép csapőatást összehozni

_________________
Sniper


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: keress egy katonát
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 22, 19:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 31, 10:33
Hozzászólások: 157
Tartózkodási hely: Csákberény
srácok én rég a katonaságná rájöttem . h a térkép csak egy dolog
Nyiregyházától Szombathelyig lejövök ugy , h nem érintek aszfaltot csak addig amíg áthajtok rajta. ezek az utak az átkosból hátramaradt hadiutak igaz egy része magánterület lett de ha az utat használod a kutya nemszol hozzád. Én végig jártam és biztos vagyok benne.

_________________
Sniper


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: keress egy katonát
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 22, 22:16 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Sniper írta:
srácok én rég a katonaságná rájöttem . h a térkép csak egy dolog
Nyiregyházától Szombathelyig lejövök ugy , h nem érintek aszfaltot csak addig amíg áthajtok rajta. ezek az utak az átkosból hátramaradt hadiutak igaz egy része magánterület lett de ha az utat használod a kutya nemszol hozzád. Én végig jártam és biztos vagyok benne.


Hali, tracked van, mert én is tervezek egy hasonló utat. Mennyi idő volt az út?
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 24, 13:32 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Ezt jó olvasni, asszem lenne miről beszélgetnünk motorozás előtt/után/ köznen!
Bár pontosan nem értem az utakkal kapcsolatos mondandódat. Én úgy tudom, hogy közutakon motorozhatok - ha a két nyomsávos az, akkor azokon a behajtani tilos táblákig és sorompókig (ill. a szigorúan védett terület tábláig) elvileg bemehetünk?

Szepy

condom írta:
Sziasztok!Mivel közel egy éve egy aktiv motoros egyesületnek vagyok a megalapitoja és egyben az elnöke igy mondhatom hogy pár dolgot nem jol tudtok!Elöször is az erdei utak közül csak a két nyomos számit közutnak az egy nyomos ugymond enduro utak nem!Nem vagyunk kitiltva a Bakonybol!!!Mivel folyamatos tárgyalásba vagyok a VERGÁVAL és a rendörséggel igy tudom mi az elképzelésük a Bakonyba valo motorozást tekintve!Ők is tudják hogy a motorosokat LEHETETLEN kiszoritani a Bakonybol ugyhogy a motorosoknak attol a rétegétöl kell ugymond "megszabadulnunk" akik nem tartják be az irott és iratlan szabályokat "Pl:suttyok,külföldiek!!Én itt már sok magánterület tulajdonosátol beszereztem "ami bekeritetlen erdötulajdon" áthaladási engedélyt ami szintén minket véd!Ha gondoljátok erröl a dologrol majd személyesen dumálhatunk bövebben!KOPE bizhatsz a megfontolt utvonalválasztásban!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 24, 13:38 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Ezt senki nem mondta. Még azt is aláírom, hogy aszfalton előnyös is egy kicsit hangosabb dob.
Ahogy, ha megnézed, a TÜV által engedélyezett SM dobok lényegesen hangosabbak az endúró doboknál.

Gyönyörű a hang, vitathatatlan, csak az erdőbe "nem való" szerintem. Éppen ezért tetszik nekem az újabb dobokon (akrákon láttam először, de máson is van) a könnyen ki-be szerelhető tompító. Versenypályára-krosszpályára ki lehet szedni (ott amúgy sem zavar senkit és a teljesítmény is ott lényeges, ha meg az erdőbe mész "kirándulni", visszarakhatod. Nem hiszem, hogy van közöttünk olyan, aki a dob kinyitásából eredő pár %-nyi lóerőt kihasználva motorozik állandóan. :)

Szepy

condom írta:
Ja!Majd el felejtettem!A kipufogo!Oké hogy sok helyen kellemetlen nagy hanggal motorozni de azért nekem ne mondja senki hogy nem fut végig rajta a hideg mikor egy 1 hengeres motort meghall egy AKRAPOVIC rendszerrel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: keress egy katonát
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 24, 13:41 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
A katonai térképeken ezek rajta vannak gondolom. Tudsz ilyet, legalább szakaszokat mutatni? Ilyen "keresztülazorszagon-offrad" túra engem is érdekelne.

Szepy

Sniper írta:
srácok én rég a katonaságná rájöttem . h a térkép csak egy dolog
Nyiregyházától Szombathelyig lejövök ugy , h nem érintek aszfaltot csak addig amíg áthajtok rajta. ezek az utak az átkosból hátramaradt hadiutak igaz egy része magánterület lett de ha az utat használod a kutya nemszol hozzád. Én végig jártam és biztos vagyok benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 24, 13:56 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Részletesebb autóstérképeken rajta vannak a "komolyabb", általában településeket összekötő földutak is. Mostanság ilyeneket bújok és igyekszem gondolkozni útvonalakon.

Én ennyire nem "aggódom" a hangja miatt. A dobom gyári, feleslegesen nem járatom a ház előtt (sőt, megérkezéskor néha már az utolsó pár m-re leállítom, hogy a ház fala mellé már leállítva guruljak be), de induláskor bizony motorral jövök ki a garázsból és utána, ha azonnal visszavett szívatóval is, de "ketyeg" amíg el nem indulok. Ez általában 20-30 másodperc.
Ha valaki beszólna emiatt, azt megkérném, hogy próbálja meg feltolni a garázsból a gépet - ill. hogy hasoníltsuk már össze a háztól kb. 50m-re található nagyforgalmú vasút hanghatásával. :)

De eddig még senki nem szólt. Én igyekszem a lehetőségeimhez mérten minél kevésbé zavaróan "megoldani", hogy még nem túl elterjedtek a villanymotorok, így kénytelen vagyok zajongani - más pedig fogadja el, hogy, ennél többet már nem tudok megtenni ebben az ügyben és a motoromat a szabályoknak megfelelően (sőt azoknál szigorúbban) használni pont ugyanannyi jogom van, mint neki.

Bár be kell valljam a villanymotorokból nagyon hiányozna a hang. Az egyhengeresek és a V2-ők hangja. :)
De sokszor kapom magamat azon is, hogy örülnék, ha egy adott útszakaszon (aszfalton is) nem nyomna el a motorhang rengeteg más zajt...
A bicikli nem jó, ilyen helyekre hangosabban lihegve jutnék csak el, mint motorral zajongva :) (még 3* több idő alatt, amim viszont nincs... :( ).

Szepy

ugor írta:
Telejesen egyetértek kopéval és szepyvel. Zene füleimenek az intelligens motoros hang.
Elmesélem egy tavaly nyári élményemet. Aludtam a munkahelyemen szolgálatban és éjjel 1-kor valaki egy 1 hengeres nyitott csöves supmot.-val 1 órán keresztül ment körbe egy téren, ezerrel, nyélgázon./Budapest, Bem rakpart és Fő utca körül/ Gondoltam kimegyek és benyomok neki egy baromi nagyot! Hajnali indulásokkor 2-300 m-ert szoktam tolni a gépet, hogy olyan helyen tudjam beinditani a gépet, ahol senkit nem zavar.
A természetben történő/ túrista út, term. véd. területen/ történő motorozést pedig teljesen elitélendőnek tartom. Szerintem is erre a kijelölt területek ill. a vidéki földutak a legmegfelelőbbek. Sajnos idő hiányában nem tudok a talira elmenni és bár enduró gumi van fent a gépen eszembe se jutott, hogy a Bakonyban az erdőben motorozzak.
Szevasztok: ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 05, 19:28 
KTMSzepy írta:
Nem akartam külön kiemelni, de az, hogy a gép "közútra alkalmas" feltételezi a szabályos, engedélyezett hangerővel szóló kipudobokat is. Persze ezt jelenleg még a közutakon sem mérik, de ilyen tekintetben is abszolút egyetértek veled - pont ezért tetszenek azok a dobok, ahol a kipuffba egy mozdulattal berakható a "zajcsökkentő", vagy kivehető ha nincs rá szükség.
Én egyébként éppen terepen raknám bele. :)

Szepy


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: keress egy katonát
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 05, 19:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 31, 10:33
Hozzászólások: 157
Tartózkodási hely: Csákberény
KTMSzepy írta:
A katonai térképeken ezek rajta vannak gondolom. Tudsz ilyet, legalább szakaszokat mutatni? Ilyen "keresztülazorszagon-offrad" túra engem is érdekelne.

Szepy

Sniper írta:
srácok én rég a katonaságná rájöttem . h a térkép csak egy dolog
Nyiregyházától Szombathelyig lejövök ugy , h nem érintek aszfaltot csak addig amíg áthajtok rajta. ezek az utak az átkosból hátramaradt hadiutak igaz egy része magánterület lett de ha az utat használod a kutya nemszol hozzád. Én végig jártam és biztos vagyok benne.
küldj Privit és akkor megbeszéljük de ha gondolod az MSN en is elérsz

_________________
Sniper


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: keress egy katonát
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 05, 22:29 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
Hátha ez valakit érdekel:
http://motorozz.hu/sys/main.pl?menupage ... ession_id=


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 05, 22:45 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
Jut eszembe, ha már feljött ez a topic:
Vasárnap a Hór-völgy vége előtt egy hölgyemény megállított és az után érdeklődött, hogy miért motorozunk ott. Az egy turista út (is) és szeretnének nyugodtan kirándulni. A 15-20 km-en találkoztunk több autóval, motorral, mivel viszonylag népszerű a hely és be is lehet hajtani, de ettől függetlenül kellemetlen érzés volt... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 05, 23:00 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
faki írta:
Jut eszembe, ha már feljött ez a topic:
Vasárnap a Hór-völgy vége előtt egy hölgyemény megállított és az után érdeklődött, hogy miért motorozunk ott. Az egy turista út (is) és szeretnének nyugodtan kirándulni. A 15-20 km-en találkoztunk több autóval, motorral, mivel viszonylag népszerű a hely és be is lehet hajtani, de ettől függetlenül kellemetlen érzés volt... :oops:


Ott helyben el is felejtettem megkérdezni tőled, hogy mit is szeretett volna,
de most már világos, de igaza sem volt.
Egyébként is ettől kúltúráltabban nem lehetett volna menni, semmi rosszat nem csináltunk.
Mégis bántotta az önérzetét. Kiváncsi lettem volna, hogy minden járművet vajon megállított-e?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 05, 23:05 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
szabcsab írta:
Kiváncsi lettem volna, hogy minden járművet vajon megállított-e?


Csak az enyém tetszett neki. :)

Egyébként teljesen normális volt és majdnem mindent megértett első szóra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: erdészet
HozzászólásElküldve: 2006 okt. 06, 16:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 31, 10:33
Hozzászólások: 157
Tartózkodási hely: Csákberény
képzeljétek egy erdész beakart zárni egy sorompót és 4 társammal odaérkeztünk a sormpó vonalába és ott megáltunk. illedelmesen köszönve utbaigazítást kértünk , h ha ő ezt a sorompót bezárja merre tudnánk elhagyni a kijelőlt utat. erre ő kinyitotta a sorompót és azt mondja, h ezen az úton erdészeti járművek közlekednek és óvatosan közlekedve elmagyarázta merre mehetünk és mondta lehetőleg ne az erdő területén hanem az aszfalton maradva haladjunk. megköszöntük az utbaigazítást és lassanodább áltunk. igazán normális volt! de össze futottunk olyannal is aki egyből fegyvert fogott ránk. pedig csak egy erdei aszfaltos úton közlekedtünk tilalmi táblák nélkül. ehez mit szóltok?

_________________
Sniper


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 19, 21:19 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
http://index.hu/politika/bulvar/motbukk1119/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 19, 22:03 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
faki írta:
http://index.hu/politika/bulvar/motbukk1119/


Egyrészt jogos, másrészt kicsit demagóg. Pont tegnap beszéltük Csabával, hogy az a baj, hogy ha itthon valamit el akarsz érni, akkor nem csak a zöldek, vadászok, mittoménkik ellen kell küzdeni, hanem az összes olyan motoros ellen, aki szétcseszi a munkádat :(

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 20, 8:40 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
xerxesz írta:
Egyrészt jogos, másrészt kicsit demagóg. Pont tegnap beszéltük Csabával, hogy az a baj, hogy ha itthon valamit el akarsz érni, akkor nem csak a zöldek, vadászok, mittoménkik ellen kell küzdeni, hanem az összes olyan motoros ellen, aki szétcseszi a munkádat :(


Azt hiszem, ez az élet más területein is így van sajnos. A barom (remélem) kisebb rész sokszor megszivatja a többséget és egyébként is imádunk általánosítani. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 20, 12:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 máj. 14, 16:34
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
Helló!

Szerintem hozzáállás kérdés az egész. Persze mindkét félről.

Mi a pilisben mocizunk, de elkerüljük a népszerű turistahelyeket,
pl. szalonnasütők, források, kilátók. Ha szembe jön valaki túrista,
kutyával, akkor lehúzódok. Ha lovas jön szembe, akkor még le is
állítom a motort, hogy ne ilyedjen meg a ló. Általában megköszönik, hogy
ilyen rendesek vagyunk. Erdésszel is találkoztunk aki megmondta, hogy
most merre ne menjünk mert vadászat van. Javasolt másik útvonalat és
megköszöntük. Szerintem fontos a helye időpont megválasztása is.
Minnél rosszabb, esős idő van annál kevesebb a túrista. Nem muszály
verőfényes napsütésben szombat délután menni. Hétköznap egy lélek
sincs az erdőben. Szerintem normális keretek között nincs probléma
a mocizással.

üdv.

_________________
2005' 450EXC, 2006' MXU300


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 20, 12:37 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Hetyo írta:
Helló!

Szerintem hozzáállás kérdés az egész. Persze mindkét félről.


Persze, csak belőletek nem lesz cikk az Indexen. Meg belőlünk sem, amikor kedélyesen elcsevegünk a lovasokkal. Sajna.

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 20, 16:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Abból sem lett sok cikk hogy fatövében pihenő motorosokra a vadász szó nélkül ráfogta a fegyvert!!!!Utána meg csodálkoznak ha integet és nem állnak meg neki.Nekem csak jó tapasztalatom van (még eddig)a vadászokról,meg rendőrökröl is.Mondjuk azt nem értem hogy a csordultig megtelt kuka hogy jön ehez a cikkhez?Lehet hogy azt is csak a qvadosok meg motorosok hordták oda?A mi társaságunk már nem egyszer zavart el szemetelőket.De volt amikor felrakattuk vele az elötte leszórt mocskot az autójára,és megigértük neki hogyha meglátjuk valahol azt a kupacot amit visszarakott,akkor rendszám alapján megkeressük,és nagyon megfogjuk verni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Kompromisszum
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 04, 15:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 nov. 14, 19:47
Hozzászólások: 14
Igazatok van.

Én is sokat járom az erdőt. Kárt nem teszünk semmiben. hacsak z a var feltúrása nem számít annak :D.
De én látom a vadászok álláspontját is mivel az apám vadász. És neki a vadászat olyan mint nekem a motorozás. Ez az élete!
A vadászokat leginkább az zavarja hogy mikor motorral nyomjuk az erdőben az nagyon nagy hanggal jár és ez elriasztja az állatokat, amiket ők hetekig etettnek hogy arra a helyre szokjanak át. És ezt mi egy 10 perces motorozással el tudjuk intézni. Emiatt nagyon sok összetűzésem van a faterommal meg a munkatársaival.
a megoldás: beszélni kell a kerületvezető fővadásszal, erdésszel, hogy melyek azok a területek ahol nincs vadászat. vagy esetleg melyik erdei utakat kellene elkerülni. Nekünk sem gond ha pl.: 100 szakaszból csak 98at használhatunk. Kompromisszumot kell kötni. Nálunk ez működik és minket már annyira nem is baszogatnak, szólnak hogy ha lehet akkor holnap ne menjünk már arra amerre ők vannak.
Így nincs probléma. nem fognak ránk puskát és a rendőröket sem hívják ki.
Egyetlen egy szerv van amivel nem tudunk a mai napig sem megbékélni ez a NEMZETIPARK. Azok faszok.
Egy párszorr már majdnem megöltek. és nem csak engem.
Csak ennyit akartam mondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kompromisszum
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 04, 15:43 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 máj. 19, 15:17
Hozzászólások: 539
Jedi írta:
Egy párszorr már majdnem megöltek. és nem csak engem.

Ez mit jelent? En fel jelentenem nem szaroznek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 04, 17:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 nov. 14, 19:47
Hozzászólások: 14
Annyit jelent hogy felénk eléggé elterjedt hogy szögesdeszkát raknak ki az erdei utakra ahol láttják hogy többször is járt már motoros. Volt olyan is hogy egy kvados gyereket hálóval kaptak el. De még az is előfordult hogy rálőttek egy motorosra csak nem találták el. :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 04, 19:45 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
Jedi írta:
Annyit jelent hogy felénk eléggé elterjedt hogy szögesdeszkát raknak ki az erdei utakra ahol láttják hogy többször is járt már motoros. Volt olyan is hogy egy kvados gyereket hálóval kaptak el. De még az is előfordult hogy rálőttek egy motorosra csak nem találták el. :!:


Ugyan ez nem menti fel őket, de köztünk szólva azért a nemzeti park területén való motorozás meglehetősen nagy parasztság, "mellékesen" törvényellenes is...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 04, 20:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Most mesélte egy cimborám,hogy két hete a vadász egy ágra felkapaszkodva páros lábbal talpalta le.Körbeállták 4-en aztán amikor látták hogy nem lett komoly baja útjára engedték. Úgy nézett ki a gyerek arca mint aki nekiszaladt egy járó betonkeverőnek.Nem tudom milyen viszhangja lenne,ha meglátnánk egy vadászt az erdőbe és csak úgy jól elvernénk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 04, 20:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 nov. 16, 21:45
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
nem kell azokat bántani !!! majd szépen lassan lelövöldözik egymást!! mint tegnap a híradóban. ezért jó motorral menni mert annyira barmok úgyse lehetnek hogy azt is vaddisznónak nézzék ami berreg:)))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 04, 20:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Gabesz írta:
nem kell azokat bántani !!! majd szépen lassan lelövöldözik egymást!! mint tegnap a híradóban. ezért jó motorral menni mert annyira barmok úgyse lehetnek hogy azt is vaddisznónak nézzék ami berreg:)))


Kitudja?Lehet hogy elnéznek nyúlnak vagy fácánnak!Azt hallanátok mikor faterommal összeveszünk ezen a témán(35 éve vadászik),vagy mint a tegnapi esetnél megemlítettem neki hogy had huljon a férgese,ha ennyire idióták!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 04, 20:49 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
Jimmy írta:
Gabesz írta:
nem kell azokat bántani !!! majd szépen lassan lelövöldözik egymást!! mint tegnap a híradóban. ezért jó motorral menni mert annyira barmok úgyse lehetnek hogy azt is vaddisznónak nézzék ami berreg:)))


Kitudja?Lehet hogy elnéznek nyúlnak vagy fácánnak!Azt hallanátok mikor faterommal összeveszünk ezen a témán(35 éve vadászik),vagy mint a tegnapi esetnél megemlítettem neki hogy had huljon a férgese,ha ennyire idióták!


Én se szeretem a vadászokat úgy általában (bár van a baráti körben is, aki vadászik), de az ilyen eseteknél általában pont nem az szokta a rövidebbet húzni, aki a balf*sz, sajnos :(

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 08, 22:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 okt. 29, 11:07
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Üdv mindenkinek!!Én Biatorbágyon élek születésem óta(1985).10éve járom a környékbeli erdőket,hol egyedül hol a haverokkal.De mostanában annyira megváltozott minden hogy nincs olyan motorozás amikor ne szólnának be.Értem ezt az út közepén babakocsit toló szülőre,a kreszt nem ismerő autósra meg a telkéről kiszaladó volt munkásőr faszkalapra.Mivel erre sok a vikkend övezet állandóan beszólnak.Az erdőben még brutálisabb a helyzet mert ott feszítettek már ki drótkötelet,szúrtak le betonvasakat(ebböl balhé is volt mert egy lovat lebénított),sőt még lelőni is akartak :?A EXC-m rendszámos és még a kipufogóm is folytva van,lakott területen és erdőben egyaránt ésszel szoktam közlekedni.Ezért a felháborodás hogy miért ilyenek velünk sok ember.Volt olyan hogy egy közeli horgásztó mellett ahol én is tag vagyok alapjáraton pötyögtem lefelé az úton.Kiszalad egy fiatal csávó és azt üvölti a sisakomba hogy szétbassza a fejem ha mégegyszer erre megyek :o Emberek mi folyik itt?Kérdem tőletek?

_________________
KTM HARDCORE EXC 525 ('06)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 08, 22:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 okt. 29, 11:07
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Tovább is van mondom még :) Az utcánk végén van a község határa,arra ritkán járunk mert az erdő a község másik felén van.Multkor mégis kimentünk arra a határba egy kicsit csapatni.Visszafelé látom hogy az útra folyatja a vizet egy manus,ezért direkt lassítok hogy ne bassza fel.erre hátranézek és látom hogy a muksó kiszalad és a bátyámat elkezdi locsolni vízzel erre leszáltam a gépről és persze bratyó is de a köcsög beszaladt a kapun belülre és onnan ordította hogy kiengedi a kutyát.Persze nem tette mert biztos állatbarát.Ehelyett felszaladt az erkélyre egy lékpuskával és rálőtt a bratyóra :shock: Értitek?RÁLŐTT!!Feljelentettük de attól nem változik semmi.Megjegyzem itt a környéken jó ha vagyunk öten akik enduróznak :? Szóval nincs nagy forgalom az erdőben sem.

_________________
KTM HARDCORE EXC 525 ('06)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 08, 22:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 12, 20:59
Hozzászólások: 1530
Már hallottam a sztorit :D ,szerintem a bátyád vitte el a kerekeimet,ő mesélte!!!!Mi tegnap találkoztunk kirándulókkal,vadásszal,lovassal,de egyedül az egyik falu végén szaladt ki egy öreg kiabálva.Én nem láttam csak aki hátrább jött azok mondták.Mondjuk nem voltunk kevesen (18 motoros qvados vegyesen) elhiszem hogy zavarta,de akkor sem kell kirohanni üvöltözve!!!!!!Aki rátoklőtt,azt meg szépen megvárnám a ház elött,az utca sarkon,vagy a bolt elött (mert oda mindenki megy) és leszakítanám az arcát!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 08, 22:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 okt. 29, 11:07
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Biatorbágy
És utoljára hogy ezt is elmondjam nektek.Nekem semmi bajom nincs se vadásszal se erdésszel se a pestről kiköltözött gazdag gringókkal.Csak ne anyázzanak és ne veszélyeztessék az életemet.Aki szól vagy int hogy kicsit lassabban(Mert nekem ne mondja senki hogy néha nem csavarja meg a gázt az ilyen gépeken bárhol is van)azzal semmi bajom és úgy teszek.De nálunk az erdőkben már nem erről szól a dolog hogy elűzzük a vadat.Hova zavarjuk?Be a faluba?Mi rongájuk az utakat?Amikor a vadászok olyan keréknyomokat hagynak hogy gyalog alig lehet menni?Meg kiülnek a lesre azt a szóráson lövik a szerencsétlen állatot?Mi vagyunk kártékonyak?Az nem érdekli őket hogy a sok vikkendes köcsög oda bassza a szemetet meg csapatostul járnak be paintballozni az erdőbe.Itt az van hogy egyszerüen sokan nem tudják elviselni a motorosokat,a motorok hangját,sőt még talán a színüket se mert be vannak zöldülve!!Nem bírják elviselni hogy mi is ott vagyunk.És ez másra is vonatkozik nem csak a vadászokra.Pl menj el az utcán egy babakocsit toló nő mellett.Kajak úgy fog rádnézni mint ha most szabadultál volna a börtönből.Pedig te gy 120Kg-s motorral mész nem egy 1200Kg-s kocsival ami ugyanolyan gyorsan megy csak halkabb és nagyobbat üt!

_________________
KTM HARDCORE EXC 525 ('06)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 08, 22:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 okt. 29, 11:07
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Ja a Bratyó vette meg a kereket.Egy kicsit állítani kelett a küllőkön de fasza a cucc!De mondom mindenkinek ettől ha kitiltanak az erdőböl én ugyanúgy járni fogok.Tehetnek bármit nem érdekell,mert ilyen emberek miatt én nem fogok lemondani arról amit a legjobban szeretek.Mégpedig MOTOROZNI!!!!És nem érdekel senki mit mond,aki meg leanyáz vagy kibaszik velem azt úgyis elkapom és a fejét szétbaszom mert az ilyen megérdemli.Na elég a szövegből BUGIC voltam egy Biatorbágyi Rider!Mindenkinek motorozásban gazdag 2007-es évet kívánok!!!!!!!!!

_________________
KTM HARDCORE EXC 525 ('06)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 09, 13:04 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
Részben hasonló tapasztalataim vannak és kicsit (nagyon) visszasírom a kilencvenes évek elejét, közepét, amikor is kis túlzással végigmotorozhattuk az egész országot földutakon és pár ritka esettől eltekintve semmi atrocitás nem ért, de még találkozni se találkoztunk csak az erdőn, mezőn dolgozókkal...

Pár helyen már ki lett vesézve a téma, gondolom nagyban segítene a pozitív megítélésen a halkabb kipufogó, legalább emberek környékén lassabb tempó és a nem túl nagy csoportban motorozás. A hülyéket meg úgysem lehet kiirtani egyik oldalról sem. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 11, 21:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 jan. 08, 18:59
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: É-K
Csőgáz!

Nekem is van storym a vadászokkal.
A múltkor belefutottunk 5-en egy vadászatba.
Megálltam a puskásember mellett és megkérdeztem tőle: Merre menjünk le, hogy ne zavarjuk a vadászatot? Erre Ő: Takarodjatok innen mert a nemzeti parkban motoroztok és le is lőhetünk! stb. Mi erre megfordulunk, irány vissza. Az út elején mit találunk?: a vadászok terepjáróit, őrizetlenül. Nem rúgtuk le a tükröket, nem törtük be a szélvédőket, nem csináltunk semmit csak más útvonalat terveztünk.
Kérdés: Kitől kell megvédeni az erdőt? : A bunkó vadásztól, /aki ha sok jegest iszik lehet, hogy lelövi a narancsot, vagy a bütykösgumis nagyhangútól aki nem értem mit árt az erdőnek/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 11, 21:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 okt. 29, 11:07
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Sajnos Mocsi a vadász van előnyben mert ő pengeti a pénzt az erdő tulajának vagy a vadásztársaságnak.Szóval itt is mint mindenhol a pénzről szól az egész.Mi nem perkálunk ezért takarodjunk.Ja és nem a vadat zavarjuk a hangos géppel hanem a vadászt.Neki bassza a csőrét ha meglát mert a legtöbb egy öntelt nagyarcu szaralak.Aki azt hiszi hogy ha puska van a kezében mindent megtehet.

_________________
KTM HARDCORE EXC 525 ('06)
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 11, 21:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2007 jan. 08, 18:59
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: É-K
Nekem volna jó ötletem.:
A Nemzeti Park szedjen be pénzt a motorosoktól (napijegy) mert így is úgy is felmegyünk az erdőbe. Ezt a pénzt az erdőre költheti. A motorosok nyugodtan mehetnek, nem kell tartani a hálótól, ásott ároktól stb. A vadászok meg szokjanak meg minket mint a globális felmelegedést.
Ja, és szerintem a norma motorosok megvennék a napijegyet a béke kedvéért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 11, 21:57 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
mocsi írta:
Nekem volna jó ötletem.:
A Nemzeti Park szedjen be pénzt a motorosoktól (napijegy) mert így is úgy is felmegyünk az erdőbe. Ezt a pénzt az erdőre költheti. A motorosok nyugodtan mehetnek, nem kell tartani a hálótól, ásott ároktól stb. A vadászok meg szokjanak meg minket mint a globális felmelegedést.
Ja, és szerintem a norma motorosok megvennék a napijegyet a béke kedvéért.


A Nemzeti Parkban való motorozást én nem nagyon erőltetném. Nem véletlenül lett Nemzeti Park - védett természeti értékek találhatók ott, amiknek nem biztos (sőt, biztos, hogy nem) tesz jót, ha ott motoroztok/motorozunk.
Viszont ha más, nem védett területen jelölnének ki utakat és azért fizetni kellene, abban sokan benne lennének (én is).

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jan. 11, 22:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 nov. 16, 21:45
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
szevasztok.

érdekes ez a vadzavarás téma. én személy szerint etetem az őzeket,ugyanis egy erdő mellett lakom ahol vannak őzek. kijárnak a házunkig keresgélni és nagyon szelídek meg aranyosak is. sosem tudnám őket bántani nem,hogy lesből ledurrogtatni aztán meg kirakni a fejüket a falamra. szóval veszem nekik a kaját hogy ne éhezzenek és boldogan élhessenek! :) de ami a lényeg. mikor odavagyok motorozni a hegyekbe,számtalanszor találkozom a távoli rokonaikkal:) és elégedetten látom,hogy nem igazán félnek tőlünk! tudják azok kitől kell tartani... vígan legelésznek és már igen közel járok hozzájuk mikor felemelik a fejüket vagy esetleg megiramodnak. egyszer meg kellett állni és egy katlanban át kellett engedni egy egész csorda szarvast! szerintem úgy 50-60 példányt. kb 10 méterre vonultak át előttünk! nem semmi volt! szerintem egy ökör vadász sem volt még olyan közel élő szarvasokhoz! hátmég nyitott csöves 525 ös ktm el!:)

úgyhogy ez az egész elzavarjuk az állatokt mizéria egy égtelen alaptalan vadászkitaláció!! el lehet gondolkozni kitől kell az erdei állatoknak jobban rettegni!! a motorosoktól a hegyekben..vagy a hajtók csatárláncától a hegyekben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség