KTM Klub fórum

Magyarországi KTM-esek és KTM szimpatizánsok virtuális talákozóhelye...
Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Elzakóztam, fáj a ...........
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 18, 14:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 13, 15:32
Hozzászólások: 44
Gondoltam csinálok egy off témát, arra az esetre, ha elzakózik valaki és esetleg megsérül. Próbálok majd értelmes tanácsokat adni,hogy mire figyeljetek az "emberszervizben"! Ne sokat irjatok ide! üdv. ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elzakóztam, fáj a ...........
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 18, 14:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 17:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Érd
Esni nem estem, de volna egy kérdésem!!

Tegnap motoroztam 440 km-ert (zalaegerszed-érd oda vissza)

S picit fázott a kezem. Honnan lehet tudni, hogy károsodott vmi szövet??
Hogy néz ki? Mit érzel?

Nem lett semmi bajom fel, voltam öltözve, csak kíváncsi vagyok!!

Üdv Arany

_________________
2 keréken szép a világ!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elzakóztam, fáj a ...........
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 18, 16:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 13, 15:32
Hozzászólások: 44
[quote="aranyszu"]Esni nem estem, de volna egy kérdésem!!

Tegnap motoroztam 440 km-ert (zalaegerszed-érd oda vissza)

S picit fázott a kezem. Honnan lehet tudni, hogy károsodott vmi szövet??
Hogy néz ki? Mit érzel?

Nem lett semmi bajom fel, voltam öltözve, csak kíváncsi vagyok!!

Üdv Arany[/quote]

Szeva!

Annak, hogy fázott a kezed semmi jelentősége rövid távon ill. ha egy alakolommal történik ill ha nincs túl hideg. Ha nagy a hideg lefagy a végtag I-IV. fokozatban mint az égésnél.
Ha csak picit fázik a kezed a következő történik. Az ujjakon és a kézen nő a vérátáramlás, hogy lépést tudjon tartania hőveszteséggel/ lásd. kipirul/. Ennek mint tudjuk semmi jelentősége. Ha viszont állandóan fázik a végtag és főleg az izületek, akkor az izületi tok gyulladásba jön és elkezd folyadékot termelni. Ennek következménye a duzzadt izületek és ebből a folyadékból fehérjék rakodnak a porcfelszinekre és idővel a porc tönkremegy. Következmény rheuma/ fájós, mozgáskorlátozott végtagok/
Én a legjobban a veséim miatt aggódnék ilyen hidegben + az arckoponya szabadon álló részeiért/nyitott sisak/, mert egy arcüreg, homloküreg gyulladás se egy király dolog.Röviden ennyi, üdv. ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elzakóztam, fáj a ...........
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 18, 16:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 17:08
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Érd
Hát az arcom picit fázott... az tény, de semmi fázott már jobban is :P

csak az újjaim fáztak most... Amikor kicsit leáltam ugye melegedett akkor volt, hogy fáj. Mikor hazaértem, csak piros volt...
Volt rajtam felül 2 pulóvert egy nagyon vastag overál, egy nagyon vastag télikabát, s azon 2 szél a vízálló kabát... úgyhogy fel voltam öltözve :D

Köszi az infót...
Üdv

_________________
2 keréken szép a világ!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elzakóztam, fáj a ...........
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 10:52 
Offline
Királyfi
Királyfi
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 15:53
Hozzászólások: 1705
Tartózkodási hely: Ahol csak kell, de főképp Veszprém
ugor írta:
Gondoltam csinálok egy off témát, arra az esetre, ha elzakózik valaki és esetleg megsérül. Próbálok majd értelmes tanácsokat adni,hogy mire figyeljetek az "emberszervizben"! Ne sokat irjatok ide! üdv. ugor


Orvos vagy? Esetleg traumatológus? Az jó lenne, legalább lenne egy házi szakértőnk!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elzakóztam, fáj a ...........
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 11:03 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Koriori írta:
Orvos vagy? Esetleg traumatológus? Az jó lenne, legalább lenne egy házi szakértőnk!!


Indexen írta: ugor sebész és mentőrvos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elzakóztam, fáj a ...........
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 11:34 
Offline
Királyfi
Királyfi
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 15:53
Hozzászólások: 1705
Tartózkodási hely: Ahol csak kell, de főképp Veszprém
[quote="xerxesz"][/quote]

Indexen írta: ugor sebész és mentőrvos.


Ez nagyon jó! És motorozik is, tehát tudja mitől döglik a légy!
A szó szoros értelmében! Csak nehogy elmenjen a kedve a műfajtól! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: na ja
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 16:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 13, 15:32
Hozzászólások: 44
Helyesen: ugor sebész/néhai traumatológus/, fej-nyak sebész és 10 évig mentőorvos/most épp szünetel/
Azt gondolom kicsit látok ezen a pályán, ha gond van irhattok. Múltkor valaki beszkennelt szakértésre egy arckonya rtg felvételt, mert kicsit bunyózott egy autóssal/már sajna nem emlékszem ki volt./
A motorozástól, ha eddig nem ment el a kedvem azt hiszem már nem is fog. Üdvözlettel: ugor bácsi [b]Szép lassan a donorbiciklivel!!!!!![/b]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: na ja
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 17:17 
Offline
Királyfi
Királyfi
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 15:53
Hozzászólások: 1705
Tartózkodási hely: Ahol csak kell, de főképp Veszprém
Helló Ugor! Kösz a választ! Reméljük nem lesz szükség a szaktudásodra!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Szolocukor
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 17:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 18, 14:48
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: szerpentinek, benzinkutak
Ugor, egy kicsit offtopik (szolocukor) temaban szeretnem kikerni a velemenyed, hatha tudsz ra mondani vmit.

Szoval amennyire tudom, a szolocukor eleg gyorsan felszivodik, viszont utana nem sokkal leesik az ember vercukorszintje a normal szint ala, vagy valami ilyesmi. Erdemes kozvetlen egy 2 oras edzes elott szolocukrot eszegetnem, vagy ezzel csak rosszabbul jarok (edzes kozepen megdoglok)? Nagyjabol mennyi ido alatt fejti ki a hatasat, es mennyi ido alatt esik le utana a vercukorszint? Esetleg tudsz jobbat, hogy mivel lenne erdemes probalkozni? (Edzes kozben mar nem lehet enni/inni, szoval vmi olyasmi kellene, ami 2 oran keresztul kifejt vmi jotekony hatast.)

Koszonom elore is

_________________
04 Duke II


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szolocukor
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 18:00 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
pinguz írta:
Erdemes kozvetlen egy 2 oras edzes elott szolocukrot eszegetnem, vagy ezzel csak rosszabbul jarok (edzes kozepen megdoglok)? Nagyjabol mennyi ido alatt fejti ki a hatasat, es mennyi ido alatt esik le utana


Nem vagyok sem ugor, sem pedig szakember, de futásnál azt mondják, hogy ~20-30 percig tart a szőlőcukor. Az meg neked nem elég. Egyél csülökpörköltet. Abban van az energia! :D

Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem készülök rá extrán, akkor másfél óra után döglök meg. Persze futás közben lehet eszegetni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szolocukor
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 22:34 
Offline
Királyfi
Királyfi
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 15:53
Hozzászólások: 1705
Tartózkodási hely: Ahol csak kell, de főképp Veszprém
xerxesz írta:

Nem vagyok sem ugor, sem pedig szakember, de futásnál azt mondják, hogy ~20-30 percig tart a szőlőcukor. Az meg neked nem elég. Egyél csülökpörköltet. Abban van az energia! :D

Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem készülök rá extrán, akkor másfél óra után döglök meg. Persze futás közben lehet eszegetni.


Na én is belevakkantok. Mielőtt elkezdtem pocakot növeszteni a maratoni túrakerékpározásban nyomultam. Néha 8-10 órát nyomtuk. Saját tapasztalatom azt mutatja, hogy az edzés intenzitásától függ, hogy érdemes-e enni közben! Persze ezt az intenzitási szintet embere válogatja. Ugyanis ha nagyon erősen hajtod magad, és szilárd kaját eszel, szinte rögtön elkészülsz az erőddel, leeresztesz mint egy defektes kerék. A tápanyag bevitel folyadék formájában emészhetőbbnek tűnt nekem, de volt olyan is, hogy a sűrű energia bombát pár perc múlva kiokádtam.
Ha két órát tart az edzés, szerintem azt ki lehet bírni csak folyadék bevitellel is. Viszont ha nincs tapasztalt edződ, akkor magadon kell kísérletezned, hogy az erőnléted függvényében mennyivel előtte, hány kalóriát, milyen formában kell bevinned. A másik a folyadék háztartás fenttartása. Tapasztalatom szerint mindig előre kell inni, mert ha hajtós dolgot művelsz, mire a szervezeted jelzi, a folyadékhiányt, addigra késő lesz, és hiába vedelsz a sejtek folyadékháztartásának helyreállítása már a teljesítményedtől von el energiát.
Na ezt jól megkevertem mi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szolocukor
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 22:51 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Koriori írta:
Na én is belevakkantok. Mielőtt elkezdtem pocakot növeszteni a maratoni túrakerékpározásban nyomultam. Néha 8-10 órát nyomtuk. Saját tapasztalatom azt mutatja, hogy az edzés intenzitásától függ, hogy érdemes-e enni közben!


Ez is tök igaz, amit Kori írt. 2 szempontból is:

Egyrészt baromira egyénfüggő, hogy ki mit bír. Meg persze szoktatni kell a szervezetet. Eleinte futás közben ha ettem rosszul lettem. Mára már megszoktam.
Másrészt pedig mikor érzed, hogy éhes/szomjas vagy, akkor már mindegy. Előre kell mindig cselekedni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 20, 22:57 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
Korinak szerintem igaza van. Én isostar szerű cuccot iszom előtte kb fél órával. Az feltölti a szervezetet és intenzitástól függően 1-2 órát bírok vele. Ha érdekel elküldöm, hogy mi a neve. Enni nem érdemes, csak 2 órával előtte, mert az emésztés elvonja a vért az izmokból és csak rosszabb lesz a teljesítményed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 0:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 18, 14:48
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: szerpentinek, benzinkutak
Na koszonom a hozzaszolasokat. Ez az elore ivos dolog mar nekem is eszembe jutott, mert altalaban nagyon kiszarad a szam edzes kozben, meg izzadok is mint a lo. Mic, ird majd meg akkor a csodaszered pontos nevet, lehet hogy kiprobalom azt is.

A masik tippem az, hogy a cigirol kellene leszokni, de ebben meg nem vagyok teljesen biztos. :)

_________________
04 Duke II


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 8:14 
Offline
Királyfi
Királyfi
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 15:53
Hozzászólások: 1705
Tartózkodási hely: Ahol csak kell, de főképp Veszprém
pinguz írta:

A masik tippem az, hogy a cigirol kellene leszokni, de ebben meg nem vagyok teljesen biztos. :)



Azt azért áruld el lécccci, hogy milyen edzésre jársz!! Én kíváncsi fáncsi vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 8:46 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
pinguz írta:
Na koszonom a hozzaszolasokat. Ez az elore ivos dolog mar nekem is eszembe jutott, mert altalaban nagyon kiszarad a szam edzes kozben, meg izzadok is mint a lo. Mic, ird majd meg akkor a csodaszered pontos nevet, lehet hogy kiprobalom azt is.

A masik tippem az, hogy a cigirol kellene leszokni, de ebben meg nem vagyok teljesen biztos. :)


Szerintem bármelyik ilyen izolötty jó lehet. Álatalában kicsit UV színűek, és az a nevük, hogy Gatorade, vagy nemtommiamásik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 10:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 18, 14:48
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: szerpentinek, benzinkutak
Koriori írta:
Azt azért áruld el lécccci, hogy milyen edzésre jársz!! Én kíváncsi fáncsi vagyok.


Kendo (http://www.mjkk.hu)

_________________
04 Duke II


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 10:37 
Offline
Királyfi
Királyfi
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 15:53
Hozzászólások: 1705
Tartózkodási hely: Ahol csak kell, de főképp Veszprém
pinguz írta:
Koriori írta:
Azt azért áruld el lécccci, hogy milyen edzésre jársz!! Én kíváncsi fáncsi vagyok.


Kendo (http://www.mjkk.hu)


Ez igen! Jó tudni, nehogy véletlenül bekóstoljak, mert a végén lenyisszantasz valamit rólam. A fejemet nem is sajnálnám!! 8) 8) 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: vércukor
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 13:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 13, 15:32
Hozzászólások: 44
Na lesz bővebben is, csak ez az egész ember energiaháztartásának egyik fő kérdése.
A két fő glükóz/ szölőcukor/ felhasználó a szervezetben a vázimzat és az agy. A felszivódás baromi gyors 20 perc körüli, de innentől a cukor sorsa nagyon sok dologtól függ. Mennyit mozognak az izmok/ha sportolsz akkor sokat/ tehát eszi a cukrot. Ha gondolkozol keményenn az szintén iszonyatos vércukor szint csökkenést okoz/ kell a kendó közben gondolkozni???:))))))/. Függ attól, hogy mennyi glikogén/ cukorból képződik a májban és vissza is bomlik azzá, ha éppen kell/ van éppen készleten. Függ a hasnyálmirigyed inzulin termelő képességétől és az adrenalinszinttől.Biztos vetted már észre, hogy ha éhes vagy kezdesz ideges lenni és néha még borzongani is/libabőr/. Ez egy ősi reakció: az éhes állat magas adrenalin szintje segiti a vadászatot.És forditva is igaz? ha izgulsz, fogy is a cukor rendesen. Tehát ez egy sokismeretlenes egyenlet. Lényeg: nem szabad hagyni izommunka közben nagyon leesni a cukorszintet, mert az izommunka csökkenéshez vezet.De a túl sok cukor sem jó, mert az meg akkor, ha kevés oxigén jut az izomba a túlzott munka miatt tejsavas erjedést szenved és jön az izomláz.Röviden ennnyi: ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 13:45 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
pinguz írta:
Na koszonom a hozzaszolasokat. Ez az elore ivos dolog mar nekem is eszembe jutott, mert altalaban nagyon kiszarad a szam edzes kozben, meg izzadok is mint a lo. Mic, ird majd meg akkor a csodaszered pontos nevet, lehet hogy kiprobalom azt is.

A masik tippem az, hogy a cigirol kellene leszokni, de ebben meg nem vagyok teljesen biztos. :)


ISOTECH a neve, a Scitech Nutrion (ha jól írtam) a gyártó. A Láng sportban szoktam venni az Oktogonnál vagy a WC-ben. (gyk. West-end City) :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 16:44 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
pinguz írta:


Fúúú, írjál erről bővebben lécci!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 17:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 18, 14:48
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: szerpentinek, benzinkutak
xerxesz írta:
pinguz írta:


Fúúú, írjál erről bővebben lécci!


mire vagy kivancsi? :)

mic: koszonom, kiprobalom

_________________
04 Duke II


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 17:48 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
pinguz írta:
mire vagy kivancsi? :)


A kendora :D

Mióta jársz, milyen, mennyire vagy kezdő stb.

Légy bőbeszédű :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 21:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 18, 14:48
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: szerpentinek, benzinkutak
xerxesz írta:
pinguz írta:
mire vagy kivancsi? :)


A kendora :D

Mióta jársz, milyen, mennyire vagy kezdő stb.

Légy bőbeszédű :D


Fel eve, fasza, felig. :)

Konkretan tenyleg nemtom mennyit tudsz a dologrol, a kendo akkor szuletett meg, amikor a japan szamurajok rajottek, hogy ket haboru kozt jobb lenne katana helyett inkabb bambuszkarddal gyakorolni egymason, mert ugy tovabb tartanak az edzesek. Szoval tradicionalis japan ketkezes kardvivas biztonsagos keretek kozt (bambuszkard, pancel). Errol bovebben a klub honlapjan (http://www.mjkk.hu) vagy a Magyar Kendo Szovetseg honlapjan (http://www.kendo.hu) olvashatsz.

En fel eve kezdtem, 1 kyu vizsgan vagyok tul eddig, a kovetkezo majusban lesz, az utan engedelyezik a pancel hasznalatat (a kezdok kenyelmes nadragban es poloban edzenek, a sho kyu-sok (ez vagyok en) vehetnek fel hakamat es kendogit, a chu kyu-sok (ez a vizsga lesz majusban) pedig mar hasznalhatnak pancelt, es onnantol teljesen tied a palya).

Nagyon jo mestereink vannak (egy 7 danos japan sensei (elo ember max 8 danos lehet, onnan a tovabblepeshez az az egyik feltetel, hogy meghalsz) es ket 5 danos magyar), es a kendo is uberfasza, de nyilvan nem valo mindenkinek. Dizsiben es kocsmai verekedesnel villogni nem lehet vele, es kozvetlenul semmire sem hasznalhato, de aki egyszerre akar fizikai es szellemi sportot uzni, akar elete vegeig, annak jo valasztas. A National Geographicon volt egyszer egy dokfilm rola, abban volt egy olyan mondat, hogy az urge 50 ev alatt elsajatitotta a kendo alapjait, aztan amikor a test mar nem volt az igazi, elkezdte fejleszteni a szellemi reszet, es 70-80 ev utan mar nagyjabol jol ment neki a dolog. (Elete vegeig veretlen volt.)

Na mindegy, tudnek irni meg kb 50 oldalt, de tenyleg nemtom mit lenne erdemes elmondani. Ez most kb olyan, mintha toled megkerdeztek volna, hogy milyen a motorozas. Ha erdekel meg vmi, akkor kerdezhetsz akar privatban is, hogy a tobbieket ne untassuk. :)

_________________
04 Duke II


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 21, 21:46 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
pinguz írta:
xerxesz írta:
pinguz írta:
mire vagy kivancsi? :)


A kendora :D

Mióta jársz, milyen, mennyire vagy kezdő stb.

Légy bőbeszédű :D


Fel eve, fasza, felig. :)

Konkretan tenyleg nemtom mennyit tudsz a dologrol, a kendo akkor szuletett meg, amikor a japan szamurajok rajottek, hogy ket haboru kozt jobb lenne katana helyett inkabb bambuszkarddal gyakorolni egymason, mert ugy tovabb tartanak az edzesek. Szoval tradicionalis japan ketkezes kardvivas biztonsagos keretek kozt (bambuszkard, pancel). Errol bovebben a klub honlapjan (http://www.mjkk.hu) vagy a Magyar Kendo Szovetseg honlapjan (http://www.kendo.hu) olvashatsz.

En fel eve kezdtem, 1 kyu vizsgan vagyok tul eddig, a kovetkezo majusban lesz, az utan engedelyezik a pancel hasznalatat (a kezdok kenyelmes nadragban es poloban edzenek, a sho kyu-sok (ez vagyok en) vehetnek fel hakamat es kendogit, a chu kyu-sok (ez a vizsga lesz majusban) pedig mar hasznalhatnak pancelt, es onnantol teljesen tied a palya).

Nagyon jo mestereink vannak (egy 7 danos japan sensei (elo ember max 8 danos lehet, onnan a tovabblepeshez az az egyik feltetel, hogy meghalsz) es ket 5 danos magyar), es a kendo is uberfasza, de nyilvan nem valo mindenkinek. Dizsiben es kocsmai verekedesnel villogni nem lehet vele, es kozvetlenul semmire sem hasznalhato, de aki egyszerre akar fizikai es szellemi sportot uzni, akar elete vegeig, annak jo valasztas. A National Geographicon volt egyszer egy dokfilm rola, abban volt egy olyan mondat, hogy az urge 50 ev alatt elsajatitotta a kendo alapjait, aztan amikor a test mar nem volt az igazi, elkezdte fejleszteni a szellemi reszet, es 70-80 ev utan mar nagyjabol jol ment neki a dolog. (Elete vegeig veretlen volt.)

Na mindegy, tudnek irni meg kb 50 oldalt, de tenyleg nemtom mit lenne erdemes elmondani. Ez most kb olyan, mintha toled megkerdeztek volna, hogy milyen a motorozas. Ha erdekel meg vmi, akkor kerdezhetsz akar privatban is, hogy a tobbieket ne untassuk. :)


Akkor ez a sport legalább annyira hasznosítható a mindennapi életben, mint monjuk az IPSC! :twisted:
/Bár, töredelmesen bevallom, az utóbbit én sem a hasznossága miatt csinálom, hanem, mert kurva jól esik! :lol: :lol: /

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 22, 8:32 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
pinguz írta:
Fel eve, fasza, felig. :)


Most megleptél, mert tényleg bőbeszédű voltál :D

Írtam neked PÜ-t. Nemtom, megkapod-e.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 27, 23:37 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
Hali Doktor Úr!

Elzakóztam és már lassan két hete fáj a baloldali bordám és környéke elől hátul, de főleg elől, ahol a páncél megnyomta. Napközben is, de főleg éjjel minden mozdulásra megébredek.
Levegővételnél szúrást nem érzek.
Kékülve nics.

Mi lehet ilyenkor? Bordatörés-repedés vagy csak valami izomhúzódás?

...azt ne mondd, hogy menjek röntgenre, mert már a kórházkapuban rosszul vagyok, jobb esetben csak az épület bejáratánál.

Mi lehet a kórisme, ill. nincs valami házi praktika, ráolvasás, stb?

Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: borda
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 28, 0:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 13, 15:32
Hozzászólások: 44
Szeva!
Naponta átolvasom a fórumot és hónapok óta láttam, hogy ide nem ir senki. Gondoltam irok is neked,hogy töröld ezt a topikot, mert teljesen érdektelen.
Borda...
1. Ha elvan törve, akkor nagyon fáj. Minden légvétel kinzó, köhögni sem nagyon tudsz. Ez 6 hétig tart. Csak rtg-vel lehet felismerni:))))
2. Ha el van repedve hasonlóak a tünetek csak kisebb mértékűek.
3. Előfordul, hogy a borda megzúzódik és a borda csonthártyája alatt képződik vérömleny, aminek a tünetei leginkább illenek a te panaszaidra. Ezt próbáld meg bekenni a következő kenőcsök egyikével/ Voltaren gél,Flector vagy Diclofenac vagy Fastum gél/ Mind recept nélküli. Ha ezekre szünik a fájdalom akkor szerintem ez lehet a bajod, ha nem a fenti kettő valamelyike, de akkor megéri egy mellkas rtg-t csináltatni.
Ha valaki összenyomja a mellkasod kézzel/irány szegycsonttól a gerinc felé/ és határozott ponton vagy pontokon fáj gyanús a törés vagy repedés.
A mozdulásra fájdalom is rep. vagy tör. jele. Próbálj meg félig ülő helyzetben felpolcolva vagy fotelben aludni. /Ezt szoktuk javsolni/
Egyéb mellkasi bajok: légmell/esésnél előfordul/ vagy b.o-i mellkasi ütésnél a lép repedése általában súlyos tünetekkel jár, de az alap vizsgálat a mellkasi diagnosztikában a mellkas rtg.
Múltkor gondolkodtam rajta, ha akarjátok egyszer egy unalmas téli napon tarthatunk egy elsősegély- újraélesztési- kötözési frissitő beszégetést valahol.
Más/ha már irok..... Örülök a klub megalakulásának, poló szervezésnek. Nem azért nem láttátok még a pofázmányom, mert egy antiszoc. genya vagyok, hanem mert,egy könyvet kézbe venni sincs időm 2 éves kislányom mellett a motorozás is leginkább ún. hivatásforgalomban zajlik/amikor kell/, bár tavaly nyáron 2 hétig nyomtam a Balaton-Bp. odavisszát minden nap, ezért nem is értem a ktm kényelmetlenkedők siralmait. Jó túrákat, hamarosan bejelntkezem én is.
baráti üdv. ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 28, 0:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2006 nov. 16, 21:45
Hozzászólások: 306
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Maximum bordatörés... esetleg repedés...teljesen fölösleges vele korházba menni,mivel ha ki is derül valamelyik a kettőből,vállveregetésen kívül mást nem tudnak veled csinálni. kb 3-4 hét alatt rendbe jön. viszont spórolhatsz vizitdíjat,utiköltséget a korházig ,várakozási időt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 28, 0:15 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 12:58
Hozzászólások: 1484
...dehogy szüntetjük meg ezt a jókis topikot! :)

Levegővételre nem fáj, tüszentéskor, köhögéskor annál inkább.
Ami vígasztal, hogy napról napra egyre kevésbé zavaró.
A fájdalom leginkább hosszú mozdulatlanság utáni megmozdulásnál jelentkezik és ülésből felállva.

Megmaradok? :)

Üdv amúgy itt, valamikor csakösszefutunk, de remélem nem a munkaidődben. :)

Köszi a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: borda
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 28, 8:46 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 16:49
Hozzászólások: 2743
Tartózkodási hely: Nagykáta
ugor írta:
Ha valaki összenyomja a mellkasod kézzel/irány szegycsonttól a gerinc felé/ és határozott ponton vagy pontokon fáj gyanús a törés vagy repedés.


Kope ha erre nincs jelentkező, csak szólj! A gyógyulásod érdekében mindent megteszünk. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: borda
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 28, 17:45 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 15, 9:39
Hozzászólások: 1545
Tartózkodási hely: Baranya - Pécs
faki írta:
ugor írta:
Ha valaki összenyomja a mellkasod kézzel/irány szegycsonttól a gerinc felé/ és határozott ponton vagy pontokon fáj gyanús a törés vagy repedés.


Kope ha erre nincs jelentkező, csak szólj! A gyógyulásod érdekében mindent megteszünk. :twisted:



=D> =D> =D>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 03, 12:14 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 24, 15:39
Hozzászólások: 184
Tartózkodási hely: állandóan váltotó
http://www.motochat.com/forum/uploads/1 ... _36458.jpg

ez kellemetlen lehetett neki... de még nekem is fáj...

_________________
Grind your mind forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 03, 14:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 13, 15:32
Hozzászólások: 44
Ez hulla azóta vagy tolókocsi. ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 06, 12:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 27, 23:01
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: BP
nagyon jó ez a topic! nehogy megszüntessétek :twisted:

szia ugor!

4 hónappal ezelőtt nyáregyházán sikeresen ráestem a jobb vállamra, elég nagy súllyal pont a csúcsára. éreztem rögtön, hogy vmi nem stimmel, bár el nem tört, és ki sem ugrott a helyéről, csak rohadtul fájt, és ha mozgattam óvatosan(rögtön utána még tudtam) vmi ropogott.
estére bedagadt (nem vészesen), és a fájdalommentes mozgástartomány eléggé lecsökkent, tk a jobb kezemmel semmit nem tudtam csinálni. flector-ep tapasz volt rá a legjobb, ebből elhasználtam egy kisebb kereskedelmi mennyiséget. majd szép szivárványszínű lett a vállam elülső fele a kulcscsontom végénél kb. és sok pihentetés mellett elkezdett lassan...krva lassan gyógyulni.
4 hónap telt el és most mondhatom azt, hogy már nem érzek "semmit". lett egy kisebb pukli a vállam tetején (nagyon kicsi, alig észrevehető, de előtte ilyen háziállatom nem volt).
két dologra még ma is érzékeny.
jobb kézzel a bal vállam fölött átnyúlni, és megérinteni a bal lapockámat, illetve a nyújtott jobb kezemmel súlyt emelni előre. bár ezek a tünetek is egyre halványabbak.

kiváncsi lennék, hogy mi történhetett, - ha nem tört el (bár ebben már enm vagyok biztos), és nem ugrott ki - ami miatt ilyen lassan gyógyul.

üdv
gery

ps: orvosnál nem voltam, így rtg sincs.
viszont együttérzek kope-val.........simán rosszul leszek már a kórház kapujában


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 06, 12:39 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 máj. 19, 15:17
Hozzászólások: 539
Gery írta:
nagyon jó ez a topic! nehogy megszüntessétek :twisted:

szia ugor!

4 hónappal ezelőtt nyáregyházán sikeresen ráestem a jobb vállamra, elég nagy súllyal pont a csúcsára. éreztem rögtön, hogy vmi nem stimmel, bár el nem tört, és ki sem ugrott a helyéről, csak rohadtul fájt, és ha mozgattam óvatosan(rögtön utána még tudtam) vmi ropogott.
estére bedagadt (nem vészesen), és a fájdalommentes mozgástartomány eléggé lecsökkent, tk a jobb kezemmel semmit nem tudtam csinálni. flector-ep tapasz volt rá a legjobb, ebből elhasználtam egy kisebb kereskedelmi mennyiséget. majd szép szivárványszínű lett a vállam elülső fele a kulcscsontom végénél kb. és sok pihentetés mellett elkezdett lassan...krva lassan gyógyulni.
4 hónap telt el és most mondhatom azt, hogy már nem érzek "semmit". lett egy kisebb pukli a vállam tetején (nagyon kicsi, alig észrevehető, de előtte ilyen háziállatom nem volt).
két dologra még ma is érzékeny.
jobb kézzel a bal vállam fölött átnyúlni, és megérinteni a bal lapockámat, illetve a nyújtott jobb kezemmel súlyt emelni előre. bár ezek a tünetek is egyre halványabbak.

kiváncsi lennék, hogy mi történhetett, - ha nem tört el (bár ebben már enm vagyok biztos), és nem ugrott ki - ami miatt ilyen lassan gyógyul.

üdv
gery

ps: orvosnál nem voltam, így rtg sincs.
viszont együttérzek kope-val.........simán rosszul leszek már a kórház kapujában

Ha nem mentek dokihoz lehet nagyobb bajotok lesz ezzel szerintem legkozelebb ne jatszatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 06, 17:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 13, 15:32
Hozzászólások: 44
Szeva!

Induljunk az alapvetésekből: ha lila, akkor valami a mélyben vérzik, ha vérzik akkor ér szakadt el/vagy csont/, az erek a szövetekben futnak tehát szöveti sérülés történt. A váll környékén izom /deltoideus, szalagok, a lapocka nyúlványa és a felkarcsont található. Bár igy utólag és rtg nélkül csak tippelni lehet akövetkezők jönnek szóba:
1. A felkarcsont ún. sebészi nyakának elmozdulás nálküli törése, ami után igen gyakran mozgásképtelen az azonos oldali kar.
2. A lapocka ún. hollócsőr nyúlványának letörése.
3. A kulcscsont külső végének törése
5. A kulcscsontot a lapocaka fenti nyúlvábyához rögzitő szalagok szakadása /teljes vafgy részleges ún. Tossy-féle szakadás/ Ennek fő tünete, hogy ha rányomsz a kulcscsont a normálisnál feljebb álló végére az mint egy zongora billentyűje a lenyomás után visszatér az eredeti állásba.
6. Izomszakadás valamelyi8k a vállövet mozgató izomban.
Ezeket megállapitnati akut esetben is csak fizikális, rtg, ultrahang vagy CT vizsgálattal lehet.
Azt mondom, ha megsérülsz és a legkisebb gyanú is van súlyosabb sérülésre /pl. nem tudod mozgatni a karod/ nézesd meg mert az esetleges
elkésett gyógyitás nem lesz olyan eredményes mint az azonnali. Egy példát mondok: ha elszakad egy szalag valahol a mozgatórendszeredben és telik az idő a szalag zsugorodik. direkt összevarrása lehetetlenné válik, különbőző pótlásokat kell csinálni, ami sosem olyan jó megoldás, mint a saját. üdv. ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 10, 17:03 
Offline
Titkár
Titkár
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 18:57
Hozzászólások: 3995
Tartózkodási hely: Gyál
Hali Ugor!

Köszi a mai távsegítséget, és elnézést, hogy így ismeretlenül "rádugrottam" :)

A srác végülis nem nagyonhallgatott rám, ment a balesetibe, mondtam neki, hogy jó. De azért télleg köszi.

_________________
Ha leszáll az est Sir Lancelot, Sir Galahad és én kirontunk a nyúlból...
ESEMÉNYNAPTÁR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 11, 15:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2006 márc. 13, 15:32
Hozzászólások: 44
1. aki itt ir nem ismeretlen.
2.bármikor, ez a dolgom
3. jó motorozást és üdv. ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 14, 16:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 27, 23:01
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: BP
szia ugor!

lila alig volt...inkább sárgás.
és mostanra elmondhatom hogy a karom mozgástartománya teljesen (najó 98%-ban) a régi.

igyekszem jobban esni legközelebb.. 8)
kösz a szakértést!

üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 márc. 14, 20:41 
Offline
Királyfi
Királyfi
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 15:53
Hozzászólások: 1705
Tartózkodási hely: Ahol csak kell, de főképp Veszprém
Húúú komám elolvastam, elképzeltem a diagnózisodat, remekül leírtad, komolyan mondom jobban borsózott a hátam mint amikor horror filmet nézek!! :oops: Szerintem Te simán meg tudnád írni valami extra horror dramaturgját!! :idea: 8)

ugor írta:
Szeva!

Induljunk az alapvetésekből: ha lila, akkor valami a mélyben vérzik, ha vérzik akkor ér szakadt el/vagy csont/, az erek a szövetekben futnak tehát szöveti sérülés történt. A váll környékén izom /deltoideus, szalagok, a lapocka nyúlványa és a felkarcsont található. Bár igy utólag és rtg nélkül csak tippelni lehet akövetkezők jönnek szóba:
1. A felkarcsont ún. sebészi nyakának elmozdulás nálküli törése, ami után igen gyakran mozgásképtelen az azonos oldali kar.
2. A lapocka ún. hollócsőr nyúlványának letörése.
3. A kulcscsont külső végének törése
5. A kulcscsontot a lapocaka fenti nyúlvábyához rögzitő szalagok szakadása /teljes vafgy részleges ún. Tossy-féle szakadás/ Ennek fő tünete, hogy ha rányomsz a kulcscsont a normálisnál feljebb álló végére az mint egy zongora billentyűje a lenyomás után visszatér az eredeti állásba.
6. Izomszakadás valamelyi8k a vállövet mozgató izomban.
Ezeket megállapitnati akut esetben is csak fizikális, rtg, ultrahang vagy CT vizsgálattal lehet.
Azt mondom, ha megsérülsz és a legkisebb gyanú is van súlyosabb sérülésre /pl. nem tudod mozgatni a karod/ nézesd meg mert az esetleges
elkésett gyógyitás nem lesz olyan eredményes mint az azonnali. Egy példát mondok: ha elszakad egy szalag valahol a mozgatórendszeredben és telik az idő a szalag zsugorodik. direkt összevarrása lehetetlenné válik, különbőző pótlásokat kell csinálni, ami sosem olyan jó megoldás, mint a saját. üdv. ugor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 05, 20:42 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 24, 15:39
Hozzászólások: 184
Tartózkodási hely: állandóan váltotó
tanácsot kérnék ha lehet...
a jobb kezemen a gyűrűs ujjam tövének (két hajlat között) a belsőrésze fáj. motorozáskor, vagy nagyobb igénybevételkor érzem kifejezetten a fájdalmat. a hosszabb motorozásnál már kifejezetten "elmérgesedik" az érzés, egyszerűen elviselhetetlenné válik.
Sérülésnek nyoma nincs, nemlátni rajta semmi rendellenest (kivéve ha sokáig nyúzom, olyankor bedagad).

Mit tegyek vele? Mi lehet a baja??

_________________
Grind your mind forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 05, 22:10 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
Laca 13 írta:
Mit tegyek vele?


Azt én nem tudhatom, de ha levágjuk, abból nem lehet baj! :twisted:

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 06, 17:02 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 ápr. 24, 15:39
Hozzászólások: 184
Tartózkodási hely: állandóan váltotó
gencsydani írta:
Laca 13 írta:
Mit tegyek vele?


Azt én nem tudhatom, de ha levágjuk, abból nem lehet baj! :twisted:


:x kössz az ésszerű észrevételt, de valaki értelmesebb embertől várnék választ ha nemgond... (lehetőleg valami jobb ötletet)

_________________
Grind your mind forever!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 06, 18:12 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 19:38
Hozzászólások: 4915
Tartózkodási hely: Csepel City
Laca 13 írta:
gencsydani írta:
Laca 13 írta:
Mit tegyek vele?


Azt én nem tudhatom, de ha levágjuk, abból nem lehet baj! :twisted:


valaki értelmesebb embertől várnék választ ha nemgond...


Kössz...

_________________
Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 10, 15:13 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
:)

Kérdésem lenne. Nem motoros specifikus, de hátha...

Szóval múlt hét előtti héten nem kicsit széthajtottam magamat edzésen, újrakezdek éppen. Olyan szinten, hogy hét végére kezdtem csak el tudni a kezeimet mozgatni.
Múlt héten voltam edzéseken, de az inkriminált testrészeim (tricepsz, váll) egyszerűen nem akartak engedelmeskedni rendesen. Kicsit mintha meg is dagadt volna a bal alkarom és csuklóm, sőt talán a felkarom is, de nem nagyon figyeltem.
Most hétvégén a 30km-es teljesítménytúrának már az elején észrevettem, hogy bedagadt a bal kézfejem is, teljesen felvizesedett a bal alkarommal együtt.

Mára (két nap alatt) úgy néz ki ez a vizesedés teljesen elmúlt. Szívpanaszaim sosem voltak, a vérnyomásom inkább enyhén alacsony, ill. normális, mint magas (115-120/70-80 körül mozog).
Mi okozhatja ezt? A hirtelen sokkszerű megterhelés a testnek? Foglalkozzak vele, jelezhet valami komoly gondot, vagy egyszerűen csak "korral" jár és szokjak hozzá, hogy több ésszel vágjak ezekbe bele? :)

Kösz!

Szepy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 10, 15:44 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
KTMSzepy írta:
:)

Kérdésem lenne. Nem motoros specifikus, de hátha...

Szóval múlt hét előtti héten nem kicsit széthajtottam magamat edzésen, újrakezdek éppen. Olyan szinten, hogy hét végére kezdtem csak el tudni a kezeimet mozgatni.
Múlt héten voltam edzéseken, de az inkriminált testrészeim (tricepsz, váll) egyszerűen nem akartak engedelmeskedni rendesen. Kicsit mintha meg is dagadt volna a bal alkarom és csuklóm, sőt talán a felkarom is, de nem nagyon figyeltem.
Most hétvégén a 30km-es teljesítménytúrának már az elején észrevettem, hogy bedagadt a bal kézfejem is, teljesen felvizesedett a bal alkarommal együtt.

Mára (két nap alatt) úgy néz ki ez a vizesedés teljesen elmúlt. Szívpanaszaim sosem voltak, a vérnyomásom inkább enyhén alacsony, ill. normális, mint magas (115-120/70-80 körül mozog).
Mi okozhatja ezt? A hirtelen sokkszerű megterhelés a testnek? Foglalkozzak vele, jelezhet valami komoly gondot, vagy egyszerűen csak "korral" jár és szokjak hozzá, hogy több ésszel vágjak ezekbe bele? :)

Kösz!

Szepy


A több ésszel dolgot javasolnám :) A lényeg a fokozatosságon van. Vissza kell szoktatni a szervezetet. Nekem is volt ilyen, nálam az izületek vizesedtek fel a hirtelen nagy terhelésváltozásra. Pihentetéssel helyre jön. Ha nem pihenteted, csak rosszabb lesz és még tovább tart a regenerálódás (tapasztalat). Feltételezem, hogy az inaknak és az izületeknek sem használ.

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 10, 16:05 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 17, 11:25
Hozzászólások: 1035
Ok, de mi is ez pontosan? Mi ennek a háttere?

Szepy

mic71 írta:
KTMSzepy írta:
:)

Kérdésem lenne. Nem motoros specifikus, de hátha...

Szóval múlt hét előtti héten nem kicsit széthajtottam magamat edzésen, újrakezdek éppen. Olyan szinten, hogy hét végére kezdtem csak el tudni a kezeimet mozgatni.
Múlt héten voltam edzéseken, de az inkriminált testrészeim (tricepsz, váll) egyszerűen nem akartak engedelmeskedni rendesen. Kicsit mintha meg is dagadt volna a bal alkarom és csuklóm, sőt talán a felkarom is, de nem nagyon figyeltem.
Most hétvégén a 30km-es teljesítménytúrának már az elején észrevettem, hogy bedagadt a bal kézfejem is, teljesen felvizesedett a bal alkarommal együtt.

Mára (két nap alatt) úgy néz ki ez a vizesedés teljesen elmúlt. Szívpanaszaim sosem voltak, a vérnyomásom inkább enyhén alacsony, ill. normális, mint magas (115-120/70-80 körül mozog).
Mi okozhatja ezt? A hirtelen sokkszerű megterhelés a testnek? Foglalkozzak vele, jelezhet valami komoly gondot, vagy egyszerűen csak "korral" jár és szokjak hozzá, hogy több ésszel vágjak ezekbe bele? :)

Kösz!

Szepy


A több ésszel dolgot javasolnám :) A lényeg a fokozatosságon van. Vissza kell szoktatni a szervezetet. Nekem is volt ilyen, nálam az izületek vizesedtek fel a hirtelen nagy terhelésváltozásra. Pihentetéssel helyre jön. Ha nem pihenteted, csak rosszabb lesz és még tovább tart a regenerálódás (tapasztalat). Feltételezem, hogy az inaknak és az izületeknek sem használ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 ápr. 11, 9:28 
Offline
Alapító tag
Alapító tag
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 12, 16:45
Hozzászólások: 1613
Tartózkodási hely: Budapest
A hátterét egészen pontosan nem tudom, azt ugor tudná elmondani. De a lényege, hogy az izomzat térfogata jelentősen megnő a terhelés hatására, mivel vizet (tápanygot) raktároz magában. Mivel hirtelen nagy terhelés érte, ezért felgyülemlett a tejsav is benne, plusz elkezdte feltölteni tápanyaggal. Vagy valami ilyesmi :) Majd megkeresem, mert egyszer réges-régen, de még ebben a galaxisban utána néztem :)

_________________
Úgy élj a jelenben, hogy a jövőben meg ne bánd a múltad!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség