KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 jún. 05, 14:56 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat, aztán majd vagy lehülyéztek, vagy nem.

Akartam magamnak motoros nadrágot. Vettem is egy ilyet 2009.04.22-én.
Kép
Ebben voltam Plitvicén, meg még egyszer sikerült felvennem. Hazamentem, Dorcsi mondja, hogy szétesik a gatyád. Mondom hol? Hát a szürke és a fekete találkozásánál a szürke rész mindenhol elvált, vagy elkezdett elválni. Fasza. 05.12-én visszavittem, hogy srácok baj van. Arra számítottam, hogy kicserélik, aztán használom, és ha majd az is tönkremegy, akkor küzdök, hogy ide nekem a pénzet, mer' ez szar. De nem így lett. Hogy akkor lefotózzák, kiküldik a gyárnak, és a gyár megszakérti, és meglátjuk, de szerintük csere lesz, 2 hét. Mondom jólvan, legyen (gondoltam mekkora jófej vagyok). Eltelt másfél hét, hívom, mondja, hogy még semmi. Mondom, hogy nem jó, mert ugye motoros nadrág, én meg használnám, de nem tudom, mert nincs. OK-OK, elnézést, de még semmi, de már nemsok.
Tegnap elmentem a boltba személyesen, hogy majd jó lesz. Mondom baj van, gatya nincs. Jött unszimpi csaj, hogy 1 hónap. Mondom, az kurvára nem jó, nekem gatya kell, vagy vissza a pénz. Az nem lehet, és különben is rajta van a tájékoztatón, hogy 1-3 hónap az ügyintézés (mondjuk hozzáteszem, hogy ő volt az egyetlen ellenszenves figura a történetben). Mondom akkor valami főnököt gyorsan adjon nekem, mert ez nekem nemjó. Főnök jött (mobilon csak, nem fizikálisan) neki is elővezettem azt az aprócska prolémámat, hogy baj van, gatya nincs, ésmerthogy én vagyok a vevő, és esetleg valami villámgyors megoldásra vágynék. Villámgyors megoldás persze nem lett, én mondtam neki, hogy nincs baj, többet itt nem vásárolok, ő hangoztatta, hogy mennyire segítőkészek, én mondtam, hogy valóban azok, csak épp nincsen nadrágom. Vagy fél órát beszélgettünk, most nem részletezném, de nem jutottunk előrébb.
Engem személyszerint továbbra is kiakaszt ez a fajta ügyfélkezelés. Azt gondolom, hogy alapból cserélniük kellett volna a cuccot, nem pedig hónapokig ülni rajta. Ja, a lényeget kihagytam. Merthogy a kifogás az volt, hogy a gatya csak a múlt héten ment ki Olaszországba. Mondom, nekem ehhez meg miközöm? Namindegy, értitek a lényeget. Persze gyorsan utánanéztem a fogyasztóvédelmi aspektusnak is, de az sem sokat segít:

A Ptk. szerint a fogyasztó elsősorban — választása szerint — a termék kijavítását vagy kicserélését kérheti, kivéve, ha a választott szavatossági igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a forgalmazónak a másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne.

Ha sem kijavításra, sem kicserélésre nincs joga, vagy ha a forgalmazó a kijavítást, illetve a kicserélést nem vállalta, vagy e kötelezettségének nem tud megfelelő határidőn belül, jelentős kényelmetlenség okozása nélkül eleget tenni — választása szerint — megfelelő árleszállítást igényelhet vagy elállhat a szerződéstől. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.


Még érdekessége a dolognak, hogy eddig 3 dolgot vettem a Parillánál. 1 Vemar zárt sisakot, ami egy kalap szar volt az elejétől fogva, egy bőrkesztyűt, ami sosem volt kényelmes, meg ezt a remek nadrágot. Asszem őket lehúzom a motorosboltok listájáról...

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 jún. 05, 22:22 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
xerxesz írta:
Még érdekessége a dolognak, hogy eddig 3 dolgot vettem a Parillánál. 1 Vemar zárt sisakot, ami egy kalap szar volt az elejétől fogva, egy bőrkesztyűt, ami sosem volt kényelmes, meg ezt a remek nadrágot. Asszem őket lehúzom a motorosboltok listájáról...


W2 csizma dettó (a varrások miatt) és ott is hasonló lett volna a szavatosság érvényesítése, de kicsúsztam belőle 1-2 hónappal. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 jún. 08, 15:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008 aug. 28, 20:08
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Kecskemét-Nagykőrös
Szerencsére a minőséggel nincs bajom, kb 110 ezret hagytam ott, és a pénztárnál megláttam egy gyönyörű narancs kipufogó dugót 900 Ft-ért!!!!!!!
Nah mondom ezt meg ajándékba kapom amiért ilyen sokmindent vettem :-)
csak én nevettem, ők nem.... mit gondolok én, hogy ha odaadják akkor ki fogja kifizetni helyettem???

a többit gondoljátok.........

üdv Zoli

_________________
640 LC4 SM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 13, 10:42 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Uraim!

A Parillás sztori még nem ért véget. A gatya újfent szakadt, újfent visszavittem, újfent bunkók voltak, de felajánlották a levásárlást, ahol 2000Ft-ot kellett volna ráfizetni, én ideges lettem, mondtam lófaszt, akkor csere. Ez volt 2 hónapja. Tegnap bementem, pofámba röhögtek, hogy nemhogy nincsen csere, de még ki sem vitték a gyártóhoz. Leginkább kezdem leszarni a 20.000Ft-ot, de a kurva anyjukat.

Ha valakinek van ötlete, hogy mit lehetne tenni, akkor szóljon. Megmondom őszintén, olyan megoldást keresek, ami a Parillának fáj. A gatya már nem érdekel.

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 13, 11:34 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
xerxesz írta:
Ha valakinek van ötlete, hogy mit lehetne tenni, akkor szóljon. Megmondom őszintén, olyan megoldást keresek, ami a Parillának fáj. A gatya már nem érdekel.


Fogyasztóvédelem :?:

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 13, 11:47 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
gencsydani írta:
xerxesz írta:
Ha valakinek van ötlete, hogy mit lehetne tenni, akkor szóljon. Megmondom őszintén, olyan megoldást keresek, ami a Parillának fáj. A gatya már nem érdekel.


Fogyasztóvédelem :?:


Ja, affelé küzdök most én is. Ha valakinek lenne remek kontaktja... :Think

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 okt. 14, 11:01 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
xerxesz írta:
gencsydani írta:
xerxesz írta:
Ha valakinek van ötlete, hogy mit lehetne tenni, akkor szóljon. Megmondom őszintén, olyan megoldást keresek, ami a Parillának fáj. A gatya már nem érdekel.


Fogyasztóvédelem :?:


Ja, affelé küzdök most én is. Ha valakinek lenne remek kontaktja... :Think


Albán bérgyilkosok?
...az fájna nekik.... nagyon... :hit :grin:

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 03, 10:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2007 okt. 29, 20:38
Hozzászólások: 844
Tartózkodási hely: Budapest
xerxesz írta:
gencsydani írta:
xerxesz írta:
Ha valakinek van ötlete, hogy mit lehetne tenni, akkor szóljon. Megmondom őszintén, olyan megoldást keresek, ami a Parillának fáj. A gatya már nem érdekel.


Fogyasztóvédelem :?:


Ja, affelé küzdök most én is. Ha valakinek lenne remek kontaktja... :Think


fogyasztóvédelem leszarja az ilyen csipp-csupp ügyeket , még a nagyokat is, ráadásul az Eu ban még szarabbak a fogyasztóvédelmi szabályok mint előtte ..
jobban jársz ha megpróbálsz egyezkedni a Parillával mosolyogva ,nem éri meg még pár napot erre szánni hivatalokba járni telefonálgatni, a vége úgy sem lesz számodra kedvező.. kivan ez találva, én már párszor megjártam a hadak útját.. /persze lehet hogy vannak kivételek/

_________________
SXC 625


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 03, 10:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2007 okt. 29, 20:38
Hozzászólások: 844
Tartózkodási hely: Budapest
mellesleg a saját tapasztalatom a parillával kb ugyanez, Közép ár kategóriájú holmikat vásároltam ott , nagy része szét esett széthullott 2 mosás után,
Ezek a selejt holmit veszik meg töredék áron ,és itt nálunk piaci áron árulják..
Ezt amúgy olyan ember mesélte aki náluk dolgozott...
Sajnos olcsó húsnak híg a leve / ami annyira nem is olcsó/, a Parillánál nagyon is érvényes.
A pitiánerségüket meg , az ilyen esetek igazolják!!! Mint a tiéd is Áron..

_________________
SXC 625


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 06, 9:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009 okt. 30, 21:05
Hozzászólások: 962
Tartózkodási hely: Érd
Fiúk!
A fogyatékos védelemnél talán van jobb megoldás!
Az Öcsém LCD tévével szívott hónapokon keresztül.
Olvasgatta a Fogy.véd. szabályait majd egyszer csak ráakadt a Békéltető Testületre.

A törvény úgy szól, hogy az első 6 hónapban a gyártó kell bizonyítsa, hogy nem rendeltetés szerűen használtad.
A garanciális probléma jelzésétől számítva 1-3 hónap időtartamon belül a gyártónak rendeznie kell a dolgot.
A 30 nap letelte után érdemes levelet fogalmazni a kereskedő felé, ajánlva feladni melyben meg kell említeni a Békéltető Testület igénybevételét.
Ez a név hallatán csodák történnek!!!

Sajnos azért időt kell szánni az ügyre és azokra a szarházi kereskedőkre.

_________________
Ha felrakod a szart a polcra, mindjárt lekvárnak képzeli magát...

ÍziRájder


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 nov. 25, 11:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009 okt. 30, 21:05
Hozzászólások: 962
Tartózkodási hely: Érd
Végül egy sokkal tutibb tévét kapott ráadásul jóval értékesebbet, csak álljon le. :m28 :m28 :m28

Legutóbb egy 25e Ft-os videókártyával jártunk hasonló képen.
Átveszik de nem garanciában mert fizikai sérült (egy kondenzátor majdnem leégette a házat) de Ők jó fejek és eljárnak a gyártónál szívességből.
30 nappal később két :x :hit levelet írtunk nekik és rögtön értesítettek a garanciális cseréről ami egy újabb fejlesztés.
És lekapták nekünk a polcról. :yeah :yeah :yeah
Ilyesmi volt, hogy:

Tisztelt .... :shit: ..... Kft! :hit
Tisztelt ..... :shit: .....Úr! :pokeas:

A türelmünk elfogyott!
A kártyát nem a gyártótól vásároltuk hanem a.. :shit: .....Kft -től és joggal várjuk el Önöktől a gyors és rugalmas problémaelhárítást!
Felhívom szíves figyelmüket arra a körülményre, hogy a termék megvásárlásakor a ... :shit: ....... Kft. és köztem ingó adásvételi szerződés jött létre, mely jogügyletre a mindenkor hatályos Polgári Törvénykönyv rendelkezései az irányadóak, mely szerint hivatkozással a Ptk. 277. § 4. bekezdésére a felek a szerződés teljesítése során – többek között - együttműködésre kötelesek. Önök e kötelezettségüknek több ízben sem tettek eleget, e magatartásuk a szerződés teljesítésére vonatkozóan nem jogszerű!
Hivatkozva az 1959. évi IV. Törvény (Továbbiakban: Ptk.) 306. § (2)-ben előírtakra, a .. :shit: ... Kft. az abban foglaltaknak megfelelően a 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet 4. § (2)-ban meghatározott határidőn belül nem tudott eleget tenni, így a Ptk. 306. § (1) b. szerint igényelt kijavításra, ill. kicserélésre vonatkozó kérelmemnek sem tudott eleget tenni, így nekem jelentős kényelmetlenséget okozott és jogszerűtlen magatartásával ezen enyhíteni sem szándékozott, kijelentem, hogy a szerződéstől 2009. november 16 -án elálltam.
Felhívom figyelmüket, hogy mivel Ptk. 309. § (2) értelmében elállás esetén nem vagyok köteles megtéríteni a dolognak azt az értékcsökkenését, amely a rendeltetésszerű használat következménye, így az eredeti vételár megfizetésére kötelesek.

Kérem 3 munkanapon belül a hibátlan terméket vagy az eredeti vételárat címemre eljuttatni szíveskedjenek! :hit

YESSS! :yeah nekünk bejött!

_________________
Ha felrakod a szart a polcra, mindjárt lekvárnak képzeli magát...

ÍziRájder


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 15, 17:35 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Nu, lezárul lassan a Parilla Saga. Miután rébredtem, hogy semmi eszközöm nincsen ellenük, ráadásul elhagytam az összes papírt, írtam nekik egy emailt, amelyben leírtam a történteket - az én szemszögemből - meg, hogy legyenek szívesek megtéríteni a káromat, mert ha nem, akkor sem lesz semmi, csak durcis leszek.
Erre fel ma hívtak, hogy akkor vásároljam le. Namost én kurva öntudatos vagyok, de ennyire mégsem, mondom jó, levásárlom.

Szóval van ~20e Ft-nyi Parillás levásárolhatnékom. Nem kell valakinek valami?

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 15, 17:49 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Na, közben kitaláltam. Ha senkinek nem kell semmi, akkor veszek magamnak egy normális térdvédőt, mert az Acerbis egy fos, meg egy ilyen protektoros rövidgatyát is:

Titánium Csuklós Térdvédő
http://www.parilla.hu/index.php?page=me ... almenu=422

Protektor - Protektor nadrág
http://www.parilla.hu/index.php?page=me ... almenu=422

Miccóltok?

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 15, 20:31 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
xerxesza írta:
Na, közben kitaláltam. Ha senkinek nem kell semmi, akkor veszek magamnak egy normális térdvédőt, mert az Acerbis egy fos, meg egy ilyen protektoros rövidgatyát is:

Titánium Csuklós Térdvédő
http://www.parilla.hu/index.php?page=me ... almenu=422

Protektor - Protektor nadrág
http://www.parilla.hu/index.php?page=me ... almenu=422

Miccóltok?


Térdvédőből inkább ezt javasolnám:
http://www.parilla.hu/index.php?page=me ... almenu=422
Ugyanez volt nekem csak Polisport néven (gyanítom, ugyanott gyártják mindkettőt), kényelmes és tartós, "teszteken" is jól vizsgázott.

Motoros protektorgatyák árát azóta "kissé" sokallom, mióta a Decathlonban láttam görkoris protektoralsókat 4-7e Ft közötti áron (több fajtát is)...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 15, 22:14 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
gencsydani írta:
xerxesza írta:
Na, közben kitaláltam. Ha senkinek nem kell semmi, akkor veszek magamnak egy normális térdvédőt, mert az Acerbis egy fos, meg egy ilyen protektoros rövidgatyát is:

Titánium Csuklós Térdvédő
http://www.parilla.hu/index.php?page=me ... almenu=422

Protektor - Protektor nadrág
http://www.parilla.hu/index.php?page=me ... almenu=422

Miccóltok?


Térdvédőből inkább ezt javasolnám:
http://www.parilla.hu/index.php?page=me ... almenu=422
Ugyanez volt nekem csak Polisport néven (gyanítom, ugyanott gyártják mindkettőt), kényelmes és tartós, "teszteken" is jól vizsgázott.

Motoros protektorgatyák árát azóta "kissé" sokallom, mióta a Decathlonban láttam görkoris protektoralsókat 4-7e Ft közötti áron (több fajtát is)...


Köszi, megnézem azt is.

A gatya szerintem is drága. Viszont a Decathlonba nincsen 20eFt pluszom :D

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 15, 22:19 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
xerxesza írta:
A gatya szerintem is drága. Viszont a Decathlonba nincsen 20eFt pluszom :D


Valami más cucc nincs amire szükséged volna :?: Mondjuk most vásároltatok be az Aunerben... :star

Közben gondolkodom én is ezerrel hogy nekem kell-e onnét valami... :Think

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 15, 22:53 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
gencsydani írta:
xerxesza írta:
A gatya szerintem is drága. Viszont a Decathlonba nincsen 20eFt pluszom :D


Valami más cucc nincs amire szükséged volna :?: Mondjuk most vásároltatok be az Aunerben... :star

Közben gondolkodom én is ezerrel hogy nekem kell-e onnét valami... :Think


Nagyon nincs. A térdprotkó az olyan, hogy van az Acerbis, de nem szeretem. Ergo ha kapok jobbat, akkor jó. De más nem nagyon.

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 15, 23:12 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
xerxesza írta:
Nagyon nincs. A térdprotkó az olyan, hogy van az Acerbis, de nem szeretem. Ergo ha kapok jobbat, akkor jó. De más nem nagyon.


Akkor még agyalok kicsit...vagy hátha holnap még másnak is eszébe jut valami...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2009 dec. 16, 9:08 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
gencsydani írta:
xerxesza írta:
Nagyon nincs. A térdprotkó az olyan, hogy van az Acerbis, de nem szeretem. Ergo ha kapok jobbat, akkor jó. De más nem nagyon.


Akkor még agyalok kicsit...vagy hátha holnap még másnak is eszébe jut valami...


OK, köszi. Úgyis csak hétfőn megyek.

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 13, 12:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 jan. 07, 12:48
Hozzászólások: 4
Sziasztok!
Olvastam ezt a gatyás gázoskodást a Parillával kapcsolatban! Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy ez egyedi eset vagy mással is előfordult már hasonló kaland?
Mivel én is készülök hozzájuk illetve lehet, hogy csak készültem hozzájuk!

+ had kérjek véleményt tőletek ezekről a csizmákról: W2 Privateer és Elite
előre is köszi!


KTM LC4 660


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 13, 13:33 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
janko660 írta:
Sziasztok!
Olvastam ezt a gatyás gázoskodást a Parillával kapcsolatban! Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy ez egyedi eset vagy mással is előfordult már hasonló kaland?
Mivel én is készülök hozzájuk illetve lehet, hogy csak készültem hozzájuk!

+ had kérjek véleményt tőletek ezekről a csizmákról: W2 Privateer és Elite
előre is köszi!


KTM LC4 660


Sajnos vannak mások is az ismeretségi körben akiknek akadnak/akadtak gondjaik a fent említett céggel...viszont velem eddig mindig tök normálisak voltak, akkor is amikor ki kellett cserélnem alkatrészt (nem minőségi okokból).

W2 fakinak van, ahogy emlékszem, túlzottan nincsen oda érte...

Ebben az árkategóriában szvsz egy GX1 nagyságrendekkel jobb vétel...esetleg picivel drágábban egy Sidi Saber...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 14, 12:06 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
gencsydani írta:
W2 fakinak van, ahogy emlékszem, túlzottan nincsen oda érte...


Ja, valahogy úgy. Polya és én nem sok különbséggel vettünk W2-t, nem tudom a nevét, a legolcsóbb kivehető bélésű volt, talán Elite!? Polya sokkal intenzívebb használat mellett még az egy év garancián belül tönkretette. Kicserélték neki, de elég hosszú idő alatt. Az enyém (szerintem elég szolid használat mellett) kb. 2-3 hónappal kifutott ebből az időből, próbálkoztam, de nem méltányoltak semmit. Megvarrattam egy szakival, de nem vennék ilyet többet. Pozitívuma, hogy nem ázott be rögtön és a kezdetektől jól lehetett benne menni is, nem kellett betörni.

Az árakról, minőségekről Dani jobban képben van. Nekem előtte Axo volt (olyan túraendúrós féle, inkább bőr, mint műanyag :-)), több mint 10 évet(!!!) használtam, sokat kapott, mire levált a talpa, varrva vagy egyéb módon generálozva soha nem volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 14, 12:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 dec. 29, 12:55
Hozzászólások: 500
janko660 írta:
Sziasztok!
Olvastam ezt a gatyás gázoskodást a Parillával kapcsolatban! Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy ez egyedi eset vagy mással is előfordult már hasonló kaland?
Mivel én is készülök hozzájuk illetve lehet, hogy csak készültem hozzájuk!

+ had kérjek véleményt tőletek ezekről a csizmákról: W2 Privateer és Elite
előre is köszi!


KTM LC4 660


Üdv!
Nekem is W2 van és semmi bajom nincs vele. Részemről Parilla is rendben van.

_________________
KTM 950 ADV


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 15, 17:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 jan. 07, 12:48
Hozzászólások: 4
Üdv!!

Köszönöm a tanácsokat!

Faki-hoz csatlakozva én is Axo-t választottam! Meggyőző a csizma felépítése és én is csak jót hallottam róla! Remélem, húzza addig, mint a Fakinak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 15, 18:14 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
janko660 írta:
Faki-hoz csatlakozva én is Axo-t választottam! Meggyőző a csizma felépítése és én is csak jót hallottam róla! Remélem, húzza addig, mint a Fakinak!



Boxer :?:
Kíváncsi leszek a tapasztalataidra, számomra gyanúsan olcsón adják...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 23, 18:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009 nov. 15, 23:23
Hozzászólások: 45
janko660 írta:
Sziasztok!
Olvastam ezt a gatyás gázoskodást a Parillával kapcsolatban! Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy ez egyedi eset vagy mással is előfordult már hasonló kaland?
Mivel én is készülök hozzájuk illetve lehet, hogy csak készültem hozzájuk!

+ had kérjek véleményt tőletek ezekről a csizmákról: W2 Privateer és Elite
előre is köszi!


KTM LC4 660



Tudom ajanlani, hogy ugorjal be hozzank, garancialis problemat tutira megoldjuk ha lenne ilyen. ;)
Szinte mindent be tudunk szerzni, igaz meg toltjuk fel a raktarkeszletet, de hamarosan tobb cucc is elerheto lesz mint THOR, FOX, Moose Racing, Alpinestars, Shoei, ARAI, Nolan, RK, D.I.D., NGK, WISECO, Dynojet Power Commander es egyeb tartozekok, kiegeszitok tuningcuccok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 23, 23:24 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
KTM_Kecskemét írta:
hamarosan tobb cucc is elerheto lesz mint THOR, FOX, Moose Racing, Alpinestars, Shoei, ARAI, Nolan, RK, D.I.D., NGK, WISECO, Dynojet Power Commander es egyeb tartozekok, kiegeszitok tuningcuccok


Webshop vagy legalább egy árlista lesz fent a neten :?:

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 12:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 jan. 07, 12:48
Hozzászólások: 4
Kérdés a Kecskeméti KTM-eseknek:
- Webshop vagy legalább egy árlista lesz fent a neten?

"Személyes" illetve engem érintő kérdés:

- lc4 660 négyzet alakú lámpával szerelt fejidomát tudom e cserélni az új lámpás („csepp szerű”) fejidomra????

Előre is KÖSZI!!!!!


Üdv: janko660


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 13:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009 nov. 15, 23:23
Hozzászólások: 45
Természetesen lesz webshop, dolgozunk rajta. De egy komoly normálisan használható oldalt akarunk ahol modellre lebontva lehet majd keresni. Ez sajnos időbe telik. Addig is nyugodtan kérdezzetek árakat, ahogy tudok válaszolok általában 24-48 órán belül.

Az LC4 660 fejidomnak utánanézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 15:30 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
janko660 írta:
Kérdés a Kecskeméti KTM-eseknek:
- Webshop vagy legalább egy árlista lesz fent a neten?

"Személyes" illetve engem érintő kérdés:

- lc4 660 négyzet alakú lámpával szerelt fejidomát tudom e cserélni az új lámpás („csepp szerű”) fejidomra????

Előre is KÖSZI!!!!!


Üdv: janko660


Erre máris válaszolhatok, én is végigjártam ezt a kört.

Kurva drágán igen. :cry

Nagyjából mindent cserélni kell a kilométer órán kívül (ha digitális van), így az idomot, a lámpatestet, lámpafelfogatást, az állító mechanikát, az óra körüli burkolatot, de talán még valami kábeltoldást is említettek... szóval nyűgös.
Én amikor rákérdeztem, hasra ütve ~60-70e HUF összeget mondtak.

Ennyiért meg inkább veszek rá egy olyan kéményt, amit nem szórok el lépten-nyomon. :grin:

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 18:59 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2007 okt. 29, 20:38
Hozzászólások: 844
Tartózkodási hely: Budapest
pancel írta:
janko660 írta:
Kérdés a Kecskeméti KTM-eseknek:
- Webshop vagy legalább egy árlista lesz fent a neten?

"Személyes" illetve engem érintő kérdés:

- lc4 660 négyzet alakú lámpával szerelt fejidomát tudom e cserélni az új lámpás („csepp szerű”) fejidomra????

Előre is KÖSZI!!!!!


Üdv: janko660


Erre máris válaszolhatok, én is végigjártam ezt a kört.

Kurva drágán igen. :cry

Nagyjából mindent cserélni kell a kilométer órán kívül (ha digitális van), így az idomot, a lámpatestet, lámpafelfogatást, az állító mechanikát, az óra körüli burkolatot, de talán még valami kábeltoldást is említettek... szóval nyűgös.
Én amikor rákérdeztem, hasra ütve ~60-70e HUF összeget mondtak.

Ennyiért meg inkább veszek rá egy olyan kéményt, amit nem szórok el lépten-nyomon. :grin:

Üdv,

pancel

Pancel neked minden teljesen más mint a 660 ason:)
Viszont a 2007 től lévő EXC lámpás fejidom ez a fajta:
http://www.motorcyclespecs.co.za/Galler ... 9.jpg1.jpg
19-20 ezer komplett ! bármelyik Ktm kereskedésben.
valószínű változhatott a műanyagos beszállító cég, mert bármelyik más évjárat -típus , minimum duplájába kerül..
mondjuk az elsősárvédőt is kell cserélned ehhez mert azon pont fordítva van a két kis bütyök amivel összeakasztod ,ha jól tudom..

_________________
SXC 625


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 19:20 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
bouvard írta:
Pancel neked minden teljesen más mint a 660 ason:)
Viszont a 2007 től lévő EXC lámpás fejidom ez a fajta:
http://www.motorcyclespecs.co.za/Galler ... 9.jpg1.jpg
19-20 ezer komplett ! bármelyik Ktm kereskedésben.
valószínű változhatott a műanyagos beszállító cég, mert bármelyik más évjárat -típus , minimum duplájába kerül..
mondjuk az elsősárvédőt is kell cserélned ehhez mert azon pont fordítva van a két kis bütyök amivel összeakasztod ,ha jól tudom..


Én konkrétan erre a fejidomra gondoltam, ez a piszokdrága :grin: :

Kép

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 21:06 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
pancel írta:
Én konkrétan erre a fejidomra gondoltam, ez a piszokdrága


De ennek legalább a lemágneseződött szentjánosbogártól erősebben világít a lámpája...

Mondjuk a legtutibb megoldás szerintem az lenne hogy venni a mesterszállási bontóban egy Acerbis duplalámpás fejidomot lámpák nélkül, dh-t meg megkérni hogy építsen bele LED-es cuccot...20e-ből kijönne és az még normálisan világítana is...


Csatolmányok:
fejidomok.jpg
fejidomok.jpg [ 75.72 KiB | Megtekintve 45773 alkalommal. ]

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 22:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 dec. 29, 12:55
Hozzászólások: 500
gencsydani írta:
pancel írta:
Én konkrétan erre a fejidomra gondoltam, ez a piszokdrága


De ennek legalább a lemágneseződött szentjánosbogártól erősebben világít a lámpája...

Mondjuk a legtutibb megoldás szerintem az lenne hogy venni a mesterszállási bontóban egy Acerbis duplalámpás fejidomot lámpák nélkül, dh-t meg megkérni hogy építsen bele LED-es cuccot...20e-ből kijönne és az még normálisan világítana is...


Milyen LED-es cuccot? :O :Think

_________________
KTM 950 ADV


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 22:29 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
sevjo írta:
Milyen LED-es cuccot? :O :Think


http://picasaweb.google.com/dhpage.fw.h ... ingalampa#
http://picasaweb.google.com/dhpage.fw.h ... otorlampa#

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 22:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009 nov. 15, 23:23
Hozzászólások: 45
Szerintem is jobban jarsz egy Acerbis vagy hasonlo lampaidommal. Ujat tudunk hozni neked ha erdekel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 22:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 dec. 29, 12:55
Hozzászólások: 500
gencsydani írta:


Ki épít ilyet és mennyiért?

_________________
KTM 950 ADV


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 jan. 26, 22:46 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
sevjo írta:
gencsydani írta:


Ki épít ilyet és mennyiért?


dhpage (Index-es KTM topik/ok/ban megtalálod).
Az ár függ a konkért konfigtól, a nagyobb LED-ek még elég drágák (mikor az enyém készült, 5e Ft körül volt darabja), a többi cucc az jóformán bagóért van.

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 01, 18:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010 jan. 07, 12:48
Hozzászólások: 4
Sziasztok

Igen Pancel erre a fejidomra gondoltam, amit te meg képesítettél, ettől féltem én is, amit írtál, hogy mocskos drága!

Viszont megnéztem a led-es ötletet, ami így elsőre meg igazából másodikra is elég jó megoldásnak tűnik! (valószínűleg a befutó ötlet is egyben)

Az Acerbis fejidomos megoldás sem rossz csak hát ezzel elég jelentősen változna a motor arculata én meg ragaszkodnék a KTM-hez!!!

Így hát utána járok ennek a led-es témának amennyire csak lehet!!

Valaki tipp, hogy hol végeznek ilyen „szem műtétet”????

Páá!

janko660


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 01, 20:10 
Offline
Klubtag
Klubtag
Avatar

Csatlakozott: 2008 júl. 25, 1:10
Hozzászólások: 2518
Tartózkodási hely: Bugyi
janko660 írta:
Sziasztok

Igen Pancel erre a fejidomra gondoltam, amit te meg képesítettél, ettől féltem én is, amit írtál, hogy mocskos drága!

Viszont megnéztem a led-es ötletet, ami így elsőre meg igazából másodikra is elég jó megoldásnak tűnik! (valószínűleg a befutó ötlet is egyben)

Az Acerbis fejidomos megoldás sem rossz csak hát ezzel elég jelentősen változna a motor arculata én meg ragaszkodnék a KTM-hez!!!

Így hát utána járok ennek a led-es témának amennyire csak lehet!!

Valaki tipp, hogy hol végeznek ilyen „szem műtétet”????

Páá!

janko660


Az E-bay-en azért érdemes nézelődni, néha pottyan egy-egy olcsóbb darab, csak türelem kérdése.... :grin:

LED ügyben Dani a mindent tudó.

Üdv,

pancel

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 01, 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009 ápr. 21, 9:49
Hozzászólások: 421
Tartózkodási hely: szigetszentmiklós
Idézet:
Az E-bay-en azért érdemes nézelődni, néha pottyan egy-egy olcsóbb darab, csak türelem kérdése.... :grin:

LED ügyben Dani a mindent tudó.

Üdv,

pancel


csak egy gyors keresés a németeknél.
http://cgi.ebay.de/KTM-LC4-EXC-LAMPENMA ... 45f0baa930
http://cgi.ebay.de/KTM-LC-4-640-Scheinw ... 414cb0892c
http://cgi.ebay.de/KTM-Scheinwerfer-ab- ... 25589c7579

szerintem amúgy a sárvédőt is cserélni kell,mivel az tartja a fejidom alsó részét kétoldalt.

_________________
kátéemforevör


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2010 feb. 21, 17:45 
Offline
Királyfi
Királyfi
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 15:53
Hozzászólások: 1705
Tartózkodási hely: Ahol csak kell, de főképp Veszprém
LC8 tulajok figyem! Most találtam a Parilla honlapján: http://www.parilla.hu/index.php?page=menu&id=329&almenu=188

Ezt kell keresni: http://www.parilla.hu/_update/20050615/famsa/set/TANKSET%20LC8/p1010004.jpg

_________________
Sok van mi csodálatosabb az embernél !
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 01, 17:38 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
Mai agyf@sz:
még két hete érdeklődtem a Parillánál Prexport motoros cipő iránt (ne a krosszcsizmában rohasszam a lábam a robogón), a honlapjukon megadott egyik e-mail címükön, válasz több nap után sem jött, megpróbáltam a másikon is, ott másnap válaszoltak. Konkrétan az volt a kérdésem, hogy ha 27,5-28 cm belső talphosszú cipőket hordok, akkor a Prexportból mekkora kell a lábamra. Visszaírtak, hogy lemérték, a 45-ösnek 28 cm a talpbetétje és van is raktáron (de ha esetleg mégsem jó, kicserélni csak nagyobbra tudják, mert a 44-es viszont elfogyott). Még rákérdeztem hogy a KTM-hez, fekete színű első sárvédőjük van-e és hogy mennyibe kerül, visszaírták hogy mennyi az ára és hogy van.
Meg is rendeltem őket, ma jött meg a csomag...a cipő természetesen nagy rám, kiveszem a talpbetétet, megmérem: 29,5 cm. Nézem a sárvédőt, feketének fekete, de formára köze nincs a KTM-éhez, a zacskón a felirat: 'universal front fender supermoto'...és hogy kicsit fokozzák még a fokozhatatlant, számlát természetesen nem mellékeltek a dobozban.

Eddig sem voltak túl jó tapasztalataim velük, de most még a korábbi önmagukat is sikerült alulmúlniuk...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Parilla
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 06, 21:39 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
Érdemes ITT is elolvasni a kommenteket...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség